steriliseren, is een keuze die je maakt met je dierenarts, je dierenarts zal altijd adviseren om te castreren, dat is het want alles wordt dus weggehaald.
als je persee wilt steriliseren /castreren, doet het dan na de eerste loopsigheid dan is je hond uitgegroeid. en het skelet loopt dan geen grote risicoos. voor de eerste loopsigheid steriliseren/castreren is niet goed, de botten sluiten na de loopsigheid dat wil zeggen dat als je dat eerder doet, het bot nog uitgroeit en dan niet mooi sluit. dat kan problemen veroorzaken op latere leeftijd. het bot is niet sterk genoeg enz. zelfs hd kan een gevolg zijn van te vroeg steriliseren.
waarom zegt een dierenarts dat niet ? waarom voor de eerste loopsigheid dan dat advies ? dierenarts zeggen ook niets over een castratie vacht over incontinentie niets. daar kom je dus later wel achter, en hebben ze wel weer medicijnen voor. is hun antwoord.
ook begrijp ik voor vele dan loopsheid niet leuk is. voor mij is het geen probleem, maar weet voor vele wel. dan het advies laat het dan doen na de eerste loopsigheid en dan honderd dagen daarna, dan is de hormoonhuishouding het rustigs.