Hallo allemaal!
Bij mijn vriend thuis hebben ze een dobermann reu van 7 jaar. Ik ken deze hond nu ongeveer anderhalf jaar. De moeder van mijn vriend is helemaal gek op dobers. Ik snap dit niet zo goed omdat de hond op mij overkomt als een heel zenuwachtige hond die niet echt betrouwbaar is in de buitenwereld (met honden, katten, drukke kinderen). Hij luistert wel goed en waakt ook.
Hij heeft in zijn jongere jaren samen gewoond met een dober teef. Het ligt er erg aan wie je bent. De zus van mijn vriend heeft ook een vriend en die kan niet samen met de hond in de kamer zijn omdat hij dan zou kunnen bijten. De hond kan wel goed met mij vanaf het eerste moment.
Om een lang verhaal kort te maken: Is dit een echt dober karakter of zijn er dingen die normaal anders zijn?
Waarom zou je of heb je voor een dobermann gekozen?
hoop dat iemand het mij kan vertellen!
Groet Loes
ps ik wil dit ras of liefhebbers ervan absoluut niet beledigen! Ik ben gewoon nieuwsgierig, deze hond is de enige dober die ik persoonlijk ken. En het zou ook kunnen dat dit ras mij gewoon niet ligt.


Reageren
















