Vlees van de slager

9 reacties

De natte neuzen nanny

28 maart 2010, 07:12

Aangezien ik op weg ben om mijn teckel barf en kvv te gaan voeren, had ik een vraagje.

Als ik naar de slager zou gaan (als ik met vakantie ben) wat mag ik dan wel meenemen en wat niet? Afgezien van varkensvlees.
En aan (voor de slager) afvalvlees?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vlees van de slager" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

The tibbies on tourgoedgekeurde fokker

28 maart 2010, 09:06

Dat is een goeie vraag ik zou het ook graag willen weten. Wij gaan met de camper op vakantie en heb er geen grote vriezer in en kan niet zo veel meenemen.

Ik wacht de antwoorden ook even af

corrie koopman

28 maart 2010, 10:18

Ik heb laatst vlees compleet geprobeerd dat hoeft niet in de koelkast het was bij ranzijn dieren zaak het zijn geen grote bakjes.Wij nemen ze ook mee op vakantie.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

28 maart 2010, 10:35

Qua spiervlees: alles mag, behalve idd varkensvlees.
Qua orgaanvlees: alles mag; hart, lever, nier, maagjes, milt...
Qua bot: alleen bot van gevogelte of jonge dieren (lam/kalf). Haas/konijn mag ook als je hond gewend is om bot te eten. Geen dragende botten. Neem geen botten van grote volwassen dieren zoals rund/schaap/geit, want die zijn te hard. Geschikt bot: rugstukken (karkas), nekjes, bouten/vleugels.

Afvalvlees mag zeker, dus de stukken vlees dat een slager niet voor menselijke consumptie kan gebruiken, zoals nekjes e.d.. Alleen het echte afval, zoals ogen en hoeven en zo zou ik niet vragen ;-).
Je moet wel een slager treffen die zelf slacht, want sommige slagers kopen alleen in, die hebben dus geen nekjes en zo. Op zich is dat ook niet erg, dan koop je gewoon vleugels/bouten qua bot.

De natte neuzen nanny schreef het onderwerp

28 maart 2010, 10:50

Kijk, daar heb ik wat aan!
Bedankt voor je info

The tibbies on tourgoedgekeurde fokker

28 maart 2010, 11:13

Dit zal ik ook even noteren en mee nemen op vakantie als geheugen steuntje van wat wel en niet kan.
Gr.sandra

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

28 maart 2010, 11:42

Graag gedaan! Denk wel aan de juiste verhoudingen he: 60-70% spiervlees, 15-20% orgaanvlees, 15-20% bot.

Veel dingen kun je ook in de supermarkt kopen hoor. Vooral kippenkluifjes/-bouten/-vleugels, soms ook kippenhartjes en kippenlevertjes, soms runderhart... En veel spiervlees: rundergehakt, kipfilet, rundvlees, kalkoenvlees, lamsvlees etc etc... Probeer te varieren met 4 diersoorten in 2-3 weken. Kip/rund als basis is meestal makkelijk en hopelijk kun je dan nog 2 diersoorten erbij vinden, bijv. kalkoen, eend of lam...En diepvriesvis kun je ook geven, of af en toe vis uit een blikje.

Mexx

28 maart 2010, 12:12

Als er een markt in de buurt is kan je daar ook eens langs gaan. sommige poeliers op de markt hebben bv soeppakketten, restvlees met bot.

Murphy

29 maart 2010, 16:20

Hier was ik dus ook naar op zoek. Wij gaan deze week 5 dagen weg met de caravan en dan kan ik wel voor 5 a 6 dagen diepvries meenemen in het vriezertje van de koelkast maar als we langer gaan hebben we dus een "probleem". Murph krijgt soms brok, we dachten dat het handig was voor de vakantie maar als we de brokjes niet door de kamer heen schieten, gooien of knikkeren, dan worden ze niet meer gegeten. Meneer heeft liever vers, haha.

Niet moeilijk doen! In het buitenland zijn ook slagers en verkopen ze ook vlees in de supermarkt of markt . Wat let je om daar wat te kopen. De mensen en honden moeten in het buitenland ook eten! Ik wens je een fijne vakantie!
Groetjes Annelies

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vlees van de slager" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^