Hallo allemaal!!
ik heb een oppas pup van +-6 maanden hier en blijft ongeveer anderhalf week. Dit is onze eerste nachtje.
?k moet even duidelijk vermelden ik heb nog nooit een pup gehad of opgevoed.
Zelf heb ik een teefje van 4 jaar oud, ze is erg stabiel en sociaal.
Hier en daar heb ik opgemerkt dat mijn teef de pup goed corrigeerde. Dit is ook een grommend blaf naar hem toe, maar niet gebeten! en ik durf ook te zeggen dat ze alleen zal bijten in uitzonderlijke gevallen uit zelfverdediging.
Dit is een reu pup, en heeft al 2 x geplast in huis. Vind ik niet erg! hij had erg veel gedronken en is een nieuwe omgeving.
Hier komt de eerste vraag:
1. wat is te veel voor een pup om te drinken?
Bij mij is er altijd onbeperkt water aanwezig. Maar als de pup in een keer 2 liter wegzuipt uit spanning, vind ik teveel van het goede. Wat kan ik hier in doen?
2. tot hoever kan ik de correctie van mijn oudere hond naar de pup accepteren?
?k snap best dat mijn hond het niet altijd fijn vindt dat er van de nieuwschierige aapjes aan haar achterste snuffelt. Dit gebeurt heel vaak, meeste eigenaren zeggen "dat ze lekker ruikt"
De pup ligt nu in de bench , en was heel de tijd aan het blaffen en piepen. Mijn hond gaf een blaf en een snauw, en bleef maar grommen en heeft de pup gekalmeerd en liggen ze nu rustig in de woonkamer
Dat soort correcties kan ik door de vingers zien. Maar wat is echt niet acceptabel?
3. Moet er water in de bench?
de vraag spreekt voor zich. ?k slaap rond 12 uur, en laat de mijn eigen hond uit om 07.30, is het erg om zolang zonder water te zitten?
4. Hij accepteerd geen correcties van mij.
Heb dus een hele bijtpartij gehad omdat hij niet van de bank wilde (ik denk om te testen hoe ik zou reageren/handelen) Bijten kan ik zeker hebben! maar heb geen zin om met blauwe plekken rond te lopen. Hoe kan ik het op een juiste manier corrigeren? Dus niet belonen voor het verkeerde gedrag!
(*hond : ik ga op de bank
*ik: kom der af
*hond ziet koekje,
*hond denkt, als ik op de bank ga krijg ik koekje)
Dat wil ik voorkomen.
Hoelang uitlaten?
?k loop met mijn hond:
sochtends half uur (soms een uur, ligt aan de plannin)
Smiddags een uur
Savonds een half uur
ik probeer 2 uur elke dag met haar te lopen. En 2 uur per week met haar te fietsen
?s dit te veel of te weinig voor de pup?(behalve het fietsen, is zeer belastend, ik weet het)
ik hoor het graag
groetjess


Reageren

.
.
.




