Pinky gaat bevallen!

142 reacties · pagina 4 van 5

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

6 januari 2010, 09:36 3 doggies

Gelukkig hebben twee pupjes het overleefd. Elke keer als ik wakker werd vannacht moest ik eraan denken. Ben je nu naar een andere dierenarts gegaan, of heb je die ene even zijn oren gewassen? Zou ik sowieso doen hoor, als je naar een andere dierenarts bent gegaan, bel dan die eerste nog even op om te zeggen hoe het, dankzij zijn collega, nog redelijk goed afgelopen is.

Ik denk zelf dat dat ene pupje gestorven is op het moment dat je laatst die rillingen zag bij je hondje. Ik vermoed toch dat dat een wee geweest is en dat het pupje toen overleden is.

Probeer in ieder geval zelf steeds de tepels goed te masseren (een beetje alsof je aan het melken bent.) Nu de pupjes dat niet doen, zal er anders ook geen melk komen, want dan mist ze die stimulatie. En inderdaad, haal maar karnemelkse gortepap, het kan geen kwaad, ze vinden het meestal erg lekker en het kan misschien net het zetje geven dat ze wel melk geeft.

Je kan ook nog even bellen met Spat (zie www.spat.nl), die verkopen alles voor rond de geboorte en ze geven goede tips. Misschien hebben zij een natuurlijk middel om de melkproduktie op gang te brengen.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Pinky gaat bevallen!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Helena schreef het onderwerp

6 januari 2010, 10:37

In alle drukte zou ik je nog vergeten te bedanken Nienke! Dankzij jou hebben we snel ingegrepen, anders waren we er misschien meer kwijt. Echt bedankt.

Daarnet, nadat we hen het flesje hadden gegeven, begon ons kleinste pupje aan de tepel te zuigen. Na een tijdje stopte hij en toen we op de tepel knepen kwam er een druppeltje melk uit. We waren hier door het dolle heen! We zullen het blijven stimuleren zoals je zegt en zolang nodig blijven aanvullen met puppymelk. Gelukkig hadden we alles in huis voor noodgevallen :-)

Ik ben naar dezelfde dierenarts gegaan, en we hebben hem de ernst van de situatie snel duidelijk gemaakt. Hij heeft daarna zeer goed ingegrepen. Na afloop is hij zelfs thuis mee komen kijken of we helemaal geïnstalleerd zaten en of het lukte met de fles. Deze namiddag komt hij weer eens langs.

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

6 januari 2010, 10:55 3 doggies

Gelukkig maar, die dierenarts heeft goed door dat hij fout zat. Ik ben heel blij dat het nog zo afgelopen is. Vorig jaar was er ook zo'n geval, een Mechelse herder die ook die groene uitvloeïng had. Ze was nog niet klaar om te bevallen en de dierenarts zei dat ze maar afwachten moest, omdat de pupjes nog niet klaar waren voor de bevalling en het zou verder geen kwaad kunnen. Op mijn aanraden heeft er toen toch een dierenarts ingegrepen. 13 Dode pupjes....De moederhond heeft moeten vechten voor haar leven, maar heeft het gelukkig gered.

Ik hoop dat de kraamtijd onbezorgder zal verlopen dan de bevalling.

Liesbeth/Skinny

6 januari 2010, 10:57 3 doggies

hoi helena


van harte met je 2 pups


gelukkig heb je de DA kunnen overtuigen :-)
veel sterkte,hopelijk komt de melkproduktie nog op gang



gr liesbeth

Annelies met Sem

6 januari 2010, 11:25 3 doggies

Is wel heel dubbel, aan de ene kant heel erg van je 2 pups en aan de andere kant hartelijk gefeliciteerd met de andere 2 pups.

Hoe gaat het nu met de melkbar van mams??? Komt er al wat meer uit?

Gr.Annelies

nicole de n

6 januari 2010, 11:52 3 doggies

Hoi Helena,

Een lach en een traan , 2 mooie puppies en twee naar de hondenhemel.
Gefeliciteerd en gecondoleerd :-D :'( .

Gelukkig was Nienke er gisteren snel bij om je op de ernst van de situatie te wijzen, weer een paar hondjes gered dankzij het forum.
Ik zit nu een tijdje op dit forum en heb het helaas toch al regelmatig moeten mee maken dat dierenartsen niet op tijd willen ingrijpen en doordat forumleden de ernst wel inzien de moederhond en de pups toch nog gered kunnen worden.

Samen weten we gelukkig een hele boel ;-) .

Als de puppies zuigen aan de tepels en er komt een beetje melk uit , dan komt er een hormoon vrij , die de melkproductie verder op gang helpt ! Blijven stimuleren die tepels.
Normaal gezien gebeurt dat bij de bevalling, maar dat stuk mis je door een keizersnede.
Ik las dat je teefje wel al super goed moedert, en dat is al heel snel ,meteen de eerste dag na de keizersnede.

Succes met de puppies en dat Pinky nel hersteld van de operatie

Helena schreef het onderwerp

6 januari 2010, 12:07

Bedankt voor al de lieve reacties!

De melkbar ( :-) ) wordt denk ik voldoende gestimuleerd door de pups, ze zuigen er echt heel veel aan. Ik zie voorlopig nog niet veel verbetering, maar dat kan snel veranderen, toch?

Dat moederinstinct was er inderdaad al snel. Ik had echt schrik toen ze een pupje in haar mond nam, bang dat ze het zou doodbijten omdat ze er niet voor kon zorgen, maar het was gewoon om het pupje dichter bij haar te leggen om het warm te houden. Echt een super mammie!

En ik ben echt heel blij dat ik de weg naar dit forum gevonden heb. Jullie hebben me al door heel wat geholpen. En nu heeft Nienke m'n pups zelfs gered! Ik hoop echt dat dit forum er nog héél lang mag blijven.

Helena schreef het onderwerp

6 januari 2010, 16:06

Ik denk dat het met de melkproductie een pak beter gaat.
De hondjes willen niet meer van het flesje (terwijl ze deze middag heel flink dronken)en ze piepen niet (dan hebben ze geen honger, toch?). Ze gaan heel veel aan de tepeltjes hangen en zijn heel actief. Ze zijn wel 2 gr afgevallen, maar ik denk dat dat na zo'n start wel normaal is, niet?

We houden het in ieder geval goed in het oog. Als ze nog afvallen gaan we er morgen mee naar de da.

We proberen elke 2 uur met het flesje, voor het geval ze toch honger moesten hebben. Als ze niets willen geven we de overschot aan Pinky, want de melk zou ook goed zijn voor zogende teven met weinig melk.

Wat denken jullie, is alles goed aan het komen of moeten we hen die papfles meer opdringen?

Helena schreef het onderwerp

6 januari 2010, 17:42

De da is net langs geweest en die bevestigde wat ik vermoedde, Pinky geeft voorlopig voldoende melk. Pas als ze beginnen piepen moeten we ze proberen bij te voeden. Gelukkig!

Uma & Joker

6 januari 2010, 18:42 3 doggies

wat fijn dat er twee pups nog leven :-D
dat is toch best veel voor een Chi?

en zooo fijn dat Pinky weer melk geeft! dat is echt heel erg goed! :-)

veel plezier met de pupjes!

heb je al mensen gevonden die er misschien eentje willen? of houd je ze zelf?

liefs, Uma

Helena schreef het onderwerp

6 januari 2010, 19:38

Ja, 2 pups is inderdaad erg goed.
Ze is echt een goede mama en heeft het liefst dat we haar laten doen :-)

We moeten nog een goede thuis zoeken voor de pups, maar daar is nog even tijd voor :-)

Misschien maar goed ook, anders zouden er nog meer mensen teleurgesteld zijn om onze twee overleden pups...

En met het uur beleef je meer plezier aan de pups,
ze bewegen beter, de oortjes komen recht te staan, het is echt super om die evolutie te zien!

Roma Tyro, Nala en Lotus

6 januari 2010, 21:28 3 doggies

Gefeliciteerd met je puppies was ff een paar dagen niet op de laptop geweest en nu zie ik toch dat er 2 geboren zijn, en helaas 2 naar de honden hemel, ze zitten nu bij Nala haar pupje!
Hoop dat het heel goed gaat met de andere 2 en met mama!
groetjes

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 08:42

Dat is een mooie gedachte, dat ze samen zijn.

De mama en de pups doen het heel goed. Het kleinste is een beetje bijgekomen, het grootste is wat afgevallen. Als het vanmiddag nog niet wat is bijgekomen, gaan we het nog eens proberen bij te voeden.

gwenda

7 januari 2010, 08:52 3 doggies

vreugde en verdriet tegelijkertijd, maar het is maar goed dat je tijdig ingegrepen hebt.
Hopelijk gaan de kleintjes het snel beter doen.
Wat ik de teef hier geef voor de melkproductie is het puppymelkpoeder over de brokken gooien, maar de puppymelk zelf aan de mama geven is natuurlijk net zo goed.
Ik geef ze ook dagelijks 2x een volle natuuryoghurt (maar het is wel een mechelse herder dus bij jou zal 1 potje meer dan voldoende zijn voor een ganse dag. Stilletjes de hoeveelheid opbouwen)
Ik wens je veel succes bij de pups en hou ze maar even goed in het oog.
Afvallen kan geen kwaad de eerste dagen zolang het niet teveel is, maar toch beter als ze bijkomen hé.
Ik heb er hier in elk geval geen enkele gehad die afgevallen is.
En verder...probeer er zoveel mogelijk van te genieten. nog 2 dagen en die kleine pupsels hier zijn al 1 week oud. Het gaat zooooo supersnel

fabienne

7 januari 2010, 09:05 3 doggies

Helena, na enkele dagen afwezigheid door drukte op het werk hier net ook het hele verhaal gelezen.... Uiteraard gefeliciteerd met jullie 2 prachtige puppies, jammer dat de anderen het niet hebben gered natuurlijk ... :'( Gelukkig ben je snel naar de DA geweest op aanraden van Nienke hier en hebben jullie uiteindelijk nog 2 gezonde kleintjes mogen verwelkomen ! en zo te lezen gaat het nu ook de goeie richting uit met de melkproductie, dat heeft altijd even tijd nodig natuurlijk na een keizersnede...Gelukkig herstelt mama Pinky voorspoedig en zorgt ze zo goed voor de kleintjes !!!
Geniet vh kleine grut, hou ons op de hoogte en denk aan de fotookes ! ;-) ;-) nogmaals proficiat !!!

liefs Fabke

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 10:22

Gwenda, bedankt voor de goede raad. Ik heb deze ochtend wat brokjes gemengd met een grote eetlepel yoghurt. Ik ben blij om te horen dat het afvallen niet zoveel kwaad kan. Het kleine pupje is al terug op zijn geboorte gewicht, het grote is 5 gr afgevallen. Ik vond dat best wel veel, omdat het tenslotte maar zo'n 80 gr woog. Het is echt super om hen te zien bewegen.

Fabienne, bedankt voor het lieve berichtje. Ik ben Nienke ook echt heel erg dankbaar. Zonder haar was er misschien zelfs geen Pinky meer geweest. Ze herstelt inderdaad erg goed. Als we de pupjes willen wegen probeert ze ze snel uit het bakje te gaan halen. Erg aandoenlijk om te zien hoe ze haar nest bijeen wilt houden. En genieten doe ik zeker! Vooral als je ziet hoeveel beter mama en de pups het doen tegenover gisteren.

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 10:27

Hier een foto, ik hoop dat je er wat van kan zien. De rest staat op mijn profiel ;-)

Wilma en Dobby (RIP)

7 januari 2010, 11:31 3 doggies

Jemig. Het forum zal er toch niet geweest zijn en je had de dierenarts geloofd... ik moet er niet aan denken.

Jammer van de 2 pups, maar je hebt er gelukkig nog 2 en de mamma is in orde. :-D

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 15:43

Gaat er niemand naar mijn filmpjes zien? :'(
Ik ben nog zo'n trotse oma! :-)

fabienne

7 januari 2010, 15:50 3 doggies

ik probeer je filmpjes wel te bekijken Helena maar tot nu toe zie ik nog niks, ze openen nl. hééééééééééél erg traag, tenminste ....bij mij hier in ieder geval ! kan je ze niet ergens anders uploaden ? Via YOUTUBE of zo ???

Groetjes Fabke

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 16:02

Jammer :'(

Nee, hier in Turkije werkt youtube niet.
Het mag niet meer omdat de Grieken de Turken hebben beledigd of zoiets. Ik snap het ook niet zo goed.

fabienne

7 januari 2010, 16:13 3 doggies

als je ze kan versturen mag je ze ook wel naar mijn emailadres sturen anders ??? Als dat zou lukken tenminste en de bestanden niet te groot zijn ?? Dan plaats ik ze anders wel even voor je hier via You Tube ??? Ik stuur je even een berichtje (pb) met mijn email-adres, laat maar even horen of je dit wil en of het lukt..

Groetjes Fabke

nicole de n

7 januari 2010, 16:15 3 doggies

Bij mij werkt het prima, ( glasvezel verbinding , super snel )

Wat een schatjes en wat zijn ze klein :-D :-D ,

Hoeveel wegen ze ?
Eten ze goed ?


lekker genieten!!!

fabienne

7 januari 2010, 16:21 3 doggies

nu werkt het ook !!!! :-D :-D ik ga zo meteen kijken !!!!

fabienne

7 januari 2010, 16:26 3 doggies

ze zijn prachtig !!!! maar inderdaad, zooooooooo klein ! ;-) ;-) als wij hier pups hebben wegen ze meteen tussen de 400 en de 600 gr.natuurlijk ... Hoeveel wegen de pupjes van Pinky ongeveer???

diva

7 januari 2010, 16:44 3 doggies

Hoi trotse oma haha!!!!!!!!!!!

Wat een super filpjes!! Geweldig dat we op zo'n manier met je mee kunnen genieten!!!

Helena schreef het onderwerp

7 januari 2010, 17:12

Ze wegen maar 80gr.
Niet echt groot, ook niet voor een chihuahua, maar ik denk dat dat komt omdat her er vier waren.

Wat leuk dat jullie de filmpjes kunnen bekijken. Het is echt niet normaal hoe trots ik ben op de pups, ik heb er heel de familie al mee lastiggevallen :-D
Niet dat die dat erg vinden natuurlijk! ;-)

fabienne

7 januari 2010, 17:32 3 doggies

En wij ook niet horen ! puppiefoto's en filmpjes vind ik altijd helemaal geweldig !!!! ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Pinky gaat bevallen!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^