Kelly was mijn eerste eigen hond en ik heb een aantal coditioneringsfouten bij haar gemaakt.
We hebben een goede band en ze luistert (meestal) heel goed.
Een van de conditioneringfouten die ik heb gemaakt is dat zij eigenlijk altijd los loopt. Dit kan ze ook goed omdat ze redelijk goed op mij let ik vrijwel altijd haar snel onder appèl heb.
Kelly heeft wel de gewoonte om vrijwel altijd achter mij te willen lopen, behalve als ze op een veld, bos vrij aan het onderzoeken is.
Als ik samen met iemand loop , loopt ze er wel altijd tussen ons in, maar als ik alleen met haar (en Jip) loop , volgt ze achter.
Omdat ik over enige geopereerd ga worden en anderen mijn honden een tijdje moeten gaan uitlaten ben ik zo'n twee weken geleden begonnen met haar weer aan de lijn te laten lopen, omdat ze dat straks ook zal moeten met anderen.
Het is een rampenplan, ze sjokt eindeloos achter mij aan, waardoor mijn arm achterwaarts gestrekt is (is nog eens wat anders dan trekken
)
Poepen en plassen weigert ze aan de lijn, doet ze pas als ik haar (na bv 20 min) los laat.
Ze loopt erbij alsof ik haar meesleur, en ze loopt er niet ontspannen bij. Eerder als een geslagen hond.
Ik vraag me af waarom ze zo achter me loopt en peins me suf of ik haar negatief gecorrigeerd heb bij naast lopen, zodat ze hier nu een negatieve associatie bij heeft. Idem met aan de lijn lopen. Ik weet het niet.
Hoe maak ik het aan de lijn lopen weer leuk?
Ik roep haar naast me, ze komt graag naar me toe, en geef wat lekkers, ze eet het op en blijft vervolgens weer hetzelfde achter hangen.
Ze is nu 9 dus veel gedrag is er al behoorlijk ingesleten.
Heeft iemand nog goede tips/adviezen die zou kunnen gaan proberen?



3 doggies