halsband

9 reacties

~~Michelle&Mushu~~

20 januari 2010, 13:23

Hallo allemaal weer even een vraagje van mij.
Als heel klein puppy heeft mushu een halsband gehad met een extra stukje eraan, waar de riem aanvast kan.
Beetje moeilijk uitleggen :'(
het merk Hunter maakt deze ook, en het zou zijn om als ze trekken de druk beter te verdelen.
Het is geen slipband, maar ik hoop dat jullie snappen wat ik bedoel.
Nu vroeg ik mij af, wat beter is. Een halsband met zo'n extra stukje of gewoon een normale halsband.
Ze groeit nu ontzettend hard en moet dadelijk een nieuwe gaan kopen.
Alvast bedankt

groetjes Michelle

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "halsband" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Faelyn

20 januari 2010, 14:11 3 doggies

Bedoel je een half check? Groot gedeelte van de riem is nylon en een stukje ketting? Ik zou er zelf niet aan beginnen. Gewoon een normale halsband en consequent leren dat trekken ze niets oplevert. Als ze niet trekken valt er ook niets te verdelen.

Of bedoel je de hunter dressuursliphalsband met een stopring?

Het nadeel van de niet geheel sluitende halsbanden is dat als de hond doorkrijgt, dat als de lijn slap is en ze lopen achteruit dat de halsband dan af is, ze vaker gaan proberen te ontsnappen.

Ik heb werkelijk geen idee wat je anders bedoelt? Misschien een fotootje van de vorige halsband?

Kim & Peet met Cooper & Quiero

20 januari 2010, 14:50 3 doggies

Of ze nu voorwaartd of achterwaarts trekt, de leiband gaat toch dicht rond de nek. Ze kunnen er niet uit hoor.

Faelyn

20 januari 2010, 15:12 3 doggies

Niet als ze er langszaam aan achter uit lopen. Het gaat dus niet om het hangen in de halsband. En ze kunnen er zeker weten wel uit! Als instructeur al genoeg gezien bij mensen die toch zo eigenwijs met een halsband naar de training komen die niet is toegestaan. Soms laat je dingen bewust een keer plaatsvinden om ze het te laten ervaren en dan krijgen ze tijdens de les zolang ze niet zelf een normale halsband hebben gekocht van mij een passende halsband. Ik wil nl geen onverwachte loslopende honden in de groep. Er zijn te veel andere honden op het veld van verschillend kaliber en ik wil dus niet dat er wat gebeurd. Dit wordt overigens ook in de instructeursopleiding ook meegegeven als aandachtspunt.

Suus, Chaos en Senna

20 januari 2010, 15:21 3 doggies

Hoi Michelle,
Heb je al eens aan een tuigje gedacht. Cha]os is nu bijna 5 maanden en heeft tot vorige week een leren halsband gehad. Hij begon ineens erg te hoesten bij inspanning. Hup naar de DA. Volgens mijn dierenarts was zijn keel geirriteerd door de halsband. Hij is sterker dan zijn strot aan kan. Er werd mij geadviseerd om een tuigje te kopen voor hem. Nu ruim een week later, geen gehoest meer. Misschien maak ik nu je keuze nog moeilijker ;-) Mocht je toch kiezen voor een halsband zou ik voor een gewone gaan en niet een die ook nogeens aantrekt als hij trekt aan de riem. Hij is nog jong en de spieren in zijn nek moeten ook nog aansterken.

Succes met de keuze.

Faelyn

20 januari 2010, 16:23 3 doggies

Hoi Michelle, dat is inderdaad een betere optie, een niet corrigerend tuig.

(wat heb jij een mooie kanjer!)

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

20 januari 2010, 16:44 3 doggies

Ik zou voor een gewone halsband gaan en als Mushu trekt, lekker oefenen.

~~Michelle&Mushu~~ schreef het onderwerp

20 januari 2010, 16:46

Nee ik bedoel ook idd absoluut geen slipketting.

er zat gewoon een vast stukje nylon aan de halsband als een soort verlenger zeg maar.
Er komt hoe dan ook never geen slip ketting aan mijn hond en ook geen halve. Heb nu idd een tuigje gekocht. die kan ze ook meteen om in de auto.
tuurlijk ze moet leren om niet te trekken, want ze weegt straks 40 kilo, maar dan liever nu ze nog wel trekt een tuigje wat voor haar de druk verdeeld.
Bedankt voor alle reacties.

Groetjes Michelle

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

20 januari 2010, 18:48 3 doggies

O een stukje nylon om het halsbandje te vergroten bedoel je? Dat kan wel hoor... Is handig als de hond groeit!

Sonja, John, Iggy+ ,Chelsea en Amy.

4 februari 2010, 16:55 3 doggies

Hoi Michelle,

Ik zou gewoon een tuigje proberen, dat werkt goed, en ze kan dan geen last hebben van het keeltje.

Groetjes Sonja Vissers.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "halsband" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^