Welk onderzoek zegt dat dan?
De enige onderzoeken die ik tegenkom beweren juist het tegenovergestelde, namelijk dat je niet alleen maar vers moet geven aan een huishond.
Sterker nog, de onderzoeken die gedaan worden door dierenartsen zeggen juist vaak dat eenzijdig voedsel leidt tot een langere levensduur. Deze staan allemaal in het vakblad en op internet, onder andere gepubliceert door Dr. Klaver.
Vers vlees heeft overigens een veel hogere voedingswaarde dan brokken, {energiewaarden enzo staan overigens op de verpakking, de waarde van koolhydraten die vaak niet apart genoemd wordt kun je daar ook uit afleiden}, dus aan het energieverbruik van de huishond versus de wolf ligt het sowieso niet. Overigens is een wolf lang niet zo veel actief als de meeste huishonden dus het is überhaupt al een vage stelling door te zeggen dat een huishond minder energie nodig heeft.
Dat de keuze voor het voedsel afhangt van het verteringstelsel van de soort zal denk ik nimmer door een officieel onderzoek worden ondersteund.
Biologisch klopt de stelling namelijk niet:
de hond zelf verteerd niets, dat doen de enzymen en het zoutzuur in de hond. Die komen uit het voedsel dat hij / zij tot zich neemt. Hoe een hond, of gelijk wlk dier, reageert op voedsel is dus voornamelijk afhankelijk van wat de hond al eerder tot zich genomen heeft en niet van fysieke eigenschappen. Om die reden kunnen hindustanen tijgers houden zonder hen vlees te moeten voeren en om die reden is bijvoorbeeld ook moedermelk zo belangrijk.
En waarom is graan slecht voor tanden?
Waar komt dat vandaan?
Honden, net als veel mensen en huisdieren, komen vaak juist koolhydraten en jodium tekort omdat er te weinig vis en plantaardig voedsel {nb. die nemen jodium op uit het bodemwater} wordt gegeten, wat maar zeer beperkt te vinden is in vlees, maar wat essentieel is voor een goede stoelgang en een stabiele hormoonhuishouding. Jodium is zelfs een basiselement voor onder andere het zenuwstelsel.
Net als ons eigen dieet is ook het dieet van onze honden vernderd in een energierijk dieet zonder veel vezels, vetten, glucose, vitamines en mineralen. Mede doordat we graan, aardappel en rijst gebruiken als vervanging van ander voedsel, zoals vooral zeevis.
Dat maakt deze koolhydraat producten niet gelijk slecht. Brokken kunnen juist een goede aanvulling zijn op de tekorten die de dieren anders niet zouden krijgen.
Een koe moet je geen vlees geven maar dat honden om die reden geen koolhydraten en / of vezels kunnen verteren is ook onzin: de celwanden worden afgebruiken door het maagzuur, waarna de enzymen, mits de juiste enzymen zich in het beest bevinden, vervolgens de eiwitten afbreken {nb. waarbij de andere werkzame stoffen ook vrijkomen}. Geef daarom een dier of mens een voor de soort probiotica supplement extra op zijn of haar dieet wanneer deze last heeft van zijn of haar maag of van een gemeende voedselallergie.
Mijn hond heeft overigens een perfect gebit.
Je moet het beest gewoon niet teveel zoet en zuur geven en als je de brokken te hard vind dan doe je er wat water bij. Verder goed naar de verpakkingen kijken want er staat heel precies op wat er in zit. Ga ervan uit dat brokken minimaal 60% koolhydraten bevatten en je zit altijd goed. Zolang je dier maar genoeg beweegt krijgt hij daar niet teveel van binnen .