Hoi Angel,
Ten eerste je hebt een prachthond.
Het gedrag wat hij vertoont heb jij er jammer genoeg in laten sluipen.
Mijn vraag aan jou is dan ook, hoe vaak train jij met je Wodan?? Dagelijks en dan bedoel ik een aantal malen per dag zou je gehoorzaamheids oefeningen moeten doen met Wodan.
Is Wodan gek op een speeltje, bijvoorbeeld een bal??
Probeer hem gek te maken op die bal die hij alleen krijgt als hij jou commando opvolgt.
Ik gebruik als beloning een werpbal, die is van mij en wordt alleen maar gebruikt om te belonen,daarna gaat de bal weer in mijn zak.
Wat ik ook in jou geval zou doen, ook al komt er 100 maal een auto, fietser langs,
is Wodan het commando AF geven, dus als je verkeer aanziet komen laat je Wodan af liggen, dit brengt rust in de hond.
Hou het balletje voor je en zorg dat hij je aankijkt, heeft hij het goed opgevolgt en is blijven liggen beloon je hem door te spelen met de bal.
Als ik in het park of bos de honden uit laat dan moeten ze af als er wandelaars, fietsers aankomen, dit doen ze ook op afstand.Daarna gooi ik de bal een paar keer weg, op deze manier blijft het spannend en ben jij de leukste voor hem.
Laat Wodan jou najagen, het zogenaamde achtervolgingsspel, ook dan blijf jij spannend voor Wodan.
Verstop jezelf als hij een stuk van je vandaan loopt, ga links als hij rechsaf gaat enz enz. Dat zijn allemaal spelletjes die maken voor Wodan dat hij zich op jou gaat richten en niet op andere dingen.
Overigens(sorry Esther)traint Turid Rugaas niet alleen volgens kalmerende signalen.
CITAAT van Turid:In veel opzichten is dit mijn levensstijl en belangrijkste taak geworden, hoewel ik als hondentrainer ook andere soorten training toepas.
Mijn inziens betekent dit dat het een combinatie is van verschillende manieren van trainen, en daarin het beste te halen uit de verschillende trainingsvormen.
Lieve groet,
Wilma