Omdat er heel goede resultaten zijn geboekt bij onze hond Farah met zwaar HD wil ik de mogelijkheid van standcorrectie graag even met jullie delen. Hopelijk heeft iemand iets aan deze post.
Wij hebben in november 2014 een pup uit Spanje geadopteerd.
Al heel snel voelde we een knak in haar achterhand. Maar ze liep niet kreupel, rende als een bezetene en je merkte niets aan haar.
Toch hebben we voor de broodnodige zekerheid röntgenfoto's laten maken en de uitslag was ronduit schokkend. Haar linker heupkop lag voor minder dan 20% in de kom, rechts minder dan 45%. De dierenarts kon niet geloven dat ze nog zo goed kon lopen en was verbaasd over haar goede bespiering.
Toen Farah 6 maanden was is een heupkopresectie uitgevoerd en is ze ook meteen gesteriliseerd. De operatie verliep goed en na een revalidatieperiode van zes maanden was alles oké met haar. De orthopeed had gezegd dat we maar af moesten wachten hoe lang haar rechter heup het uit zou houden.
Een jaar later had ze met een labradoodlepup gespeeld en kwam enigszins kreupel aanlopen. Ik heb haar meteen rimadyl gegeven maar ik vond het onvoldoende opknappen, ze bleef hippen. Toen opnieuw foto's laten maken en we waren weer geschokt toen we de foto's te zien kregen. Wát was haar heup in 14 maanden verslechterd. Ik heb hier op dit forum toen wat tips gekregen, onder andere goudacupunctuur. Ik las ook een verhaal op Internet van een hond met zwaar HD die bij dierenarts Dijkshoorn in Zeist een standcorrectie had ondergaan en daar zo goed mee geholpen was. Ik heb toen contact opgenomen en de dierenarts belde later terug. Ik had de foto's doorgestuurd.
Hij zei dat bij 96 van de 100 honden deze operatie succesvol is en dat vonden we een hoog percentage en zijn op 9 mei j.l. voor de standcorrectie gegaan.
Nu 4 maanden later mag ik wel zeggen dat het heel goed met Farah gaat. Ze heeft na de operatie nog drie dagen rimadyl gehad, daarna nooit meer.
Het is een, voor de hond, weinig belastende operatie. Ze gaan lopend mee naar huis en de revalidatieperiode is kort (in vergelijking met een heupkopresectie, zes maanden). Slechts zes weken rustig aan doen.
Farah is een kruising Pyreneese Herder en is vorige maand twee jaar geworden. Zeer energiek en inmiddels kan ze alweer met gemak 7 km lopen. Ook zwemt ze graag. Was ze voorheen altijd kreupel na het zwemmen, nu totaal niet meer.
Kortom, wij zijn heel blij met de resultaten. Misschien heeft iemand ook een hond met HD en weet niet goed wat te doen. Ik kan dit echt aanbevelen. Dierenarts Dijkshoorn werkt samen met het hoofd van de afdeling orthopedie van de Faculteit in Utrecht. Hij overlegd altijd met die professor alvorens hij overgaat tot opereren.


Reageren






