Gedroogde runderpens.

29 reacties

Marga, Lotus en kat Nemo.

18 februari 2019, 15:09

Ik heb van mijn dochter een zak gedroogde runderpens gekregen. Ik had mijn dochter gevraagd of ze runderkophuid voor mijn honden wilde meenemen maar ze heeft per ongeluk gedroogde runderpens meegenomen. Ik geef mijn honden altijd runderkophuid omdat ze daar een tijd lang veilig op kunnen knagen het laatste stukje gooi ik altijd weg. Mijn vraag, is gedroogde runderpens te vergelijken met runderkophuid en veilig kauwmateriaal? 

Ik heb de zak pens zoals ik ook altijd met de kophuid doe, in de vriezer gegooid maar ik heb geen idee of dit wel mag.

Mila en de hondjes Kaylo & Tika

18 februari 2019, 15:16 3 doggies

Je hoeft ze niet in de vriezer te bewaren.. Super lang houdbaar hoor. Runderpens is wel een stuk zachter, voor mijn honden is het net een chippie. Formaat verschilt ontzettend. Ik heb altijd de biologische runderpens van darf want die zijn vaak wat groter. 

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

18 februari 2019, 15:29
" Je hoeft ze niet in de vriezer te bewaren.. Super lang houdbaar hoor. Runderpens is wel een stuk zachter, voor mijn honden is het net een chippie. Formaat verschilt ontzettend. Ik heb altijd de biologische runderpens van darf want die zijn vaak wat groter.  "

Ze eten het zeg maar zo weg?

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

18 februari 2019, 15:40
" Ja, ze eten het zo weg.
Runderkophuid is hard, daar doen ze heel lang mee. Gedroogde pens kan je vergelijken met het kauwen op chips hahaha. "

Ik geef het terug aan mijn dochter omdat Lotus een schrokop is, ik durf het haar niet te geven. Ze probeert alles snel door te slikken, hierom krijgt ze haar brokjes in een voerbal hier verslikte ze zich ook steeds in.

Angelique, Kleine Maybe en Tess <3

18 februari 2019, 15:47 3 doggies

De hond van mijn vriend is ook echt een schrokop maar pens kunnen we prima geven. Je kunt het altijd proberen je hebt maar kleine hondjes (:

UkkePuck

18 februari 2019, 15:52 3 doggies
" Ik geef het terug aan mijn dochter omdat Lotus een schrokop is, ik durf het haar niet te geven. Ze probeert alles snel door te slikken, hierom krijgt ze haar brokjes in een voerbal hier verslikte ze zich ook steeds in. "

En de pens vasthouden dan? Jammer om terug te doen, ze zullen het erg lekker vinden. 

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

18 februari 2019, 15:57

De pens gaat terug naar mijn dochter, die heeft een hond die er gek op is en zij haalt nieuwe runderkophuidplaten voor mijn honden, dan is het zo weer opgelost. Ik geef mijn honden de runderkophuid vooral voor het reinigen van het gebit.

UkkePuck

18 februari 2019, 16:02 3 doggies
" De pens gaat terug naar mijn dochter, die heeft een hond die er gek op is en zij haalt nieuwe runderkophuidplaten voor mijn honden, dan is het zo weer opgelost. Ik geef mijn honden de runderkophuid vooral voor het reinigen van het gebit. "

Runderkophuid laat puck liggen. Ze gaat voor gedroogde oren eender welk dier maar het liefst hert.

Verder nog wel eens rauwe penslap voor het gebit

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

18 februari 2019, 16:26

Die van mij krijgen eigenlijk alleen runderkophuid om te knagen alles wat zachter is krijgen ze niet. Vandaar eigenlijk ook mijn vraag, pens is dus niet vergelijkbaar met kophuid en dit wist ik niet.

521160.jpg

521161.jpg

Die twee van mij zijn echt gek op kophuid daar zijn ze druk mee bezig tot ik het weer afpak, ideaal voor het gebit.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

gewijzigd 18 februari 2019, 16:41 3 doggies
" Ik heb van mijn dochter een zak gedroogde runderpens gekregen. Ik had mijn dochter gevraagd of ze runderkophuid voor mijn honden wilde meenemen maar ze heeft per ongeluk gedroogde runderpens meegenomen. Ik geef mijn honden altijd runderkophuid omdat ze daar een tijd lang veilig op kunnen knagen het laatste stukje gooi ik altijd weg. Mijn vraag, is gedroogde runderpens te vergelijken met runderkophuid en veilig kauwmateriaal? 
Ik heb de zak pens zoals ik ook altijd met de kophuid doe, in de vriezer gegooid maar ik heb geen idee of dit wel mag. "

Nee dat is heel wat anders, runderpens staafjes kan je gewoon afgesloten bewaren buiten de koeling of vriezer, niet te veel geven is wat laxerend....maar heel lekker voor ze.    Veilig is het.

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

18 februari 2019, 16:55

Bedankt voor de reacties, ik heb mijn antwoord gekregen.

ientje

18 februari 2019, 18:26 3 doggies

Vraagje, stinkt gedroogde runderkophuid? En hoe dik is dat? Heb het hier van paardenhoofd, maar dat stinkt de kast uit. Moet het echt in de vriezer? Herthuid, gedroogd ruikt totaal niet.

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

19 februari 2019, 09:34
" Vraagje, stinkt gedroogde runderkophuid? En hoe dik is dat? Heb het hier van paardenhoofd, maar dat stinkt de kast uit. Moet het echt in de vriezer? Herthuid, gedroogd ruikt totaal niet. "

Het stinkt wel, ik heb momenteel die van de Welkoop en die vind ik wat minder stinken. Het hoeft niet in de vriezer een goed afgesloten doos is ook goed. 

Vera en Ziva

19 februari 2019, 13:21 3 doggies
" Vraagje, stinkt gedroogde runderkophuid? En hoe dik is dat? Heb het hier van paardenhoofd, maar dat stinkt de kast uit. Moet het echt in de vriezer? Herthuid, gedroogd ruikt totaal niet. "

Het ruikt wel wat ja. Ik vind het niet heel erg stinken. Wij bewaren het in de kelder.

Mijn vriend heeft een betere neus dan ik en is ook erg gevoelig voor geuren. Daarom doe ik het altijd even in een plastic tas, even een paar keer omslaan en je ruikt er niets meer van.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

19 februari 2019, 13:45 3 doggies
" Vraagje, stinkt gedroogde runderkophuid? En hoe dik is dat? Heb het hier van paardenhoofd, maar dat stinkt de kast uit. Moet het echt in de vriezer? Herthuid, gedroogd ruikt totaal niet. "

Runderkophuidplaten die ik heb stinken niet, ben je misschien in de war met een bullepees, die stinkt huizenver....smile

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

19 februari 2019, 13:47 3 doggies
" Het ruikt wel wat ja. Ik vind het niet heel erg stinken. Wij bewaren het in de kelder.
Mijn vriend heeft een betere neus dan ik en is ook erg gevoelig voor geuren. Daarom doe ik het altijd even in een plastic tas, even een paar keer omslaan en je ruikt er niets meer van. "

Pas op met het bewaren in..plastic, je kan het beter bewaren ineen stoffen tas, of op een plank bewaren of in een grote tupperwahr, in het plastic is de kans groot dat het gaat oxideren.....

Aizen

19 februari 2019, 14:01 3 doggies

Waarom stop je het eigenlijk in de vriezer??

 

Hier ook altijd runderkophuidplaten in huis en zit echt super veel verschil in kwa lucht. heb er bij gehad die meurde echt verschrikkelijk en kreeg die ook alleen als die buiten op balkon kon kluiven. 

Marga, Lotus en kat Nemo. schreef het onderwerp

19 februari 2019, 16:22
" Waarom stop je het eigenlijk in de vriezer??
 
Hier ook altijd runderkophuidplaten in huis en zit echt super veel verschil in kwa lucht. heb er bij gehad die meurde echt verschrikkelijk en kreeg die ook alleen als die buiten op balkon kon kluiven.  "

Was ooit een tip van Willemijn en het bevalt mij prima.

Ik vind sommige kophuid echt wel stinken maar de gedroogde pens stikt nog veel erger.

De runderkophuid kan je bewaren in de vriezer als je er wat te veel van hebt, hier is het zo op.....dan beschimmelt het niet in de vriezer, avond ervoor eruit halen en dan is het zo ontdooit.....

Vera en Ziva

19 februari 2019, 23:30
"      Runderkophuidplaat....is wel voor een grote hond, stinkt niet...je hebt ze ook voor kleine hondjes.... "

Die foto's zien er eerder uit als schouderblad, weet je zeker dat dit runderkophuid is?

Vera en Ziva

19 februari 2019, 23:31
" Pas op met het bewaren in..plastic, je kan het beter bewaren ineen stoffen tas, of op een plank bewaren of in een grote tupperwahr, in het plastic is de kans groot dat het gaat oxideren..... "

Haha, is hier al lang op voordat dat gaat gebeuren hoor hp-wink

" Die foto's zien er eerder uit als schouderblad, weet je zeker dat dit runderkophuid is? "

Klopt....heb beiden...platen en schouderblad....verkeerde foto, hahaha....ook schouderblad is zacht bot...

Vera en Ziva

20 februari 2019, 08:27
" Klopt....heb beiden...platen en schouderblad....verkeerde foto, hahaha....ook schouderblad is zacht bot... "

Haha, ik dacht al!

Heb het ook een tijd gegeven, Ziva vond het geweldig. Maar ondanks dat t zacht is heeft ze er toch een stuk kies op afgebroken dus ze krijgt het niet meer.

White Shadow

gewijzigd 20 februari 2019, 17:19

Het is wel zo hoe minder stank hoe groter het chemische proces is geweest om het zo te maken waardoor ze geurloos worden voor "ons" en langer houdbaar 

" Het is wel zo hoe minder stank hoe groter het chemische proces is geweest om het zo te maken waardoor ze geurloos worden voor "ons" en langer houdbaar  "

Bullepees stinkt heel erg, de rest vind ik niet zo stinken hoor, hahaha, zeLfs verse pens niet....

White Shadow

20 februari 2019, 17:29
" Bullepees stinkt heel erg, de rest vind ik niet zo stinken hoor, hahaha, zeLfs verse pens niet.... "

Ik vind het altijd best verschillend. Ik werk al 13 jaar in een dierenwinkel en de ene keer stinkt de kophuid van de leverancier heel erg en de andere keer minder n de andere keer ruik je niks. En dat allemaal van de zelfde leverancier.

^