Hoe schrale hond laten aankomen?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel ByffieByffie

Hallo! Mijn hond (teefje,  een look a like jack russel, 4 jaar en hoog in energie) is vrij schraal onder de 5 kilo en moet iets aankomen. 
5,5 kilo is beter. De dierenarts vind dat ze perfect qua gewicht is, maar het is toch wel een 'bonkerakje' geworden. Bovendien zakt ze nog steeds in gewicht.

Haar verhaal december 2024 eenmalig puppy's, reutje gehouden.
Dit reutje is nu bijna een jaar en een dikke puberhond :-). Ze racen en spelen de hele dag door. Het kost mijn teefje veel energie.

Ze staan op farmfood brokken. Helaas is mijn teefje gevoelig voor andere brokken. Daar kwam ik achter tijdens de zwangerschap. Acane is voor mij een no go vanwege de geur.

Wat voor tips hebben jullie voor mij? Ik ben bereid brok met wat anders te combineren.


honden page profiel jantienjantien

honden foto van jantien

Alles wat ze lekker vindt, gewoon meer geven dan je gewend bent. Lust ze ook fruit?

Wat ook heerlijk is en goed te combineren met droogvoer is (graanvrij) natvoer van Renske Vers.

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

Hier precies een andere ervaring. Mijn hondje was te dun. Ik gaf steeds meer, en ze werd alleen maar dunner en produceerde meer ontlasting. Toen kreeg ik hier de tip, voer wat minder, vanaf dat moment kwam ze aan, werd de ontlasting minder of te wel, met mijn leken verstand, toen nam ze de voeding op en had haar lijfje er wat aan,

 

Als je vindt dat ze te druk is, haar op gezette tijden rust geven, hekje tussen de hondjes? Uurtje aanlijnen en bij je houden in huis zo voorkom je rennen en spelen

 

Als de dierenarts zich geen zorgen maakt, zou ik het ook niet doen,

honden page profiel Aedon & Senán Aedon & Senán

honden foto van Aedon & Senán

Je zou kunnen kijken naar een hoog calorie brok/een brok voor energieke honden.
Er zijn meerdere soorten op de markt met verschillende prijsklasses. 

Wat heb je tot nu toe geprobeerd om haar aan te laten komen en hoeveel voer krijgt ze dagelijks?

honden page profiel KeesKees

honden foto van Kees

Beter iets te schraal dan iets te dik. Waarom wil je haar laten aankomen als de da vindt dat ze goed op gewicht is? 

honden page profiel BottekeBotteke

honden foto van Botteke

Vette vis, kvv zalm, dorado griss(helaas nog niet in hondenvoer omdat ie door ons meestal schoongemaakt de oven in gaat) is vrij veilig gezien dat die van agracultuur komen. Dubbel gecheckt dus aan mens kwaliteit.

 

Maar vraagje, als je dierenarts zegt dat ze perfect is waarom vind jij dat ze meer gewicht moet hebben?

Volgende forumvraag: Brokken pup 5 maanden
^