" Hier niet hoor! Gelukkig woon ik beetje in een normaal gebied als je t hier zo hoort…. Ben zoo blij met mijn dorpje! Ieder hond los en genieten…. Geen problemen!
(hier mee bedoel ik frustraties aan: honden, mensen , gebeten hoden en ga zo maar door)
"
Waar woon je dan, of welke regio ongeveer? 
Op zich begrijp ik wel wat je bedoelt.
Als jouw puberhond met bananen in zijn oren naar mijn honden zou rennen, zou Timmy het erg gezellig vinden en Black zou jouw hond óf negeren óf met een snauw wegjagen. Hij is groot en zwart en hij maakt dan altijd indruk, vrijwel elke hond druipt dan ook af bij zo'n snauw.
Dus nu met mijn honden voor mijzelf geen problemen als er puber honden op ons af komen zonder te luisteren.
Mijn honden kunnen ook veel los lopen, en eigenlijk nooit problemen met andere honden.
Al weet ik ook heel goed hoe het is, als je geen sterke hond naast je hebt maar een kwetsbaar hondje.
Met mijn vorige hondje is het wel anders geweest.
Die had het laatste jaar van zijn leven een kwetsbaar lijfje en kon niet veel hebben.
Ik zorgde dat we zo min mogelijk honden tegen kwamen, dan hield ik hem sowieso dicht bij me aan de riem.
Maar ondanks dat, is hij toch weleens bruut omver gelopen door zo'n jonge stuiterbal.
Ook al was hij aan de riem, en probeerde ik zo'n jonge hond te ontwijken.
Zo'n jonge hond ziet in zo'n klein zwakker hondje een makkelijk doelwit en springt er juist omheen en er bovenop.
De baasjes zien dat wel, maar zeggen allemaal hetzelfde als jou: oh sorry hij wil alleen maar spelen en hij luistert nog niet goed, ja hij is ook nog erg lomp maar dat komt omdat hij/zij een puberhond is, hij moet het nog leren, hij moet zijn energie kwijt etc etc
Dan lopen ze verder met hun hond.
Maar hebben niet door, dat hun puber hond een kwetsbaar hondje ondersteboven heeft gelopen die daardoor extra pijn medicatie moet krijgen een paar dagen moeite heeft met lopen, daardoor ook niet wil eten etc
En misschien zou het ze ook niets uitmaken als ze het wel wisten, hun puberhond heeft tenminste los kunnen rennen en daar ging het hun om.
Daarom ben ik bij dat ik nu een grote sterke hond heb naast het kleine hondje.
Normale sociale honden die rustig even komen neuzen en contact maken is geen probleem, dat doen mijn honden dan ook.
Maar komt er een jonge hond brutaal aan stuiteren, die krijgt geen kans en wordt direct weg gejaagd, gaan ze niet snel genoeg dan krijgen ze er nog een snauw achteraan.
Het punt van mijn verhaal is eigenlijk, jij als baasje van een loslopende, niet luisterende puberhond kan niet weten welke honden je tegen gaat komen.
Stel dat jij iemand tegenkomt met een kwetsbaar klein hondje, hoe ga jij voorkomen dat jouw hond het kwetsbare hondje niets doet?
Wat doe je als jouw hond het kwetsbare hondje omver loopt?
Ik snap wel dat jij jouw hond los wilt laten lopen, maar probeer in ieder geval op zijn minst te voorkomen dat jouw hond schade aanricht aan andere honden/mensen.
En zolang je het niet erg vindt dat je hond niet luistert en hem gewoon laat gaan, kan je dat niet garanderen.