Hey,
Bijna 11 maanden nu en meer dan 40 kilo prachtige hond is het al moeilijk om me voor te stellen dat onze Pyxis ooit nog een klein dingetje was.
Ligt het aan het ras, de opvoeging, de goede fokker of aan wat dan ook maar Pyxis is echt een voorbeeld-hond. Na reeds een Franse Bulldog, Jack Russel en Weimaraner is zij de makkelijkste hond die we al hebben gehad. Ze is ook wel het eerste teefje maar ook aan dat zou het niet liggen denk ik?
Nu ben ik eens aan het denken....wat maakt een hond? Is het gedrag eigenlijk al genetisch bepaald of doet de opvoeding en de omgeving veel? Eigenlijk het 'nature versus nurture' concept.
Kennen jullie de DE CAMPBELL-TEST? Die test die je kan doen om te zien wat voor hond je puppy later zou/zal worden?
http://vriendenderblinden.be/wp-content/uploads/2012/10/Campbell-test1.pdf
Denken jullie dat hier enige waarheid in zit? Is er iemand die dit al heeft gedaan?
Wij hebben Pyxis niet echt uitgekozen, de fokker koos zelf welke pup bij welk gezin hoorde en gaf dan een sterke aanbeveling die je natuurlijk volgt
Maar ik heb de test wel eens doorgenomen voor we onze pup kochten en bij elk bezoekje hield ik hem wel in het achterhoofd en paste ik hem in sommige maten toe bij de 4 beschikbare teefjes. De pup die dan later onze Pyxis is geworden scoorde vooral op C, "Prima huishond, hoge bijtdrempel" dus dat is dan wel in lijn met hoe ze nu is.
Dus wat denken jullie? Handig tool voor mensen die nog een puppy moeten uitkiezen of gewoon gezever?
Ik hoor graag jullie meningen.


Reageren











