Als het goed is, leven pups in huis, bij de fokker. De oogjes en oortjes gaan open en zo wennen de pups aan de leefgeluiden in huis.
Wat voor pups belangrijk is, is interactie met hun nestgenootjes en mama, lekker stoeien, spelen, zo de motoriek oefenen
Ook interactie met mensen, lichamelijk contact, aaien, de kop, nek, buikje, pootjes, oortjes, staartje, alles voelen, bekje open, in de oortjes kijken.
Verschillende mensen langs vragen. Als het weer het toelaat, de pups in de veilige tuin laten spelen.
Zo ga je met pups spelerwijs aan de gang. De fokker kan ze een keertje meenemen met de mama in de auto, stukje rijden.
Maar zo een jonge pup buitens huis, in een tuincentrum te laten wennen is niet goed, ze zijn daar nog niet aan toe.
Luca kwam hier met 9 weken. Eerst thuis laten wennen en grasveldje voor de deur. Pas na een dikke week ging ik buitens huis wennen. Onze stal, daar wist ik dat lieve ingeente honden komen. Of het tuincentrum, maar dan op een rustige ochtend.
Niets overhaasten, een hond kan zijn leven nog leren.