Onze 6 maanden oude terrier kan niet van onze retriever afblijven en zelf corrigeert ze hem onvoldoende. Ze is altijd heel onderdanig geweest en inmiddels 12 en slecht ter been. Hij jaagt haar uit de mand en van alle andere plekken waar ze wil gaan liggen. Hij wil overal als eerste zijn waardoor ons oudje geen rust krijgt. Ik ben dan ook op zoek naar tips hoe de rust in huis weer terug te krijgen zonder dat ik continu politieagent moet spelen.
onze terrier is bij tijd en wijle ook jaloers als ik of mijn man de retriever aanhaal. Soms hapt hij dan flink in onze arm, ik laat dan duidelijk blijken dat dit niet mag door een duidelijke NEE. Vervolgens zet ik hem even apart.
Ik heb de afgelopen maanden het volgende geprobeerd: afscheiden met een hekje of puppyren (werkt averechts met een hoop geblaf etc) tussen beide honden in gaan zitten en beide aanhalen, apart en samen uitlaten etc.
het leek goed te gaan tot de afgelopen 2 weken. En lijkt nu steeds erger te worden.
Mogelijk heeft dit met de puberteit te maken? Hij begint ook te rijden op mij en op de retriever en ineens weer kussens van de bank te pakken enzo.
qua beweging enzo zit het inmiddels wel goed; 4 wandelingen per dag waarvan minstens 1 van minimaal 45 minuten met loslopen. Tevens elke dag spelen met mij in de tuin, oefeningen etc. Tevens let ik op zijn rust en gebruik ik een bench als hij zelf onvoldoende rust pakt.

Reageren


