" @ Charlie Ik hoop ook echt dat onze puppy graag wil leren! Wil lekker met hem gaan trainen Zat echt heel erg te twijfelen omdat ik dat scenario ook in m'n hoofd had haha dat een werklijn dus juist graag wil leren en daarom beter luistert? Nouja we gaan het zien!
@ Het gouden duo Dat is wel een heel leuk idee! "
Oh nou dat niet per se hoor! Ook een showlijn hond kan super braaf zijn! En ook een showlijn hond vind het super leuk om te werken, alleen zijn daarin meestal wat rustiger. En jullie krijgen geen puur showlijn hondje, maar ik verwacht dat ook de pups uit die combinatie lekker kunnen werken (bij die kennel hebben ze over het algemeen wel actieve, werklustige honden ook al zijn sommigen wat meer show-gefokt dan anderen). Dan is het meer het verschil in de manier van werken. Mijn meer werk-gefokte hond bijvoorbeeld kan een echt heethoofd zijn, enorm actief en daardoor ook gigantisch lomp. Als pup (en hij kan het nog steeds hoor) sprong hij zo in je nek, bleef geen seconde zitten, had totaal geen geduld en wou meteen nog een keer. Hij is heel slim, bedenkt zelf heel veel dingen wat heel handig kan zijn maar dus ook nadelen heeft. Als je bijvoorbeeld niet zo graag een pup op je eetkamertafel hebt, of kasten open maakt. Goed hij leert wat sneller en hij is over het algemeen in zijn doen en laten sneller. Maar de ander werkt ook heel graag, doe je geen groter plezier. Alleen in haar manier van werken is ze gewoon kalm. Met behendigheid zal ze niet als een speer over alles heen gaan, wel met tempo maar niet als een raket. Als ze moe is dan wordt ze niet hyperactief, dan gaat ze gewoon ter plekke liggen slapen. Ze heeft engelengeduld, altijd al gehad. En ze wacht ook altijd rustig af, doet wat minder dingen uit zichzelf maar is dus ook altijd heel braaf geweest. Het heeft dus allebei zijn betere en mindere dingen. Daarnaast is elk hondje in een nest weer anders, ook in een werkgefokt nest kunnen hondjes zitten die minder graag werken. Of in een puur showgefokt nest hondjes die het juist heel erg leuk vinden om te werken. De fokker zoekt voor jullie echt wel het hondje uit dat bij jullie past!
Bij mij is het vooral zo gegaan dat Aiko altijd wel kwam, maar wel in een drafje. Ze is niet zo'n heethoofd haha. Maar ik ben er dan wat laks mee geweest, dus af en toe heeft ze dan zoiets van "oh ik hoor je niet". Echter als ik daar weer goed mee aan de slag ga en het leuk maak, dan komt ze weer als een speer. Mijn honden luisteren altijd goed, zo lang ik maar wat met ze doe. Als ik een paar dagen alleen wandeltjes van een uur maak gaan ze minder luisteren, want dan is de omgeving leuker. Dat is bij allebei zo. Maar dat gaat wel goed komen bij jullie hoor!