Hi iedereen,
Ik kom net terug van mijn dagelijkse funuurtje met Esha. Het gaat al stukken beter met haar pootje nu, dus ik heb voorzichtig (yeah, right
) wat ballen voor d'r gegooid op het speelveld. Er waren ook een paar andere eigenaren met hun hond aan de gang.
Op alle leuke baas-hond interacties was er 1 uitzondering: een eenzame jongen stond verloren aan de rand van het park: "Loooola! KOM HIER!!!! Hier Lola!!! HIER!!!" Hij liep weg, kwam even later weer terug: " LOLA,HIER!" En dit ging zo een tijdje door.
Ik begon me af te vragen wie nu eigenlijk Lola was, aangezien helemaal niemand op die naam leek te reageren.
Tot ik even verderop een man in de gaten kreeg met twee honden, een Cavalier en een Toller. De Cavalier had alleen oog voor de man, of beter gezegd, de werpstok in zijn hand. Maar de Toller probeerde verwoed de Cavalier tot spelen te verleiden. Ahaaa, dat moet onze Mystery Guest Lola zijn.
Na 10 minuten de Cavalier dwars gezeten te hebben-Eenzame Jongen beteuterd aan de kant- gaf Lola het op en kreeg Esha in het vizier. "Ohhhh, als dat maar goed gaat dacht ik nog", want als Esh eenmaal haar dagelijkse Belangrijke Taken bezig is, moet je haar niet storen. Tenzij je de bereid bent de consequenties te dragen.
Ik liep rustig richting Eenzame Jongen, wetende dat Esha mij dan volgt met Lola in haar kielzog, in de hoop dat Lola weer oog zou krijgen voor Eenzame Jongen.
Op het moment dat wij in de buurt zijn springt Eenzame Jongen naar voren, grijpt Lola bij d'r nek en gooit haar met een grote zwaai op de grond om haar vervolgens in een soort houdgreep bij haar keel te pakken " NEE, LOLA, NEE!!" en aan de lijn te doen.
Ik kon het niet helpen, het was er uit voor ik het doorhad: " Niet DOOOOEEEENNNN, zo komt ze nooit meer naar je toe!!!" Ik kon mijn tong er wel af bijten; ik wil me helemaal niet ongevraagd met opvoedproblemen bemoeien, maar dit kon ik echt niet aanzien.
Eenzame Jongen, inmiddels In Zijn Ego Gekrenkte Jongen, nam het gelukkig redelijk goed op.
We raakten natuurlijk in gesprek, Lola bleek de huishond van een studentenhuis met 8 man te zijn. Ga d'r dan maar aanstaan.
Ik heb hem proberen uit te leggen dat je een Toller iets te doen moet geven, dat een rondje slenteren in het park niet genoeg is. Dat als je zorgt dat jij degene bent die het feestje bouwt tijdens de wandeling, je hond veel meer op jou gericht zal zijn. Dat je met een kaasbeloning veel verder komt dan met een gewoon brokje en al helemaal verder dan met een wurggreep.
Op het einde bedankte hij me voor de tips, maar ik heb er een hard hoofd in. Niet zo raar, als iets irritant is zijn het andere hondeneigenaren die menen jou te moeten vertellen hoe je met je hond om moet gaan. Ik schaam me dood voor mijn ongevraagde "ik-weet-het-beter"-actie.
Hebben jullie wel eens op zo'n manier ongevraagd je advies opgedrongen?
Groetjes, Mischa



3 doggies
. Beter iets dan niets toch?
.



















