Ik mag helaas nog niet teveel prijs geven. Ik was ook vnl opzoek naar voor en nadelen van een outcross van mensen die met honden begaan zijn, maar jullie zijn hier allemaal super positief :p "
Ben je bezig met een wetenschappelijk artikel over dit onderwerp, voor je PhD?
Als je op zoek bent naar grote groepen hondenliefhebbers die graag hun mening geven over dit onderwerp (en het hoeven niet persé Nederlandstalige mensen te zijn) dan kan ik je ook een paar facebookgroepen aanraden.
Tegenargumenten die ik al vaak heb gehoord:
- rastype gaat verloren
- nieuwe ziektes kunnen het ras in komen
- rastypisch karakter verandert
- er is nog genoeg genetische variatie binnen de (meeste) rassen zelf, dus het is niet nodig (bijvoorbeeld door honden uit buitenlandse subpopulaties te halen, of door werklijn en showlijn te mixen)
- er zijn nog genoeg gezonde honden te vinden binnen het ras zelf
- "ik zie liever dat het ras uitsterft dan dat het gemixt wordt" (verbaast me persoonlijk, maar deze mensen zijn er ook)


Reageren


"
