Ik heb zelf nu een Mechelse herder, januari word zij 2 jaar.
Begin weer bij het begin,
1. slaap de eerste nachten samen met de hond, Bij angst, Stress hoor je dit sneller en dan kan je haar kalmeren, ze mag er pas even uit, als ze rustig is, ( dan is haar beloning, als ik rustig wacht mag ik er uit en word ik geknuffeld/ krijg ik aandacht) zo krijgt ze vertrouwen in je dat ze veilig is bij je dus bouw je een band op...
ze is een half jaar, dus ik zou adviseren omdat zij altijd heeft rond kunnen lopen, haar om uurtje of 2/3 ook nog eens uit te laten. zodra ze rustig is.. dan is uitlaten haar beloning van dat ze stil is geweest.
* klopt je nacht rust gaat er aan, maar zodra het goed gaat kan je het een uurtje oprekken tot ze heel de nacht stil is.*
2. overdag trainen, Goed uitlaten, veel denk spelletjes, en even lekker rennen, thuis komen en haar naar de bench laten gaan en haar laten zien dat het deurtje niet dicht gaat. maar dat ze er wel in moet blijven liggen na 2 a 3 min beloon je haar ( met gene wat ze fijn vind bal, koekje, speeltje, knuffel, vrolijke stem) en dan mag ze er uit. als zij ziet dat zij niet altijd opgesloten word bouw je vertrouwen op.
dit kan je meerdere keren per dag doen, zie je dat ze goed reageerd kan je het steeds langer maken, 5 min rustig in de bench liggen, 7 min, 10 min, 15 min, 20 min ect..
3. om haar moe te maken kan je haar ook overdag gaan socialiseren/nieuwe indrukken, Langs de kinderboerderij, goed stuk wandelen, langs een school/winkel/zwembad lopen met vreemde geluiden. dit zou ze moeten gaan verweken terwijl ze slaapt. doe 1 dag en de dag er na een rust dag op de rust dag kan je allemaal verschillende soorten hersenwerk doen met haar en natuurlijk even lekker rennen... dan heb je ook kans dat ze sneller slaapt.
Maakt ze herrie in de bench kan je 2 dingen doen,
1. negeren tot ze stil is en dan belonen.
2. haar rustig aanspreken, en even je hand er bij doen wachten tot ze stil is en haar weer belonen. hiermee bouw je weer een band op.
Onze hond slaapt ook bij ons op de slaapkamer, omdat wij een hele hechte band hebben vind zij het ook niet fijn om in de woonkamer alleen te slapen, veel liever dicht bij ons, bij haar Roedel. dus 2e bench er bij halen, en haar lekker op de slaapkamer laten slapen.. Vertrouwen en respect is het belangrijkste op dit moment.
veel plezier nog verder met haar..