" Ja maar er is onder fokkers een hele discussie gaande over de anti stoffen die ze mee krijgen van moeders. "
Dat wist ik niet..
Maar kan me voorstellen dat als dat de fokkers discussie is ,dat dat mensen op het verkeerde been zet..
fokkers zouden zich moeten schamen dat soort praatjes de wereld in te gooien..getuigd niet echt van kennis van de materie.
Entingen zijn niet overdraagbaar .anders zou
een bv kind van een geente mensen moeder, ook geen entingen meer nodig hebben..en dat is niet zo 
Het is niet genoeg voor complete bescherming maar geeft ietwat bescherming in de nestfase (zit dacht ik in de moedermelk en daarvoor in de placenta)..maar ben geen fok expert)
wanneer de bescherming van de moeder afneemt, kan je wel titeren zodat je de grootste kans hebt dat de enting goed aanslaat en op het goede moment komt.
Maar op een gegeven moment (na paar maanden hooguit) zal je een basis enting moeten geven
Aangezien een jong dier nog maar weinig entstof mag hebben kan het zijn dat je de enting nogmaals moet boosten.
ook dat kan je titeren voor het enten...
daarna kan je eens per 1/3/5 jaar gaan titeren afhankelijk van de duidelijkheid van de stip.
Resistent geboren worden ivm moeder beschermd is een illusie...
elk wezen moet zijn eigen afweer/immuniteit zelf "regelen"
en dat komt door aanraking met het virus..enting of de ziekte zelf
eenmaal een basis ,dan houd je geheugen cellen die het lichaam op kan roepen.
dat duurt langer voor die werken dan anticellen in het bloed..maar veelal wordt het dier minder ziek en is de ziekte dan minder snel dodelijk
Enten terwijl er nog veel antistoffen in het bloed zijn heeft geen zin en is dus nutteloos belastend
Zo zit het ongeveer in elkaar
vooerbeeld
Waldo is niet meer goed getiterd voor leverziekte (wat heel zeldzaam is en dan ook nog in het verre buitenland waar wij niet komen)
Leverziekte zit altijd in een cocktail
de andere 2 dingen in de cocktail is waldo wel goed op getiterd
Ik heb dus in overleg met da besloten niet bij te enten bij waldo en het risico te nemen dat ik een buitenlander met leverziekte tegenkom...al is die kans niet groot
dus beter dan de ballast van een de cocktail voor Waldo op dit moment.
Over 3 jaar wordt hij weer getiterd