Als hij ontwaakt uit zijn slaap en de pup ziet mij komt hij heel vrolijk na mij en likt me, ik aai hem dan even en al snel hangt hij in mijn kleding. Ik zeg dan nee en nog eens nee maar hij reageert er niet op. Hij gaat steeds harder grommen en bijten en wil niet meer loslaten. Hoe moet ik hiermee omgaan want ik wil de pup geen pijn doen zodat hij me los laat. Ik heb hem 1x in zijn nek gepakt en hem duidelijk laten merken dat dit mijn grens is. Hij wilde nog steeds niet los laten. Ik Wil de pup natuurlijk geen pijn doen. Maar hoe krijg ik hem van mijn kleding als hij niet van plan is los te laten? "
Je pup geeft eigenlijk aan, dat hij op dat moment niet geaaid wilt worden.
Waar aai je hem? Niet alle honden willen altijd geaaid.
Dat hij niet loslaat, kan omdat hij het als een spelletje gaat zien. Alles wat je zegt, ook nee, kan voor hem als aanmoediging zijn.
Stop dus met aaien op die momenten, voorkom dat hij je pakt.
Als hij je vast heeft en niet los wilt laten, brokje voor zijn neus. Zo laat hij los en gelijk: braaf. Dan kan je er een commando aan gaan koppelen.
Als hij je vast heeft: vast. Dan brokje voor zijn neus en als hij loslaat: los.
Zorg dat je altijd een speeltje bij je hebt, zodra hij gaat bijten, hou dat speeltje voor zijn neus. Als hij die pakt: goed zo!
Ook dan kan je vast en los oefenen.