" Wooowww dat zijn dr veel. Knap dat je weet hoe al die trucjes moeten!! Maar hoe leer je dan bijv. mooi zitten of paws aan? "
YouTube is your friend. Er staan veel tutorials op facebook hoe je bepaalde dingen aanleren.
Paws heb ik zelf aangeleerd door een snoepje net achter tussen de voorpoten te houden en zodra Maylo zijn kop buigde tussen zijn voorpoten klikte ik. Ik gebruik wel een klicker om wat preciezer te timen.
En dan je breidt je het uit. Langzaam snoepje weg laten en gaan wijzen met commando. Ik koppel overigens wel altijd gelijk het commando er aan en daarna pas een handsignaal.
Bij mooi zitten laat je je hond eerst gewoon zitten. Hou het snoepje iets boven hun hoofd en ze gaan er dan voor reiken en tillen hun voorpoten op. Belonen en zo ga je steeds verder. Wel belangrijk is dat ze op hun achterwerk blijven zitten. Maar op YouTube kan je mooi zitten stap voor stap leren.