
Dat wil zeggen dat de ouderlijnen van de teef "onbekend" zijn en die van de reu bekend zijn en dus de pup ook geen stamboom zal krijgen
Dat hangt ervan af of je in Nederland of in België woont? In Nederland kunnen de pups geen stamboom krijgen. In België zou het mogelijk kunnen zijn om voor je pup een stamboom aan te vragen als je op show goede resultaten behaald. Ik durf dat niet met 100% zekerheid te zeggen. Wat het verder inhoudt indien de moeder van je teef geen stamboom heeft, is dat je heel moeilijk achterhalen kunt wat voor erfelijke ziektes in de lijn zitten, en wat moeder dus door kan geven. Daarnaast heb je geen idee van de hoeveelheid inteelt bij je puppy.
Je kan enkel door het behalen van 2x een ZG een "roze" stamboom in Belgie bekomen. Daar ben je echt weinig mee,enkel als je wedstrijden wil spelen. Verder heb je enkel zekerheid over vaderskant (in hoeverre er eerlijk is geweest in die lijnen)
Indien de vaderhond niet getest is op erfelijke ziektes en de moederhond ook niet loop je dus wel een risico dat je pup lijder van iets kan zijn.
Hangt er ook vanaf wat voor ras.
Teef van mij met stamboom staat op het punt te bevallen van een reu zonder stamboom. Toch is alles van de afkomst van de reu geweten (en klopt die afkomst vaak zelfs beter dan van de stamboomhonden ;) )
Gebeurt binnen mijn ras veel, stamboomloze honden fokken.
De pups krijgen uiteraard geen stamboom.
De reu heeft een stamboom, is raszuiver. Je kan zien wie de voorouders zijn. Van de moeder dus niet.
Met een stamboom zelf kan je niet veel. Als je gaat fokken of naar tentoonstellingen wilt, een ander verhaal. Wat wel belangrijk is is of de ouder dieren getest zijn op erfelijke afwijkingen. Hoewel, bij ouderdieren die goed uit de test komen kunnen de pups alsnog afwijkingen krijgen. Weet niet wat voor ras het gaat?
Een nadeel van dieren zonder stamboon, je weet niet of er inteelt in voorkomt. Maar ook bij dieren met stamboom komt inteelt voor.
Dus, neem je meer risico ik vind van niet. Je kan je pup zelf nog op eea laten testen.
Maar ik vraag me even tussendoor af of de pup wordt aangeboden met stamboom?
Want dit is namelijk de topic titel 'puppy met stamboom'.
We weten nog steeds niet of het om BL of BE gaat.
Maar in NL krijgt de pup geen FCI stamboom, de gene die fokt kan in NL altijd een ARFE stamboom aanvragen voor de pup en die zal die ook krijgen.
De ARFE stelt alleen niets voor, je zal dan betalen voor de 2 woorden met stamboom, terwijl je eigenlijk een pup krijgt zonder stamboom.
Alleen een FCI stamboom is in NL erkend let hier op.
Dat is de zogenaamde roze stamboom, dan heeft pas de derde generatie een volwaardige dacht ik
Neen, pup kan NOOIT een stamboom krijgen.
Kan een RISH kaart krijgen wat hem de mogelijkheid geeft om te fokken zodat de nakomelingen een roze stamboom krijgen.
Volgende generaties moeten steeds aan bepaalde voorwaarden voldoen totdat er een volledige stamboom is, en pas na drie generaties heeft men dan een echte volwaardige stamboom.
dus de pup kan een RICH kaart krijgen en de pups daarvan krijgen dan die roze stamboom?
dus de pup kan een RICH kaart krijgen en de pups daarvan krijgen dan die roze stamboom? "
Inderdaad.
Stamboomloze hond kan nooit een stamboom krijgen.
Maar, er is een procedure om deze in te kunnen zetten zodat nakomelingen een roze stamboom kunnen hebben.
Zoals Suzanne zegt : stamboom heeft niets met pronken te maken. Stamboom is een papiertje waarmee je 100% zeker bent wie de ouders zijn van je pup ( en de ouders daar van en daarvan ,...) hierdoor kan je dus kijken of er 1 inteelt plaats vond of 2 nagaan welke ziektes er voorkomen in de lijnen.
100 procent zeker ben je nooit ;)
idem met ziektes. Was het immers allemaal zo simpel, bestonden er praktisch geen ziektes meer.
Ik ken er meerdere die hun dieren inzetten voor de fok waarbij ik toch eens frons met mijn wenkbrauwen. Allemaal zaken die niet op een stamboom staan.
Ik ga in deze met Maart en Suzanne en Luca mee. Het zou mooi zijn als een FCI stamboom ook daadwerkelijk garant staat voor hetgeen erop staat maar dat is lang niet altijd zo. Misschien ooit id toekomst.
Daarnaast zijn de verplichte testen bij een aantal rassen waar inmiddels veel meer serieuzere ziektes bij spelen zo miniem vaak beperkt tot ED en HD bv. Uiteindelijk is het een kwestie van vertrouwen tussen koper en fokker en zegt de FCI stamboom zelf of lidmaatschap van een RV me maar weinig.
"/>
Ja vd generaties bij wie het al verplicht was.![]()
Kan je dan niet in het DNA zien of dat klopt die gehele stamboom? ( tot waar de dieren nog leven in de lijnen )
In belgie is het verplicht sinds 2009.
Dus je weet toch 100% wie de ouders zijn ( voorouders misschien niet meer)
In Nederland wordt DNA verplicht per 1 juni 2014. :)
Tenzij je een border collie hebt van Het H.. van D...... in België.
Daar is zoveel met ouderdieren en pups gesjoemeld dat je zelfs ondanks DNA test niet weet of de afstamming wel klopt.
Het gerotzooi daar zijn ze gelukkig wel d.m.v. de DNA testen op het spoor gekomen.
Maar ik ken dus iemand die heeft op advies (en zelf onwetend daarover) de combinatie vader/dochter gedaan. Geloof dat maar 1 of 2 pups uit dat nest nog leven.
heerlijk, die naïviteit ;)
nee, je bent helaas niet zeker. grotendeels wel hoor, het is een stuk moeilijker om te foefelen maar zeker niet onmogelijk.
Hoe foefelen ze dan? Met degene die het DNA afneemt of?
Er is helemaal geen zekerheid of ze wel daadwerkelijk testen of het wel de juiste ouderdieren zijn. Denk dat daarvoor de test niet "duur" genoeg is haha . Tegenwoordig moet je DA het dna afnemen,geen controleurs meer die aan huis komen. 100% zekerheid hebben we niet. Mss in de toekomst wel? Dat zal de tijd uitwijzen
Ik vind het diep triest dat je via dna moet aantonen of de dieren wel de echte ouder dieren zijn. Wat is dit voor een maatschappij, dat het zo gecontroleerd moet worden. Waar is het vertrouwen en goed fatsoen gebleven??