Herkenbaar! Ziva doet dit vaak tijdens het spelen. Met een speeltje aan komen zetten maar als je het wil pakken rent ze snel weg.
Ik denk dat de tip van Brenda goed kan werken. Je kan ook je hond negeren als ze in zo'n bui is. Om te laten zien dat je er niet aan mee doet. Net wat je zelf prettig vindt.
Afgelopen les was er ook een dergelijke situatie. Iemand dacht dat ze de lijn van haar hond wel los kon klikken bij de kom voor oefening. Die hond heeft een minuut of tien over het veld heen gerend terwijl de eigenaar hem probeerde te vangen. Voor de hond was dit gewoon spel. Toen is ze daarmee gestopt en kregen we allemaal een reeks opdrachtjes; zit, af, staan, blijf (de hond deed dit telkens mooi op een afstand van 10 meter), aan de voet (hond kwam netjes aan de voet), nog een paar keer zit en af, en toen 'alle honden gaan aan de lijn...' en ja hoor, zonder problemen kon de vrouw haar hond aanlijnen.
Het zijn puberstreken. Dat is frustrerend. Zie er de lol een beetje van in, blijf kalm en consequent en dan gaat het over.