Betalen? Eh.. wij.. ;)
Wij betalen hondenbelasting..
Gr. Alexandra
Betalen? Eh.. wij.. ;)
Wij betalen hondenbelasting..
Gr. Alexandra
Bij de kostprijs van de hond berekenen..of zo iets
http://www.hulpinbeslaggenomenhonden.nl/protocol.html
Zie dit protocol. Stay home protocol, bij een bijtincident. Verplichte cursus eigenaar, maar of dit vaak wordt toegepast?
Max heeft een tijd wel geblaft door slechte ontmoetingen met grote honden. Ik heb hem geleerd dat ik hem bescherm
edit moesten sommige baasjes eens ingrijpen als hun eigen hond de brut is , aanvalt , blaft en dergelijke naar Max had ik dat probleem niet hoeven aanpakken.
Want had Max wel gesocialiseerd zelfs met rustige Duitse dog ..
ik was 18 toen mijn vriend Kira kocht en 19 toen ik Lila kocht, met geen van beide zijn we op cursus geweest... wij zijn echt wel serieus wat onze honden betreft en als we niet geïnteresseerd waren in het ras hadden we zeker geen 3de genomen.
"
een cursus verplichten, nee dat zou ik zeker niet verplichten, iedere hond is anders, iedere baas is anders.
en dan een test doen of je geschikt bent voor een hond ? ik heb een newfoundlander, heb daar een uitgesproken mening over, geen gehaast, geen gesol, dan zal ik in een groepje zitten met herders
en dan ben ik aan de beurt......
even wachten hoor, ik ben een newfoundlander, ik heb geen haast zoals jullie, hahaha nee echt niet, ik zou niet op een cursus met mijn hond willen zitten, heb het geprobeerd, maar mijn hond was al ontzettend groot voor een pup, en de instructeurs wilde haar behandelen als een volwassen hond, vandaar , mij niet gezien, ik voed mijn honden zelf wel op.
En gaat de overheid dan bepalen wat een goede cursus is? Dezelfde reden dat ik ook geen vertrouwen in een vergunningsysteem zou hebben.
Ik blijf het bijzonder vinden. Eerst al het gezeur over baasjes die niet weten waar ze aan beginnen.. En dan zou er eindelijk eens een oplossing voor komen door een verplichte cursus, en dan is dat ook weer niet goed..
Ik ben blij dat er eens een oplossing wordt gezocht om problemen te voorkomen, inplaats van enkel achteraf honden in te laten slapen of te herplaatsen.
en ja.. als je nog niet eens voor over hebt om een cursus te doen voordat je een hond aanschaft.. dan hoor je dus wat mij betreft geen hond te hebben.
Een hond verzorgen kost veel meer moeite, energie en tijd dan een cursus.
https://www.hondenpage.com/hondenforum/183691/en-toen-sloeg-het-noodlot-toe...#div3999620
Als deze baas, van de herplaatser pitbull, een cursus had gehad, had dit wellicht voorkomen kunnen worden!
Het lijkt me eerlijk gezegd toch niet dat dat geholpen had. Ik neem aan dat mensen met 'gewoon gezond verstand' een hond met een verleden en aanlijnplicht toch niet los zouden laten. Ben bang dat een cursus niet veel geholpen had.
Misschien ook niet, maar misschien hadden ze geleerd dat een hond met zo een verleden je zorgvuldig mee om moet gaan.
Jammer voor de pup, maar ook heel jammer voor de pitbull, was niet nodig geweest. Gewoon aan de lijn houden en vooral geen bal mee!
onee?
Want volgens mij wordt er op internet veel te vaak verteld dat het allemaal wel mee valt met die pitbull achtigen.. dat het gewoon opvoeding is en dat je met goede opvoeding je hond gewoon los kan laten lopen..
Dit zou juist in een cursus besproken kunnen worden.
Ik denk dat het wel zeker heel veel ongelukken kan voorkomen. Niet alleen voor mensen, maar ook voor honden.
Nee dat denk ik niet.
Het blijft voor mij een feit dat je een hond met een verleden en een aanlijnplicht al helemaal niet los moet laten. Of dat je nou op cursus verteld wordt of niet!
En de eigenaar wist toch van het aanlijngebod (lijkt me een vrij duidelijke melding), dus een melding op cursus zal naar mijn idee dan ook niet geholpen hebben.
Tja.. zoals het gezegde al zegt..
Sommige mensen zien overal beren op de weg.
Lastig. Op cursus wordt je wel geleerd je bewust te worden van de signalen van je hond. Misschien dat je daardoor bewuster met je hond omgaat. Dat de eigenaar zich er (nogmaals) op gewezen was van de omgang van zijn hond met andere, dat een hond vreemde honden niet altijd accepteert. De noodzaak van het aangelijnd houden
Feit is, dat een aanlijn plicht een aanlijn plicht is.![]()
Wat bezielt mensen toch om altijd hun hond los te willen laten?
Ik loop laatst langs een vrij drukke weg, komt er van de overkant een hondje kwispelend op mijn hond afgerend. Gelukkig veilig de overkant gehaald, waarom los??
Een ander topic, een losse herder die vol op een aangelijnde jack afrent, die verstopte zich gelukkig onder een auto, maar is nu wel als de dood. Waarom toch!!?????.
Zo'n cursus had die eigenaar misschien wel kunnen helpen .. Dan had de eigenaar geleerd zijn hond te lezen en een hond met zo'n verleden gooi je niet zomaar in losloopweldje
Tja moeilijk onderwerp dit... Maar persoonlijk zou ik niet voor alle honden verplicht cursus doen. Wat misschien nog wel een mogelijkheid is (maar daar zullen vast ook veel problemen mee zijn die ik zelf over het hoofd zie ;-) ):
Alle pups in NL moeten nu gechipt worden, en zijn dus (als het goed is) traceerbaar. Bij eigenaren die voor het eerst een hond nemen cursus verplichten. Mensen die al eerder een hond hebben gehad bijv. zo'n toets geven zoals eerder genoemd. Als ze die slagen is cursus niet verplicht, halen ze lager dan x-aantal punten dan wel. Als de persoon geslaagd is hoeft hij/zij de toets de eerste 5 (meer, minder?) jaar niet opnieuw te doen bij een volgende hond, daarna wel weer. Als een hond van deze persoon een muilkorf, aanlijnplicht etc krijgt bij de volgende hond wel weer verplicht cursus.
Zoiets zou mij het best lijken maar dit is gewoon een heel lastig iets...
tja... Nala ging ook fixeren op honden nadat een hond tussen de wielen van de buggy en mijn benen kwam gestormt maar ik ben met haar meteen aan de slag gegaan en ze doet het nu niet meer.
ik begrijp het gedrag maar tolereer het niet en werk er aan dat mijn honden zich gedragen. een hond kan een trauma oplopen en daardoor kan zijn gedrag veranderen, aan de baas om daar aan te werken en de hond zo goed mogelijk over het trauma heen te helpen
hier in de buurt is geen cursus te volgen waar ik achter sta dus ga ik liever niet dan mij te ergeren aan de manier waarop zij honden behandelen en verwachten dat ik mijn honden behandel. dat heeft niets te maken met tijd maar met principe, ik heb mijn visie en als ik geen hondenschool in de buurt kan vinden die die visie deelt dan wil ik mij niet gedwongen voelen om daar heen te gaan.
Klopt maar dat geld evengoed voor grote honden die kleine overlopen .. Dat probleem begrijp ik maar men moet het voorkomen maar dat snappen vele niet
Wat een onzin zeg. Ik vind dat je cursusen helemaal niet moet gaan verplichten. Mensen moeten dat doen omdat ze het leuk vinden en anders heeft het toch geen zin.
Daarbij moeten agressieve honden gewoon persoonlijk aangepakt worden ongeacht het ras.
Wat denk jij ervan?