Puppy 2 weken giardia

285 reacties · pagina 2 van 10

steven chan

23 september 2014, 12:54

Straks om 4 uur bel hij mij 

Silvia, Blackie & Saffira

23 september 2014, 15:30 3 doggies

Waarschijnlijk met zo'n SNAP-test dan? Zoals hieronder:

 

En KVV is zeker goed, veel beter dan die brokken. Als je niet meteen aan KVV kan geraken kan je in de tussentijd lichte voeding geven, zoals gekookte kip met rijst ofzo. En om de diarree wat tegen te gaan kan je wat knolgewassen erbij geven, die hebben een obstiperend effect. Bijvoorbeeld knolselder, knolraapjes, wortel, ...

Hopelijk kan de (nieuwe?) dierenarts je weer wat verder helpen  En vooral je Border Collie beter maken natuurlijk! Veel beterschap voor de pup.

steven chan schreef het onderwerp

23 september 2014, 16:27

Ik heb het gekregen panacur 10 dagen en nog een afspraak 

ik hou jullie op de hoogte 

steven chan schreef het onderwerp

23 september 2014, 16:28

Dank je wel ja de tester ziet er zo uit

goja

23 september 2014, 16:33

Ga zoeken op het internet hoe je de hond ondersteunen kunt.

Je kan best veel doen, bv pure pens is enorm goed voor de darmflora

Meerdere maaltijden per dag is ook goed, want door de darm beschadigingen kan de hond moeite hebben voeding op te nemen.

Heel goede kokosolie, uit n natuur winkel, helpt de darmen de giardia te weren van de darmwand.

 

Het moet echt van 2 kanten komen;  de hond zelf moet weerbaarder en ondertussen pakt de pancur het vanaf de buitenkant aan.

 

Is een nare parasiet, die je serieus moet nemen, maar dan wel te verslaan is.

Silvia, Blackie & Saffira

23 september 2014, 17:08

Mag ik terwijl ook eens vragen (heb het hier wel al eerder zien voorbij komen) of de fokker hier weet van heeft en of andere pups het ook hadden? Of heb je de pup van een niet-verantwoorde fokker? (lees: iemand die heel veel pups op hetzelfde moment verkoopt)

steven chan schreef het onderwerp

23 september 2014, 17:28

Hij had een nestje van 6 pups van het zelfde moeder

En ik heb de moeder en de vader ook gezien van de puppy 

Suzanne en Luca

23 september 2014, 17:33
" Is KVV een goede oplossing????? "

 Vlees is heel goed voor een hond. Alleen overstappen, zou ik wel langzaam doen. Darmen moeten toch wennen en zeker nu hij de giardia heeft. 

Je zou in de ochtend om de dag vlees kunnen geven. En dan zo elke keer een maaltijd voor vlees vervangen. Bij de intratuin en petsplace kan je barfmenu per rol kopen. Om te kijken hoe het gaat is dat heel handig, zit je niet gelijk met een volle vriezen. Ik vind het ook een goed merk, vlees ziet er goed uit en je hebt verschillende smaken. 

 

Heeft de DA verteld, dat je je hond tijdens de kuur moet wassen om de zoveel dagen? Giardia is heel besmettelijk en stel dat er eitjes bij zn kont achter blijven, kan hij deze oplikken en zich zelf zo weer besmetten. Ook de slaapplek goed schoonhouden en je huis stofzuigen. 

Suzanne en Luca

gewijzigd 23 september 2014, 17:35
" Mag ik terwijl ook eens vragen (heb het hier wel al eerder zien voorbij komen) of de fokker hier weet van heeft en of andere pups het ook hadden? Of heb je de pup van een niet-verantwoorde fokker? (lees: iemand die heel veel pups op hetzelfde moment verkoopt) "

 Luca komt bij een goede fokker, een particulier die ze in huis liefdevol opvoedde. Het 2e nestje en meer gaan ze niet fokken. Ze had wel giardia. Oudere honden kunnen drager zijn zonder er zelf last van te hebben.

steven chan schreef het onderwerp

23 september 2014, 17:48

Krijg ik ook last van ontgiftings prioode als ik overstap naar kvv

Suzanne en Luca

23 september 2014, 17:55 3 doggies

Nee hoor, daar hoef je niet bang voor te zijn. Ik voerde eerst orijen en daarna kvv, de overgang ging heel goed. 

Hakuna Matata

23 september 2014, 19:02 2 doggies
" Volgens mij ben ik duidelijk genoeg geweest.
 
Giardia is een ernstige aandoening die een hond zelfs tot de dood kan brengen.
Zeker een jonge hond.
En ik ken er zo 2 waarbij dat gebeurd is, hondjes waren uiteindelijk zo kapot dat de darmen voeding gingen lekken, en dan gaat het heel snel heel erg fout.
Hoeft niet, maar het kan wel.
Een da die dat ding onderschat, moet nodig even naar de bijscholing.
 
Giardia moet je op 3 niveau's aanpakken:
medicatie (en niet ff een kuurtje van 3 dagen)
voeding (wat de hond kan opnemen en dingen die zijn darmen beschermen, liefst oa vers en kokosolie, maar er is heel veel over te vinden hier op hp en bv op barfplaats)
schoonhouden van de leefomgeving
 
  "

 Hier schrik ik best wel van.

ts:Hopelijk word je pup snel weer beter.

Mellow

23 september 2014, 19:46 3 doggies
" Krijg ik ook last van ontgiftings prioode als ik overstap naar kvv "

 

Ik denk dat jij vooral ziek wordt als je overstapt naar KVV 

 

*grapje tussendoor moet kunnen*

 

En ja, je hondje kan ontgifingsverschijnselen krijgen, maar dat is per hond verschillend. 

De mijne heeft 2 jaar last gehouden, dus zij staat weer op (goede!) brok, ze ziet er nu vele malen beter uit.

 

KVV kan inderdaad helpen, maar een betere brok zal ook al verschil maken.

 

Ik begrijp goed dat je wéér een Panacur-kuurtje voor je hond hebt gehad dus, hoeveelste kuur is dit nu?

 

En heb je mandjes/kussentjes/dekentjes al gewassen?

steven chan schreef het onderwerp

23 september 2014, 21:20

Natuurlijk is alles gewassen 

is dat een goed idee als ik kvv tussendoor heeft

Mellow

23 september 2014, 21:28

Zo natuurlijk is het niet hoor, er zijn genoeg mensen die daar niet aan denken.

Het is op pagina 1 ook al gevraagd door iemand en daar had je geen antwoord op gegeven, vandaar dat ik het nogmaals vroeg.

En aangezien je vrij kort bent met je antwoorden is het me ook niet altijd even duidelijk hoe en wat precies.

 

Als je KVV alleen voor tussendoor gaat geven en verder bij Royal Canin blijft gaat het nut van KVV wel een beetje verloren vrees ik.

Je moet nu niet ook ineens heel erg met eten gaan rommelen, zijn darmen zijn al van slag, dat wordt niet beter door teveel wisselen van voer.

Doberkiki

23 september 2014, 23:57 3 doggies

Steven; ben zelf ook héél schoon!

handen wassen en ontsmetten als je aan je hond hebt gezeten.

 

dekens en kussens wassen op minstens 60°

 

hele keuken en alle harde vloeren en dweilen met chloor, javel

 

stofzuigen.

 

hond niet in je bed laten

 

drinkbakken en voerbakken ontsmetten met chloor of in de afwasmachine

 

en panacur uitgeven.

 

beterschap!

goja

24 september 2014, 08:08 2 doggies

Bedjes/kleedjes in de droger is het meest effectief.

Giardia is dol op water, dat is juist de plaats waar ze door besmetten (ook bij mensen, via drinkwater).

 

Ik zou voorzichtig zijn met voedingswissel omdat de darmen al een stuk weerbaarheid verloren zijn, mijn voorkeur zou hebben om eens te beginnen met een eetlepel goede pens erbij of apart, en een dag zien of hij dat verwerken kan.

 

Let ook goed op de voedselbehoefte van de pup, want giardia zorgt voor een beperkte opname, soms is het goed 4-5x per dag te gaan voeren, liever kleinere beetjes in veel porties, kan de hond er effectiever mee omgaan en de giarda heeft dan net wat minder kans.

 

Succes en vooral beterschap, hopelijk is het na deze kuur en ondersteunende voeding gedaan met de giardia. De verschijnselen trouwens kunnen nog wel even aanhouden omdat het slijmvlies van de dunnedarm niet zo snel geneest.

steven chan schreef het onderwerp

24 september 2014, 10:01

Is giardex goed 

Mellow

24 september 2014, 11:06

Ik zou nu even de zoveelste kuur Panacur af gaan wachten, niet zelf gaan dokteren.

 

En of Giardex goed is, kunnen wij niet zeggen. Wat bij de ene hond wél goed werkt, doet bij de andere hond absoluut niks.

steven chan schreef het onderwerp

24 september 2014, 12:37

Oké bedankt dus afwachten ik hou jullie op de hoogte

Suzanne en Luca

24 september 2014, 13:34 3 doggies

Ik duim heel hard voor je!

 

Ga je kvv proberen? Ik was ook overgestapt, kwam er pas later achter dat ze giardia had.

steven chan schreef het onderwerp

25 september 2014, 17:01

Bedank voor jullie steun het is de ontlasting is een beetje beter

ik hou jullie op de hoogte

steven chan schreef het onderwerp

26 september 2014, 19:34

Vandaag is het ontlasting weer een beetje beter!!!!!! 

sylvia

26 september 2014, 19:47 2 doggies

Dat is goed nieuws!

Hopelijk is hij er nu binnenkort helemaal vanaf 

Suzanne en Luca

26 september 2014, 21:59 3 doggies

Gelukkig!  Duimen dat het doorzet!

 

wat voerde je ook alweer voor brok? 

steven chan schreef het onderwerp

gewijzigd 27 september 2014, 11:59

Ik geef ze elke dag paar plakjes rund vlees en ei maar hij eet brok van Royal canin

steven chan schreef het onderwerp

gewijzigd 27 september 2014, 14:49

Vandaag alweer water dunne diarree en dit keer met slijm  

gelukkig heb ik maandag een afspraak bij de da

Xtinegoedgekeurde fokker

27 september 2014, 17:38
" De da heeft een ontlasting test gedaan met een ontlasting tester
  "

 

Wat is een "ontlasting tester" ?

Xtinegoedgekeurde fokker

27 september 2014, 17:44 3 doggies
"  
 
Wat is een "ontlasting tester" ? "

 

Sorry, had nog niet ten einde gelezen,

veronderstel dus dat je de snaptest bedoelde.

Persoonlijk hou ik het liefst van een analyse van de stoelgang in het labo.
Dit om ook andere oorzaken uit te sluiten.

^