Vrijdag ben ik met mijn 10 weken oude pup naar de eerste les geweest. Het is een school die dus clickertraining geeft; alleen zit ik nu nog in de cursus 'puppysocialisatie' waar de clicker nog geen prioriteit heeft. Hij mag al gebruikt worden en de cursist geeft netjes aan wanneer dat kan.
Wat geweldig zeg ! Onze Samson was heel erg onder de indruk van wat er allemaal rond hem gebeurde. We waren met 2 pups in de les en de eerste oefeningen waren leuk en simpel: pup op schoot nemen en op zijn rug leggen. Hier ging Samson in eerste instantie al niet mee akkoord dus dat wordt deze week al oefenen geblazen.
Daarna stonden we met z'n 3-en in een cirkel en moesten we onze pup roepen zonder zijn naam en zonder 'kom hier' te gebruiken. Ook hier deed hij het super! En er werden ook vreemde geluiden geïntroduceerd en hij mocht op het einde van de les door de buis !
Ben zo blij dat ik een cursus ben gaan doen en ik ben zeker dat ie er ook van zal genieten!
Thuis ben ik ook alvast met de clicker aan de slag gegaan. Hij mag zo'n 10 a 15 min uitgelaten worden en hij snapt al erg goed dat trekken geen enkel nut heeft en dat, als ie leuk meeloopt; lekkere koekjes krijgt 
Ook de begrippen 'los' en 'zit' zijn hem reeds bekend!
Ik ben zo trots op onze lieverd! Het is voor mij allemaal nog erg nieuw omdat het mijn allereerste hond is, maar ik geniet er echt van.
Ben dan ook erg blij dat ik gekozen heb voor de clickertraining. Het principe is erg duidelijk, niet alleen voor de baasjes maar ook voor de hond.
Zijn hier meer mensen die clickertraining doen?
Ik ben er, in ieder geval, erg tevreden over 






