Het is nu zes jaar geleden dat ik hier mijn verdriet hier op dit forum kon neerschrijven over het verlies van toen, mijn Ottie.
Ik kreeg tien dagen na zijn overlijden al een andere hond, Kyra, een Am. Stafford. Zij is nu vorige dinsdag ingeslapen. Ze had epilepsie en ik kon dat niet meer aan. Steeds die angst dat ze weer een aanval zou krijgen was niet meer draagbaar. En als het met honden te maken heeft ben ik altijd erg emotioneel. Maar zelfs na bijna 25 jaar honden te hebben gehad blijft die pijn van het afscheid toch steeds een harde pijn, je kan dat gevoel gewoon niet met woorden beschrijven.
Ze was van 10 juni 2017 en ik kreeg ze van mijn zoon toen omdat er een kindje kwam en dat ging toen niet samen.
Ze heeft het altijd erg moeilijk gehad met de warmte. En zo kreeg ze in juni dit jaar haar eerste epileptische aanval. Als je dat zo ziet hoe je beestje daar ligt te spartelen en je kan niets doen is dat verschrikkelijk.
Heb hier gisteren en eergisteren al erg veel gelezen en daar ik (gelukkig) dat nooit met al mijn andere honden heb meegemaakt wist ik dus ook niet dat dit zo frequent voorkwam.
Na juni volgde augustus met twee aanvallen op één dag. En toen was het blijkbaar weg. De DA had me trouwens gezegd dat dit ook éénmalig kon voorvallen en de aanvallen duurden ongeveer vijf minuten met dan daarna een aantal uren eer ze weer normaal was.
Nu, vorige week vrijdag kreeg ze plots weer twee aanvallen op één dag (ik zie haar nog zo op haar zijde vallen). En dan dat schuimbekken en die spartelingen. Ik zorgde direkt dat alles rondom haar vrij was, zodanig dat ze zich niet kon bezeren.
Dan zaterdagnacht om 0.15 uur (ik sliep al) werd ik wakker door zwaar gehijg. En ja, ze had weer een aanval gehad. Echt verschrikkelijk. Ik heb erg veel geweend. En ik ben er ondertussen ook al 64 en zulke toestanden zijn niet bevorderlijk voor mijn gezondheid.
Ik heb toen 's zondags een mail gestuurd naar mijn dierenarts om te vragen om deze zaak te bespreken. Maar de gedachte dat je bij elke beweging die je hond maakt, direkt dat gevoel krijgt van: oei, ze gaat weer een aanval krijgen, kon ik écht niet meer aan.
Ik heb haar maandag om 12.15 uur laten inslapen. Ik zou eronderdoor zijn gegaan en dan waren we nog verder van huis. Zoiets kan ik niet aan, je ziet je hond daar liggen spartelen en schuimbekken en soms erge geluiden maken.
Zes jaar samen, ik was altijd thuis, verliet enkel mijn huis voor boodschappen en in al die tijd heeft ze misschien zes dagen eens 4 of 5 uren alleen gezeten omdat ik met mijn fiets bij mijn kinderen reed en dat is 40 km oftewel twee uur fietsen en twee uur blijven.
Het was dan altijd: ik moet naar huis want mijn hond...
En nu is het weer voorbij. De band die je hebt opgebouwd met je trouwe vriend wordt abrupt verbroken en je kan enkel nog leven met de herinnering.
Gelukkig heb ik nu wel veel foto's van haar en heb direkt eentje in een kader gestoken zodat ik haar kan zien.
Momenteel wil ik geen andere hond daar het verdriet nog te erg is. Ik denk dat ik er goed aan doe van zeker een half jaar minimum geen andere hond te nemen. En als ik er weer klaar voor zal zijn, zie ik dan wel.
Ik heb gelukkig al veel met andere lotgenoten kunnen praten en dat doet deugd. Mijn buurvrouw zei tegen mij nog enkele maanden geleden : Peter, zo'n brave hond ga jij nooit meer hebben. En dat is waar.
Het is elke keer weer die harde pijn die je voelt als je je dier verliest door ziekte. Maar ik moet mezelf ook beschermen en zo leven dat per beweging dat je hond maakt, je direkt aan die epileptie denkt, neen, dat kan ik niet aan. Ik heb die beslissing genomen omdat ik destijds de verantwoordelijkheid heb genomen, goed voor mijn beestje te zorgen.
Die verantwoordelijkheid moet je ook nemen bij pijnlijke momenten. Zowel voor mijn lieve Kyra als voor mezelf.
Zo beste mensen, ik ben erg blij dat ik dat even kon van mij afschrijven. Ik zal per gelegenheid wel enkele foto's bijvoegen.
Bedankt dat ik dat hier even kon neerschrijven.
Peter.
Kyra, °10 juni 2017 en overleden 27 november 2023
Het is mijn derde hond die ik verlies tijdens de donkere periode van het jaar.


Reageren









