Mila van Rossum

11 september 2016, 18:50

Hallo allemaal, 

mushu eet al een hele tijd haar brokken slecht (geperste brok van prins), en we hebben alles geprobeerd om haar aan het eten te krijgen. Alles werkt heel eventjes en daarna moet ze het gewoon niet meer. We hebben de brokken gemengd met schapenvet, vlees uit blik, vers voer van Smuldier. Ze eet het vlees op en de brokjes blijven liggen. Omdat ze nog zo jong is en goed moet eten om alle voedingstoffen binnen te krijgen wil ik gewoon dat ze brokjes blijft eten. Op dit moment geven we haar eigenlijk alleen nog maar vlees (die ingevroren pakketjes van smuldier) en dat eet ze graag, maar helemaal overstappen op vers wil ik liever nog niet, ik geef het het liefst een beetje half om half omdat ik niet wil dat ze iets te kort komt.

Zijn er meerdere mensen hier die dit probleem eventueel herkennen? Is er een brok die goed aangeraden word? Als het niet geperst kan dan kan krokant eventueel ook nog maar dat is minder goed te combineren met vers vlees heb ik gelezen. Mushu is nu 10 maanden oud, en weegt ongeveer 25 kilo. 

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

11 september 2016, 19:56 3 doggies

Lastig zo'n moeilijke eter... Mijn hond is ook heel kieskeurig en eet nu alleen nog kvv.

 

Er zijn brokken met een hoog vleespercentage en weinig granen die bij veel mensen goed bevallen. Bijvoorbeeld Acana, Taste Of The Wild, etc. Misschien kun je die brokken eens proberen? Ze zijn verkrijgbaar in verschillende smaken, zodat je dat eventueel ook kunt afwisselen om het voor de hond lekker te houden

Mila van Rossum schreef het onderwerp

11 september 2016, 21:19

goeie tip ik zal eens kijken of ze die merken bij de dierenwinkel hebben 

Kees

11 september 2016, 22:43 2 doggies

Het kan ook dat ze gewoon wat minder nodig heeft omdat de hardste groei voorbij is.

 

Stop met al die lekkere dingen toevoegen, en geef alleen wat je wilt geven. Ze gaat vanzelf wel eten als ze honger krijgt.

 

Tenzij ze echt te mager is.

Brigitte, Zebee & Zabaa

gewijzigd 11 september 2016, 23:05 3 doggies

Ik ken het drama : eten

Ons Zabaa is een heeeel moeilijke eter.

Net als jij beschrijft......oh lekker......paar dagen later NEE

Ik denk dat ik de laatste 2 jaar alles heb geprobeerd wat soorten voer betreft.

Heb haar dagen laten vasten. 15 minuten het eten voor haar.....nee...weg eten. Dat hield ze vol tot de dierenarts zei dat ze weer MOEST eten. Ja, maar wat dan  ??????

 

Nu zijn er een paar dingen die werken (meestal althans)

Smölke brokken.....die zijn lekker volgens Zabaa.

En het aller lekkerste zijn ze met het nat van gekookt rundergehakt erover en wat gehakt erdoor.

Maar ze eet ze ook (vaak) droog. Heb echt zo goed als alle merken brokken thuis gehad. Smölke zijn de enigste die ze eet.

Ook heel veel merken KVV geprobeerd.  NEE

Alleen heel lekker is.....Lam en rijst van Rodi.

 

Verder (die tip heb ik hier op forum gelezen)

Een blikje tonijn in water kopen en daar wat van over de brokken doen......mmmmmm lekker.

Doe wat tonijn door de brokken en laat het 10 minuten staan zodat de geur van de tonijn in de brokken trekt.

 

De geperste Prins brokken worden hier ook geweigerd. En kunnen bijna niet gemengd worden omdat het dan een papje wordt.

 

Wens je succes......ik weet hoe radeloos je hiervan wordt.

Suzanne en Luca

gewijzigd 11 september 2016, 22:49 3 doggies

Alleen vlees kan prima voor een pup en jonge hond. Je hebt compleet kvv, of je wisselt 4 diersoorten af. Sowieso van merk en soorten wisselen.

Luca gaf ik ook al vrij snel kvv

Loesje

gewijzigd 11 september 2016, 22:53 3 doggies

Hieronder vind je veel info en vergelijkingen van hondenbrokken en ook KVV.

In de linkerkolom vind je o.a. antwoord op de vraag: Wat is een goede brok.

http://www.voerwijzer.com/hondenbrokkenvergelijken

 

De betere soorten brokken zoals Acana, Taste of the Wild, Wolfsblut, Orijen vind je vnl. bij webwinkels (zooplus.nl, brekz.nl, bitiba.nl, food4pets.be) of de betere dierenwinkels. 

Linda

12 september 2016, 10:17 3 doggies

Smuldier is compleet, ze komen echt niks tekort tov brokken (want wat is brok? vlees, veel graan en soms wat groenten + vitaminen e.d. om het compleet te maken; niks wat je niet in een complete kvv vindt).

Je zou kvv merken kunnen wisselen wanneer je Smuldier alleen niet vertrouwd. Wil je per se ook brok voeren dan zou je wat proefzakjes kunnen opvragen.

Ik heb ook goede ervaring met Smolke net als degene hierboven, vooral de graanvrije variant zijn ze hier gek op (ook als koekje). Maar de gewone gaat er ook goed in. Ik vind de graanvrij net iets mooier qua samenstelling, vandaar.

Mila van Rossum schreef het onderwerp

16 september 2016, 22:38

Ontzettend bedankt voor de reacties ik kan hier zeker wat mee! Ik ga wat experimenteren met verschillende brokken en verschillende kvv, even aankijken of ze dat wel pakt. 

Ik heb haar deze week nog niet gewogen maar ze lijkt mij wel wat dunner geworden dus dat wekt wel zorg bij mij en wat nog gekker is, dat ze sommige honden snoepjes ook niet moet en zelfs vlees van smuldier raakt ze bijna niet aan. Ik kijk het denk ik nog een dag of 2 aan en dan stap ik naar de dierenarts want ik begin toch wel bang te worden dat er iets meer achter zit. (haar gedrag en ontlasting is gelukkig wel normaal)

Suzanne en Luca

16 september 2016, 22:46 3 doggies

Zonnebloem olie over het voer. Vinden ze lekker en het helpt ook mee iets dikker te worden

Kees

16 september 2016, 22:52 3 doggies
" Ontzettend bedankt voor de reacties ik kan hier zeker wat mee! Ik ga wat experimenteren met verschillende brokken en verschillende kvv, even aankijken of ze dat wel pakt. 
Ik heb haar deze week nog niet gewogen maar ze lijkt mij wel wat dunner geworden dus dat wekt wel zorg bij mij en wat nog gekker is, dat ze sommige honden snoepjes ook niet moet en zelfs vlees van smuldier raakt ze bijna niet aan. Ik kijk het denk ik nog een dag of 2 aan en dan stap ik naar de dierenarts want ik begin toch wel bang te worden dat er iets meer achter zit. (haar gedrag en ontlasting is gelukkig wel normaal) "

 Ga dan maandag maar gewoon naar de da. Jouw angst en vrezen (misschien best terecht), voelt je hond, en dat heeft ook zijn weerslag.

 

Beter even alles uitsluiten. 

Loesje

16 september 2016, 22:58 3 doggies

Mila,

 

Als je het niet vertrouwt, niet met onzekerheid rond blijven lopen, maar naar de dierenarts gaan.

Mila van Rossum schreef het onderwerp

20 september 2016, 21:13

UPDATE!

Ik ben vanavond bij de dierenarts geweest en Mushu is gelukkig gezond. Wel was ze iets aan de te dikke kant dus ze krijgt minder te eten en ik ga experimenteren met verschillende brokken om te kijken welke ze wel eet. 

Even aan de lijn dus...

Ik voel me nu een stuk geruster nu dat ik zeker weet dat ze niet ziek is en dat ze dus gewoon heel erg kieskeurig is. 

Loesje

20 september 2016, 21:53 3 doggies

Toch goed dat je naar de dierenarts geweest bent.

Als je constant er niet gerust op bent dat Mushu in orde is, neemt Mushu die onrust over.

Nu fijn genieten van je jonge hond Mushu.

Kees

20 september 2016, 21:54 3 doggies
" UPDATE!
Ik ben vanavond bij de dierenarts geweest en Mushu is gelukkig gezond. Wel was ze iets aan de te dikke kant dus ze krijgt minder te eten en ik ga experimenteren met verschillende brokken om te kijken welke ze wel eet. 
Even aan de lijn dus...
Ik voel me nu een stuk geruster nu dat ik zeker weet dat ze niet ziek is en dat ze dus gewoon heel erg kieskeurig is. 
  "

 Dus ze had gewoon geen honger waarschijnlijk! Mooi, hoef je je daar geen zorgen meer over te maken!

^