Vers vlees??

5 reacties

Jootje

1 februari 2010, 19:54

Ik heb een chihuahua van 16 weken,nou geef ik rc chihuahua brok,plus zo af en toe energique.

Nu lees ik veel over vers vlees geven,is dat nu beter?
Ik wil wel graag ook brok blijven geven,sms wel makkelijker met werk of vakantie...

Wat is nou goed vers vlees met alles dr in...

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Mexx

1 februari 2010, 20:14

De betere merken van kvv zijn:all animal, haaksbarf darf, black-dog, bibi, bandit, carnivoer.
Verder ook carnibest, baturis, farmfood fresh. Maar zij houden niet helemaal de juiste verhoudingen aan.
De rest van de merken bevat vaak graan, geen bot maar poeder en teveel orgaan.

Alleen mag je bij RC eigenlijk geen kvv geven. Of je moet het niet op dezelfde dag geven. Maar bv 3 dagen brok en 4 dagen kvv etc.
Maar ik zou een geperste brok aanraden, die kan wel samen met kvv.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

1 februari 2010, 23:37

Ja vers vlees geven is beter. Een hond heeft hetzelfde verteringsstelsel als een wolf en wolven eten rauw vlees. De hond haalt hier zijn voedingsstoffen uit. In brokken zit graan, daar kan een hond niets mee en poept het uit. In brokken zit weinig vlees (varierend van 4% bij hele slechte merken tot 20% netto vlees bij geperste merken) en in sommige brokken zitten ook veel kunstmatige toevoegingen, kleur-, smaak- en geurstoffen en teveel zout.

RC is een van de slechte merken, een chihuahua heeft ook zeker geen apart brokmerk nodig. Of je nu een chihuahua hebt of een Labrador, honden hebben allemaal dezelfde voeding nodig.

De goede merken zijn door Mexx al genoemd. Qua brok zou je een geperste brok van Farmfood kunnen proberen. Daar zit wel redelijk veel graan in, maar wel meer vlees dan in de RC, geen onnodige toevoegingen, geen kleur-, geur- en smaakstoffen, niet teveel zout... Ze hebben ook kleine zakken met kleine brokjes voor kleine honden. Hier zitten dezelfde voedingsstoffen in, alleen de brokjes zijn wat kleiner gemaakt.

Wil & the doggies

3 februari 2010, 23:12

ik heb hier ook zo'n klein krengetje lopen,
kruising met dwergpinscher.
sjaida eet versvlees,
ze is er stapelgek op.
rauw ei is ook zo op,
pens..heerlijk,
ze is klein maar dapper qua eten,
rex,pinschertje,eet hetzelfde,
hij glimt en is stuk rustiger met vers vlees,
bij kinderen heb je het ook,
druk worden van de kleur stoffen enzo,
nou ik merk het echt aan rex,hij is veel rustiger nu hij op kvv zit.
maandag was vlees nog hard,moest hij wel brokken eten,
hij leek wel wervelwind die dag.
dus echt geen brokken meer hier
groetjes

Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

4 februari 2010, 16:03

Nog een voordeel van versvlees is dat het immuunsysteem gewoon vele malen beter word. Doordat er stoffen in zitten die in brokken bij het maken al verbrand worden. Door een beter imminsysteem is er minder kans op ziekte. Dus minder DA kosten! O-)

....goedgekeurde fokker

4 februari 2010, 16:07

Mijn twee hondjes doen het veel beter op kvv dan op brok! Mijn teefje at slecht (alle soorten brokjes geprobeert), kreeg een wat dunne vacht (vooral rond de ogen), had jeuk tussen haar tenen. Beide hondjes waren erg winderig en poepten veel.

Sinds ik kvv voer (merk Darf) zijn alle klachten verdwenen, wordt er nog zelden een windje gelaten en poepen ze zeker de helft minder! Ook vind ik ze frisser uit de bek en vacht ruiken.

Als je brok (erbij) wilt blijven voeren, zoek dan eens naar een goede geperste brok, zonder graan.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^