" Ik ga mee met Brenda, ben bang dat dit soort acties zullen leiden tot een nieuwe rage; iedereen moet opeens een mopshond hebben (en wel nú) en of dat zo goed is voor het ras? Overigens denk ik dat het een beter idee is om gewoon een groepswandeling in een mooi natuurgebied te organiseren en met iedereen op een terrasje te gaan zitten, dan de honden in een café te laten spelen. Je hebt waarschijnlijk ook veel minder overzicht op je hond en het spel.
@Heleen"Ik heb er drie die prima adem halen hoor""Je moet gewoon opletten waar je ze vandaan haalt"Toevallig, ik hoor dit zoveel eigenaren van kortsnuitigen zeggen.Echter steek je met zulke opmerkingen je kop in het zand en ontken je het daadwerkelijke probleem bij rassen als de mopshond.Kortsnuitigheid is namelijk al een aandoening op zich. Dan kan je naar uitzonderingen wijzen die er "geen last van hebben" (naar de mening van hun baasjes, door geluk en toeval), maar de medische feiten liegen er niet om. Zo'n ras wil je niet promoten met een café of op welke manier dan ook.
"
De daadwerkelijke problemen bij de mopshond vindt je het meest bij de mopsen zonder stamboom ,zonder gezondheidsuitslagen ,zonder uithoudingstest .
Als je je een beetje verdiept in een ras zijn de gezonde mopsen echt nog wel te vinden ,maar net als bij andere rassen moet het niet zo zijn ,ik wil vandaag een mops ,en we gaan naar de hezehof of zo .
Ik heb er zo'n 115 of zo bij elkaar gezien en geen gerochel gehoord ,terwijl ik echt niet doof of blind ben .
Kortsnuitigheid een aandoening op zich ,ja dat is jou mening dan ,maar glijbaanruggen ,te erge spitsmuilen ,korte kromme pootjes ,lange ruggen die om een hernia vragen ,het komt helaas allemaal voor bij rashonden en bastaarden .
Nogmaals kijk goed uit waar je een hond vandaan haalt .
Een ras promoten ben ik geen voorstander van en zal dat zelfs bij een gezond ras als de jack of gos nooit doen ,maar al dat gezwam over mopsen of bullen die niet lang kunnen lopen of neerploffen na een kwartier moet je niet altijd geloven ,die van ons doen met de dagelijkse wandelingen echt niet onder voor de andere honden .
En voor wie het niet geloofd? Tja geloof kan ik niet schenken ,maar je mag gerust eens mee op een wandeling .