Goedenavond, we hebben een labrador teef van 15 maanden. Het gaat over het algemeen erg goed en met wat kleine issues hebben jullie ook goed geholpen; dank.
Nu nog een hulpvraag. Als ik haar aan de lijn uitlaat, dan luistert ze over het algemeen aardig, met 'naast' en 'volg'. Echter, de laatste tijd wint steeds vaker haar neus.
Ik begrijp de waarde van reuk voor hond. Maar het maakt de wandeling niet erg leuk. Soms lijkt het wel een soort truffelvarkentje. Soms loopt ze 90% van de 'wandeling' achter haar neus aan over de grond.
Aan haar gedrag merk ik dat het niet gaat over behoefte doen. Haar neus de aarde in en zelfs ligt knorren. Als ik haar niet mee trekt dan stopt ze niet uit haar zelf. Het is soort obsessief.
Dat uit zich ook dat ze haar poten in een hoek/schrap zet en haarzelf klem vast zet. Ik krijg haar dan moeilijk mee. Ik probeer het ook wel eens te laten en dan stopt het niet en wil ze altijd verder (bijvoorbeeld de bosjes in). Dus ergens vraagt het begrenzing, maar vanaf wanneer?
Ik hoor wel eens dat dit bij de leeftijd hoort, maar erg leuk is het niet. Ik kan in het begin van de wandeling over het algemeen goed de aandacht vragen, maar dan is de focus erg op mij. Dan loopt ze als paard in draf naar boven te kijken wachtend op een opdracht of beloning. Qua gedrag is dat makkelijker, maar dan doet ze weer niets met uitlaten.
Hoe zou jij hier mee omgaan en/of heb je herkenning?

Reageren






