Aarghh pubers! Geen zorgen, volkomen normaal dit. Maar jij moet nu wel juist handelen om te zorgen dat dit in de pubertijd blijft! Elke keer ze weer iets kan uitsteken als ze van de lijn is (naar iemand toelopen, straat oversteken om daar aan iets te snuffelen, door jou leuk achtervolgd worden.....) is voor haar een zelfbelonend gedrag en dus zeer moeilijk om af te leren.
Daarom zoals de rest al aanhaalde, ABSOLUUT niet meer los voor de moment. Hup aan de lange lijn. geen rollijn, een lange lijn van 10meter ofzo. Opnieuw leren bij jou te blijven en haar zeker niet achtervolgen. Da is het liefste wat ze hebben. Oefenen dat zij bij jou moet blijven. heeft ze even geen aandacht, ga je verstoppen. Komt ze niet, loop dan snel weg....je zal wel zien hoe snel ze opnieuw bij jou is. Ook vaak van richting veranderen zodat ze echt weet dat jij bepaald waar jullie naartoe gaan....niet zij.
En zeker niet als een kieken zonder kop haar naam staan roepen. Komt ze van de eerste keer niet, dan zal ze op de 7de x ook niet komen.
Nog een tip die bij ons GOUD is....het commando touch! Zeer makkelijk aan te leren. Als ik touch zeg moet ze met haar snuit mijn hand raken. Ik geef liever een TOUCH dan een HIER want hier is een woord dat zoveel gebruikt wordt (in het dagelijkse leven) dat Pyxis hier al bijna geen oor meer naar heeft. maar TOUCH....man ma man, dan komt ze als een wervelwind door het bos gelopen. TOUCH is voor haar ook leuk want vaak hou ik mijn hand bv in de lucht en dan springt ze er als een echt springpaard naartoe 
Ook makkelijk aan te leren met clicker. Snoepje in je hand, vuist dicht en wachten. je gaan dan oplossingen zoeken, met de poot op je hand slaan of het snoepje uit je hand proberen wrikken met de tong. Van de moment dat ze met haar snuit contact maakt..klikken en belonen...en dan verder. Zo bouw je het op tot een handsignaal dat altijd hetzelfde is. Bij mij is dat open hand, handpalm naar de hond en TOUCHEN maar.
Veel geluk en volhouden!