Hoi hoi,
Regelmatig als ik met onze hond aan het wandelen ben zijn er vaak dezelfde honden die anders reageren op onze hond. Ze beginnen te grommen of hard blaffen zodra ze in de buurt naderen van mij en onze hond. Waarop die van ons begint terug te blaffen en grommen. Ik vind dit heel vervelend gedrag.
Meestal al in de verte zie ik dat die eigenaar met de hond aankomt en probeer ik rustig te blijven en doe alsof er niks aan de hand is. Ik merk vaak al aan het gedrag van de eigenaar dat ze mij met hond zien aankomen en naar de overkant gaan lopen, of een andere weg inslaan/omkeren....
Ik heb wel eens met zo'n baasje gepraat. Bij die hond is het zo dat de baas erg ziek is geweest en waarschijnlijk soort beschermingsdrang is naar haar toe. het kan natuurlijk ook zo zijn dat onze hond wat dominant over kan komen naar andere honden toe. Het is een ongecastreerde reu. Loop wel eens met een kennis die ooit honden heeft gehad en die gaf aan dat onze hond wel vaak met een air rondloopt (gaf aan staart omhoog en 'staren' naar andere hond) Hij heeft het lang niet bij alle honden, maar toch wel een stuk of 3 hier in het dorp waar dit bij voorkomt.
Iemand tips en adviezen wat ik het beste kan doen als ik die bepaalde honden nader? Ik vind het n.l echt storend dat ik steeds twee niet matchende honden samen moet laten passeren als dit zo uitkomt.
Voor mij voelt dit best genant. Ik zie die mensen denken; "oh nee daar heb je haar weer met die hond die gromt en blaft naar ons" terwijl eigenlijk altijd de andere hond begint, en die van ons erop reageert.

Reageren

Frontale botsing op een smal pad is echt een no go. Aan de lijn hebben we nog heel wat werk te verrichten. Ligt niet aan die andere eigenaren op de mensen na die zeggen "laat de natuur het maar uitzoeken"
afstand creëren, en goed afleiden.
Zij ging naar binnen over het bruggetje in het losloop en ik moest eruit (klik lijn) waar sommige fl*kkers 70km naar huis scheuren.


