Hoi heb een vraagje, is er een grote kans als je hond snel eet dat zijn buik omslaat? ( oftewel knoop )
Zo ja wat voor manier is er om een hond rustig te laten eten?
Hoi heb een vraagje, is er een grote kans als je hond snel eet dat zijn buik omslaat? ( oftewel knoop )
Zo ja wat voor manier is er om een hond rustig te laten eten?
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "te snel eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.
Je kan een baksteen in zijn voerbak leggen.
dan moet je hond daar omheen eten dus dan gaat het vanzelf rustiger.
Hier leg ik een kleine maat "boomerball" in onze maltezer zijn voerbak hij moet deze dus altijd heen en weer bewegen voor hij aan de brokken kan en eet daardoor dus trager.
Of een kopje ondersteboven in zijn bak zetten
Volgens mij is het risico op een maagtorsie (of dat zijn buik omslaat zoals je het noemt
) niet echt groter als ze snel eten. Ze kunnen het wel weer uitbraken (regurgiteren) als ze te snel eten. Het beste is sowieso om eerst actieve dingen te doen, uitlaten etc. En pas als de hond weer rustig is en voorlopig rustig blijft (zeker een aantal uur) eten te geven. Zo voorkom je het beste een maagtorsie
Er staan in de encyclopedie een speciale voerbak die je kunt kopen..
Je kunt ook versvlees gaan voeren dan heeft de hond hier ook geen last van..
Met vers vlees bedoel ik speciaal samen gesteld kan en klaar vlees..
Heb ook nog het voordeel dat er geen kleur/geur en houdbaarheidstroep aan de voeding is toegevoegd..
Even en de encyclopedie - aan de linkerlan te vinden - zoeken..
Onze twee honden doen dit ook ik laat ze niet direcht na het eten rennen van wegen hun maag
Bij een maagkanteling is er aanvankelijk sprake van uitzetten van de maag door lucht.
de maagwand wordt uitgerekt en dit wordt een maagdilatatie genoemd. Later raakt de maag gedraaid.(torsie)
je kan je hond wat kleinere porties eten geven.
het komt met name voor bij de grotere rassen met diepe borstkassen.
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "te snel eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.