Hoi Saartje,
Vervelend dat je midden in de nacht dus veel wakker bent.
Is vermoeiend!
Ik heb hier zelf geen ervaring mee, onze pup (labrador) ging juist na het plassen als een speer zelf terug haar bench in maar misschien helpt het als ik vertel hoe ik het gedaan heb, iedere hond is anders maar je weet maar nooit!
Wij hebben vanaf het begin dat ze bij ons is haar aan de bench laten wennen, deurtje staat altijd open en er liggen een hoop kroelen en leuke dingen in.
Aan het begin ook weleens brokjes erin verstopt. Zo ging ze de bench al gauw leuk vinden.
Maar ook Faye heeft eerst gepiept en geblaft toen ze erin zat, niet vreselijk maar het gebeurde wel. Wat wij deden als we haar in de bench hadden gedaan en ze ging janken/piepen was het volgende.
We gingen bij haar bench staan zonder 1 woord te zeggen en ook zonder haar aan te kijken. Gewoon vlakbij haar staan en stom voor je uit staren zonder haar aandacht te geven. Soms helpt het dat je veilig bij je pup bent die even niet in de bench wil.
Het zal ze een veilig gevoel geven maar je beloont het piepen niet, ze moet immers gewoon in de bench blijven.
Faye ging hierdoor altijd snel rustig liggen zonder geluid te maken. Ze vond het aan het begin wel vreemd denk ik maar het heeft echt heel erg goed gewerkt bij ons.
Als dit goed gaat kun je steeds een stap verder van de bench af gaan staan, wel met je gezicht richting de bench maar kijk haar niet aan.
Als ook dat goed gaat kun je je omdraaien en steeds verder weg gaan. Wij konden zo na een kleine week gewoon weg gaan als ze in de bench zat.
Verder hebben wij haar NOOIT uit de bench gehaald wanneer ze "boos" deed zoals slopen in de bench of piepen. Altijd even wachten tot ze een minuutje o.i.d. stil/kalm is.
Na een 1,5 week ging ze 's avonds soms zelf een kijkje in de bench nemen en er zelfs in liggen slapen. We lieten dan het deurtje gewoon open en inmiddels is het echt haar plekje.
Ik weet dat je hondje al in de bench kan dus overdag hoeft dit waarschijnlijk niet maar misschien helpt het na het plassen 's nachts.
Ohja iets heel belangrijks... Je moet absoluut niet met je hondje gaan praten of spelen of kroelen als ze 's nachts het plasje doet of gaat doen. Het is immers alleen even plassen en terug, geen nachtelijke leuke wandeling. Als je wel veel aandacht geeft of praat of speelt zal het voor je pup snel een leuke ervaring worden en wil ze elke nacht wel zo'n lekker stukje lopen. Je wilt uiteindelijk dat ze de nacht door slaapt dus maak er geen feestje van Ik zei zelf helemaal niks en ging even plassen/poepen en hup terug naar de bench en dan het staan wat ik hierboven uit heb gelegd. :-)
Succes en hou ons op de hoogte, ben benieuwd!!