Brokken

35 reacties · pagina 1 van 2

Inge, baasje van Bo & Jessy

4 april 2015, 12:53

Hoi allemaal! 

 

Na een tijdje weg zijn geweest, ben ik er weer! Ik heb even een vraag over voeding...

 

mijn diertjes krijgen brokken van Royal canin, voor de kleine, volwassen hond. 

Nu wordt dit al een tijdje niet enthousiast gegeten, ze laten het heel vaak staan. 

Laatst hadden ze een keer andere brokken, dat werd echt naar binnen geschrokt. 

Ik heb al langer het idee dat ze het voer niet zo lekker meer vinden, ik wil graag switchen. 

 

Nu is de vraag....waar naar toe? Wat is een goeie brok, met de juiste vetten, zonder al te veel granen en troep? 

 

Ook krijgen ze van mij wel eens vlees, van enerciqe ( weet niet of ik het zo goed schrijf :) ) dat vinden ze heerlijk! 

Nu hoor ik daar ook wisselende dingen over, klopt het dat het slecht is om smorgens brokken te geven en savonds vlees? Kan je dan beter een hele dag vlees of een hele dag brokken doen? 

 

Benieuwd naar jullie antwoorden! 

 

Groetjes Inge 

Roedel van het noorderlicht

gewijzigd 4 april 2015, 13:17
Je hondjes hebben een goede smaak ;-)
Royal canin is niet het beste voer.
En volgens mij ook niét graanvrij.

Welk soort je voer je wilt geven is eigenlijk afhankelijk van hoe je hond het erop doet.
Mijn voorkeur heeft toch een graanvrij ( ivm allergie ) brok met een hoog vleespercentage

Orijen.
Acana.
Wolfsblut.
Taste of the wild zijn enkele goede brokken.

Orijen heeft een hoog vlees percentage maar mijn hus doet het er niet goed op.
Die krijgt taste of the wild.
Ik ben er blij mee en mijn hond doet het er goed op.

Vlees en brok kan wel samen hoor.
Alleen niet tegelijk.
Vlees en brok worden beide op een andere manier verteert.

Succes met de zoektocht ;-)

Mellow

4 april 2015, 13:12
" Royal canon is niet het beste voer.  "

 

Ik moet toch altijd weer om dit merk lachen 

Explosief voer... 

 

De brokken die Jamie noemt zijn inderdaad goed, welke soort is dan weer even uitproberen. Mellow deed het op Wolfsblut Alaska Salmon (zalm dus) goed, maar op Taste of the Wild Pacific Stream (ook zalm en volgens mij nog een vis soort) dan weer niet zo goed. 

 

Bij Food4pets.be kun je kleine zakjes bestellen, zo kun je een aantal merken en/of smaken uitproberen. Althans, uit laten proberen 

Maart

4 april 2015, 13:13

even wat brokken uittesten en dan weet je het meteen.

Van vele merken kun je wel proefzakjes aanvragen of zijn er kleine verpakkingen te verkrijgen.

Dé brok bestaat niet ;)

 

Vers en brok samen is geen enkel probleem, worden ze hier allemaal groot en oud van :)

Nathalie, Harley & Mr. Deeks

4 april 2015, 13:21

Ik heb vandaag toevallig voor Clooney een proefpakket van Orijen binnen gekregen. Clooney kreeg kvv, mij hij heeft besloten dat hij dat niet meer lust op 1 of 2 smaken na. Dus ik ga hem nu 4 dagen brok geven en dan 3 dagen kvv en dan de smaken die hij wel nog graag heeft.

Royal Canin zit inderdaad veel graan in. Orijen, Taste of the Wild, Acana en Wolfsblut zijn enkele merken van een goede brok. Op www.voerwijzer.nl kun je verschillende brokken vergelijken. Niet alleen de samenstelling staat er op, maar ook voors en tegens van die bepaalde brok. Ik vond dat zelf erg handig.

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

4 april 2015, 13:21

Hoe weet je of je hond er goed op reageert? moet ik dan kijken naar fitheid, vacht en ontlasting?

 

De proefzakjes zijn een goed idee, dan ga ik die even bestellen..maar ze hebben ook altijd even nodig, om eraan te wennen! En als ik dan proefzakjes probeer, switch ik dan niet te vaak, waardoor de maag van slag kan raken?

Roedel van het noorderlicht

gewijzigd 4 april 2015, 13:25
Ik denk dat die proefzakjes alleen zijn om te kijken of je hondje het wel wilt eten.
Volgens mij gaat er wel een week a twee weken overheen voor je echt kan zien hoe je hond het erop doet.

Toen ik mijn hus orijen gaf was het na 3 dagen anders niks als dunne ontlasting.
Met taste of the wild ( wat hij ook lekkerder vond ) was dat zo weer over.
En ook maar 2 keer ontlasten per dag.

Nathalie, Harley & Mr. Deeks

4 april 2015, 13:28

De proefverpakking die ik had besteld bestond uit 2 zakken van 2,27kg. Hetzelfde merk, alleen 2 verschillende smaken. Bij een kleine hond kun je daar toch een week of 2 van voeren. Dan merk je denk ik zelf wel aan je hond of het goed gaat of niet. Kennissen van mij zijn een hele tijd geleden over gestapt naar Orijen en zij merkten bijvoorbeeld als vrij snel dat hun witte hond steeds minder rode voetjes had en steeds zuiverdere ogen. Ook is ze minder naar hond gaan ruiken.

Nathalie, Harley & Mr. Deeks

4 april 2015, 13:30

Ik kan via mijn telefoon niets wijzigen. Maar wat ik inderdaad begrepen heb is dat niet alle honden Orijen kunnen verdragen vanwege het hoge eiwitpercentage. Ik heb het er juist om uitgezocht omdat Clooney heel actief is. Mocht hij het er niet goed op doen, ga ik TotW proberen.

s@nt@

4 april 2015, 13:49

Zoals gezegd blijft het echt uitproberen.
Hier gaf Orijen diarree.
Dog lovers gold passion ging prima.
Wolfsblut wide plain ook goed.

Voor mij is het belangrijk dat er geen graan kip en rund in zit.

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

12 april 2015, 22:58

Poe! Ik zit nu op voedingwijzer brokken te vergelijken, maar het gaat mij een beetje duizelen....er is zoveel keuze! Ik kom er nog niet helemaal uit...

moet je naast je brok, ook vers voeren? 

June de Aussie

12 april 2015, 23:11

Wij voeren alleen Energique, 's morgens en 's avonds. Gaat prima , ze doet het er erg goed op. 

 

Voorheen hebben we Acana gevoerd, niet goed bevallen. Vervolgens Brit Care. Dat ging goed, maar op Energique gaat het echt super. 

June de Aussie

12 april 2015, 23:14
" Poe! Ik zit nu op voedingwijzer brokken te vergelijken, maar het gaat mij een beetje duizelen....er is zoveel keuze! Ik kom er nog niet helemaal uit...
moet je naast je brok, ook vers voeren?  "

 

Je hoeft niet vers erbij te voeren als je alleen brok wil geven. 

Je kunt ook alleen Energique voeren, ligt er aan wat je wil. 

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

12 april 2015, 23:15

Ja, dat heb ik hier okk in de vriezer liggen! Dst gaf ik altijd savonds. Ik wil gewoon van RC af en een goede graan vrije brok geven.

niet alleen wordt het met lange tanden gegeten, Jessy krabt zich erg veel, kijken of dat met graan vrij voer beter is....

 

iemand nog tops/ richtlijnen? Het is nu beetje zoeken naar een naald in een hooiberg! 

Spreken is zilver Zwijgen is Goud.

12 april 2015, 23:18

Fitheid/energie
Vacht
Ontlasting
Zeggen veel over of je hond het er goed op doet.
Een hond kan behoorlijk scheten laten en stinken als dat behoorlijk vaak is, is dat toch wel een teken dat de spijsvertering van die voeding niet helemaal lekker verloopt.

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

12 april 2015, 23:21

Iemand ervaring met naturis? Die kan ik op de voedingwijzer niet echt terug vinden.,..

June de Aussie

12 april 2015, 23:43

Van Brit Care was er ook een graanvrije variant. Redelijke prijs (geloof 50 euro voor 12 kilo). Dat ging qua brok bij ons het beste. Naturis hebben we geen ervaring mee. 

 

Succes met zoeken!

Spreken is zilver Zwijgen is Goud.

13 april 2015, 12:59
" Iemand ervaring met naturis? Die kan ik op de voedingwijzer niet echt terug vinden.,.. "

 Ik heb vorige week Sadi 2 dagen op kvv van nutaris gehad.

Ik had eigenlijk voor 3 dagen. (dat ligt nog wel in de vriezer.... dat wat voor die derde dag bestemd was)

Maar ik werd zelf letterlijk zo beroerd ervan dat ik zowat van mijn stokje ging. Bij carnibest heb ik dat niet.

 

Persoonlijk qua structuur bijvoorbeeld oogt de carnibest veel beter. En ik moet zeggen dat Sadi het op Carnibest beter doet. Ze had op nutaris geen ideale ontlasting op- Carnibest wel.

 

Maar ik ben erg gevoelig voor geuren e.d. en het blijft altijd per hond verschillend hoe die er op reageert dus ik zou niet direct afgaan op alleen mijn ervaring.

Linda

13 april 2015, 13:13

Ik voer voornamelijk vers en soms brok, ik heb Smolke Graanvrij als brok ernaast.

 

Bevalt goed, goede prijs en gewoon bij de pets place te halen waar ik ook mn vlees haal :)

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

13 april 2015, 16:30

We hebben nu acana adult small breed besteld, een zak van twee kilo...om te proberen! Ik ben benieuwd ??

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

gewijzigd 15 april 2015, 16:41

Zooo...vandaag begonnen met acana geven (opbouwend uiteraard) en waar de neus nog wel eens opgehaald werd voor RC, gaat het hele hapje nu in 1 keer naar binnen!

Bevalt dus wel goed! :)

Zelfs Jessy, die geen grote eter is, checkte Bo zijn bak, of die echt wel leeg was :)

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

18 april 2015, 09:57

Dag drie.....ontlasting is nog goed....en als ik met de voerbskken aan kom lopen, heb ik twee dansende honden aan mijn voeten! Bij RC ging het altijd met tegenzin....top dus! 

 

Waaar kan ik vinden hoeveel gram ik ze op een dag mag geven? Ze krijgen smorgens en savonds brokken, ik zoek een beetje naar een richtlijn!

Loesje

18 april 2015, 10:16

De volgende instructie staat waarschijnlijk ook op de verpakking

 

citaat

voedingsadvies:

Acana Adult Small Breed is enkelvoer voor honden.

Voor volgroeide honden:

 

Gewicht van de hond minder activiteit normale activiteit
2 kg 30 g 60 g
5 kg 60 g 90 g
7 kg 90 g 120 g
10 kg 120 g 160 g

 

Bron: http://www.zooplus.nl/shop/honden/hondenvoer_droog/acana/classic/383610

Zwieny

27 februari 2016, 13:43

Inge, voor je nog steeds Acana Adult Small Breed? 

Inge, baasje van Bo & Jessy schreef het onderwerp

27 februari 2016, 13:51
" Inge, voor je nog steeds Acana Adult Small Breed?  "

 Ja! Bevalt nog steeds super goed! 

Zwieny

27 februari 2016, 16:46

Wat fijn zeg!! Zal een hele opluchting zijn :-) jij blij hondjes blij 

^