Hallo hondenvriendjes!
Ik heb een paar vraagjes, misschien dat jullie weten hoeik dit moet oplossen.
1. Als ik mijn hond los laat lopen bv. in het bos en er komt een fietser langs rijden, dan gaat hij er als een speer achteraan! meestal komt hij daarna wel weer terug en kan ik hem dan niet meer straffen. maar belonen lijkt me ook niet verstandig. Hij is nu echt aan het puberen dus als ik hem roep als hij begint te rennen, rent hij eerst een stuk mee en komt dan pas terug.
2. Als ik met hem wil spelen bijt hij altijd zo, dat ik echt vervelend, hij hapt zelfs soms naar mijn gezicht. hoe moet ik hem straffen of het hem afleren. We hebben hem al vanaf het begin ermee gecorrigeerd maar hij doet het nog steeds!
3. De laatste tijd heb ik moeite met het terug roepen. Als ik naar huis wil en hij is los dan roep ik hem maar dan komt hij niet. Hij daagd me dan uit met blaffen en als je hem probeert te pakken springt hij net een meter verder dat je hem niet te pakken krijgt. Ik weet dat je met dit spelletje niet mee mag doen en niet achter hem aan moet lopen dus dan loop ik weg. Dan loopt hij ook achter me aan. maar als ik hem roep gaat hij weer rondjes rennen en me uitdagen.
Ik kan hier echt heel wanhopig om worden en had laatst mijn vriend helemaal huilend opgebeld omdat ik er niet meer tegen kon omdat ik hem niet te pakken kreeg.
Hij is natuurlijk aan het puberen maar hoe kan ik hem dit afleren. moet ik hem straffen als hij terug komt? is dit alleen een periode? moet ik hem tijdelijk niet los laten lopen? dat lijkt me ook zo zielig :(
Wie heeft tips???
Groetjes Juliette




