Qua opvoeding: duidelijk, consequent (= niet gelijk als streng!!)
Ceasar Milan, hele knappe gozer maar die technieken niet gebruiken..er staat niet voor niets bij iedere aflevering bij "die dit niet zonder professionele begeleiding".
Lekker overal mee naar toe nemen, dan al niet dragend in het begin omdat hij nog niet ver mag lopen.
Een goede brok of vlees is het halve werk, scheelt vele keren plassen en poepen! Ik weet niet wat je wilt geven, brok of vers vlees.. maar qua goede brok versta ik niet Royal Canin, Eukanuba, Prins, Hills, Bonzo, Pedigree en dergelijke... al deze brokken zijn pure commercie en te vergelijken met mac donalds voor de hond.. er zitten veel granen in (en de hond is een vleeseter! Ze kunnen het dan ook niet verteren en poepen meer dan de helft weer uit wat resulteert in grote porties moeten geven en veel poepen! ), veel zout (dus veel drinken, dus veel plassen!), chemische toevoegingen, E nummers en noem maar op. Merken van goede brokken (graan en toevoeginsmiddel vrij) zijn Orijen, Dog lovers gold, Taste of the wild, Acana.. en dan is er ook nog de optie KVV (kant en klaar vers vlees). Alles hierover en ook over de brok staat op voerwijzer.com
Poeh.. verder nog. . Gaan jullie een bench gebruiken? Dat is wel handig voor de nachten en als hij /zij alleen thuis moet blijven.
Oh en het is voor een franse bull ook wel prettig te lopen aan een tuigje ipv aan een halsband.. aangezien de nekjes erg dun en fragiel zijn.
Vermijd in het begin, voordat hij al zijn entingen heeft gehad (dus tot 12 weken) erg drukke poepplekjes/uitlaatstroken.. daar kunnen ze namelijk ziek van worden als ze het opeten ;)
Zorg er ook voor dat hij genoeg rust krijgt.. rust is echt key word bij puppy's, krijgen ze niet genoeg rust, zijn het net kleine oververmoeide kinderen. Dan gaan ze vervelend doen/harder bijten/slopen. Terwijl ze dan juist hartstikke moe zijn. Verplicht je pupje dan ook om zijn rust te nemen als hij een tijd wakker is geweest :)
En last but not least.... veel plezier met je pupje!