Niet alweer!

17 reacties

Ik was vanmiddag mijn jongens aan het uitlaten, ik dacht laat ik eens de andere kant op gaan en lekker het wilde bos in gaan inpv op het pad blijven lopen.
Dat vonden ze niet erg natuurlijk, lekker ravotten door 'nieuw' bos.

Dus ik lekker lopen, (springen en bukken) door die takken heen. Heeft roan in eens een bot tepakken, (niet z'n bot die je in de winkel koopt maar een bot van een dood dier.) En zoals sommigen van jullie misschien wel weten kunnen die van mij geen eten delen, (ik heb ze dan nu geleerd om netjes uit hun eigen bak te eten, maar hier waren nu geen bakken)..

Ik had zoiets al eerder mee gemaakt, toen had een eenofandere idioot kippenbotten buiten gegooid, had Roan ook gevonden. het was donker en de eerste keer dat ik zoiets vond zegmaar. toen ik zag dat roan op iets stond te kauwen, wou ik het pakken maar hij wou het niet loslaten.. Toen zag silver dat roan wat aan het eten was, en Boem! ineens waaren ze aan het vechten.. Stond ik daar met twee vechtende honden aan de riem, en niemand in de buurt.. Dus ik snel mijn moeder opgebeld dat ze moest komen najah heeft zij de ene gepakt en hebben we ze uit mekaar gehaald.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Niet alweer!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Bugs **Taz**

30 maart 2010, 16:21 3 doggies

pff ik kan me voorstellen dat je erg geschrokken bent!!

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

30 maart 2010, 16:21

(het typ ding deed raar..)

Dus verder-

maar nu was er niemand in de buurt, en roan had dus dat bot tepakken.. Ik snel Silver aan een boom vast gemaakt. En Roan mee gesleurd en het bot uit zn bek gehaald en ver weggegooid..

ik stond echt serieus te shacken op mn benen, gelukkig maar dat ik op mysterieuse wijze ineens heel snel kon handelen en een gevecht kon voorkomen.

Maar voor de volgende keer, als er geen bomen in de buurt zijn wat moet ik dan doen?. help, O-)

Senna

30 maart 2010, 16:43 3 doggies

Zelf iets bijhebben dat nog lekkerder is dan kippenbot iets waar ze letterlijk van uit hun dak gaan? Geen idee of dat de oplossing is maar misschien helpt het. :-)

Shamilla & Zena

30 maart 2010, 16:52 3 doggies

jeetje remie... heb jij weer.. gelukkig heb je veel bomen bij jouw geloof ik...

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

30 maart 2010, 17:11 3 doggies

je kent je honden maar al te goed, ruilen, thuis mee beginnen, niet met de voederbak natuurlijk, maar gewoon een bot geven, niet bij elkaar, apart, en kijk eens of je dan kan ruilen.

lukt dat niet ? geen bomen ? dan hou je je hond vast, want zoals ik lees, je kent je honden goed genoeg.

soraya

30 maart 2010, 19:20 3 doggies

Ik weet natuurlijk niet hoe heftig het er aan toe gaat...
maar als er 1 echt niet los wilt laten dan kun je er 1 optillen bij de achter poten(zal wel zwaar zijn!!!)
Dan verliest hij al zijn kracht en laat los en jij staat veilig achter hem en kan ook niet bij jou.

En anders met iets lekkers afleiden,maar hoe snel lukt dat om te geven als de een de ander al de strot staat af te bijten.(om te maar even te overdrijven)

Groetjes Soraya&Mila.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

30 maart 2010, 21:07 3 doggies

remie ik moet wel lachen om je, omhoog ?

als ze dat nou niet doen in het bos, ruilen ? liggen daar dan overal botten ? hou je ze toch vast . je gaat toch niet iedere keer in de aanval met je honden ? ga ergens naar toe waar het veilig is, er liggen echt niet overal botten rond te slingeren, ik heb er nog nooit een gezien en bamse is er nog nooit een tegen gekomen. en met een bot uit de bosjes gekomen. veilig plekje zoeken waar je ze kan los laten lopen. die zijn er vast wel, desnoods verken je eerst de omgeving. helemaal niet zo raar, stap op de fiets, en ga eens kijken.

Floor en Fiefie

30 maart 2010, 21:15 3 doggies

echt heftig man, misschien de volgende keer dat je het ziet snel de andere hond vastbinden en dan het bot weghalen bij je hond...en dan even vast aan de lijn verder lopen?
ik zou het bos niet ontwijken, je kan overal eten vinden, hier ligt ook om de meter eten op de grond...maar ga 's middags als het nog licht is...dan zie je tenminste wat meer, en laat ze 's avonds anders vast als je daar gaat lopen:-)
hebben jij en je honden verder niets?
groetjes floor en een pootje van puk en fief

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

1 april 2010, 17:06

@ Willemijn,

jah, omhoog. als ik een reactie doe staat hij weer bovenaan, en ik heb geen zin om zielig te vragen; nog iemand? zoiets, haha.
maargoed. Ik was in een wildbos waar eigenlijk geen paden zijn en waar ook nooit iemand komt (het is namelijk achter ons huis,) het is wel van staatsbosbeheer maar iedereen denkt dat het van ons is zegmaar. maar daar leven ook herten enzo, en najah die zijn denk ik geen sneeuw gewent (ofwel) in iedergeval lag daar een bot. (ik heb zelf ook een keer een schedel gevonden, dat was heel vies..) O-)

@ floor,

ik heb mijn honden altijd vast, want ze hebben een vreselijk jachtinstinkt. En ik heb niks, en die twee hebben wel wat wondjes maar niks ergs. ze willen mekaar geen pijn doen ze willen zelf gewoon niks tekort komen.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

1 april 2010, 17:12 3 doggies

Loop op veilige paden, waar je goed op de grond kan zien of er iets ligt. En laat 1 van de honden snuffelen in de bosjes, terwijl de ander bij je wacht of aan de andere kant snuffelt. Laat ze niet beiden op dezelfde plek snuffelen of dicht bij elkaar komen. Als 1 van de honden iets te pakken heeft, zeg je 'los'. Afruilen met iets anders. Dit moet je veel oefenen (ook thuis), want als je dit 1x doet met een lekker bot, dan laat zo'n hond niet los. De andere hond moet dan blijven. Als dit niet lukt, kun je beter niet met de honden (samen) wandelen. Je moet ze wel redelijk onder controle kunnen houden. Of idd naar een andere veilige plek.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Niet alweer!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^