opspringen

18 reacties

Remcooow

12 november 2009, 10:49

sammy doet vaak tegen je opspringen uit enthousiastme
niet alleen bij ons maar ook bij anderen
hoe kan ik dat t beste afleren
als ik NEE of LAAG roep doet ie dat ook wel maar springt gelijk weer op

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "opspringen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

12 november 2009, 11:14 3 doggies

Hij moet genegeerd worden. Geen oogcontact, niets tegen hem zeggen behalve het commando laag. Je draait je om of een kwartslag om en je arm langs je zij, zodat je hem kunt tegenhouden en dan kunt wijzen naar de grond (commando 'laag' zeg je er dan bij). Als hij dat doet, gelijk belonen. Het duurt wel even voordat hij het heeft afgeleerd misschien, want hij doet het al een tijdje.

martine hermsen

12 november 2009, 11:21 1 doggies

Onze hond doet ook vaak heel blij maar als ik thuis kom dan aai ik hem en dan loop ik door totdat hij wat rustiger is en dan aai ik hem.. maar hij rent inderdaad ook wel is naar andere mensen toe dat is soms wel is vervelend maar ik zit op cursus dus hij is druk aan het leren :-)

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

12 november 2009, 11:51 3 doggies

Dat aaien moet je dus niet doen, daarmee beloon je hem voor zijn gedrag. Als je hem negeert, vindt hij het niet leuk en zal dan eerder gaan luisteren.

~*~ Jessica & Koda (~Diesel) ~*~

12 november 2009, 11:52 3 doggies

Afgelopen maandag bij de puppycursus werd dat ook bekeken bij de pups.
De trainster zei als de pup op springt moet die gene die besprongen word zich omdraaien en bevriezen als het ware, daarna opnieuw proberen en zolang hij het doet volhouden. :-)

HILL

12 november 2009, 12:08 1 doggies

Beau begint er ook weer mee, gewoon omdat ie blij is ,,(is gemeen) maar geef hem een knietje..en dan om draaien.(niet hard natuurlijk)

Remcooow schreef het onderwerp

12 november 2009, 13:01

Het duurt wel even voordat hij het heeft afgeleerd misschien, want hij doet het al een tijdje.

hij heeft t als pup gedaan dat hadden we m afgeleerd en nu sinds een maand (hij is nu 11 maanden) doet ie t weer

wil geen lid zijn

12 november 2009, 13:14 3 doggies

Je had het hem afgeleerd dus dat betekend terug naar de basis ;-)

Carmen

12 november 2009, 16:15 1 doggies

Onze Diesel nu 17 maanden oud begint weer van voor afaan met dit soort ongein.
Opspringen idd, negeer hem compleet.
Alleen is dat met de kids wel wat lastiger, die roepen
bij binnenkomst niet pingen. :-)

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

12 november 2009, 16:19 3 doggies

Aaah oke, hij had het al afgeleerd... Misschien pubergedrag, even weer uitproberen. Zoals Femke zegt, even weer terug naar de basis, dat helpt vaak.

Remcooow schreef het onderwerp

12 november 2009, 19:24

ok dank jullie

Rexxie en Leah

12 november 2009, 19:37

Even inhaken op het springen: Onze Leah (herder, 1 jaar, behoorlijke opstartproblemen gehad bij eerste, en tweede baas) doet dit ook.
Wanneer ik thuis kom dan wordt ze helemaal gek.
Blaffen, piepen, springen, happen.
Wanneer ze dat doet negeer ik haar en draai mijn rug naar haar toe, zeg "laag" en wijs dan ook naar de grond. Dit heeft geen effect. Ze springt gewoon tegen mijn rug omhoog, en soms krabt ze dan ook.
Echt vervelend, en soms ook pijnlijk! Het maakt niet uit hoe ik reageer, boos, negeren, af laten liggen.. maakt niet uit. Ze blijft het doen...!

Help?!

soraya

12 november 2009, 19:43

De rug toekeren is in honden land een kalmerings signaal.Dat wil zeggen(wat angela ook zei)omdraaien,met je rug naar de hond.En dat werkt echt!

Als een hond het bijvoorbeeld zat is om te spelen dan gaan ze met hun rug naar de andere hond toe zitten of keren de bips in het gezicht van de drukke hond.Ook op de grond snuffelen is een kalmerings signaal.

Weet je wat misschien leuk voor jou is: Het boekje van Turid Rugaas,kalmerende signalen.Ik vind het een geweldig leerzaam boekje,gebaseerd op 2 jaar intensief observeren van een groep honden,door honden trainers.

Groetjes Soraya&Mila.

soraya

12 november 2009, 19:50

Oh ja en een vette tip van Ilja(van dit forum)is :

Een paar KLEINE stukjes kaas (een stuk of 10/15)

De hond een kaasje in de mond geven en op het kauw moment(en heerlijke smaak sensatie in het mondje :-) )
zeg je de naam van je hond,of de naam en kom(commando) erachter aan.Dit werkt ook erg goed!!!Dit doe je elke dag een minuut of 2.(ik heb het zelf gedaan met een heel paar keer kleine hapjes van haar vlees,en zag daarna echt wel verschil binnen 1 dag)

Zo zorg je ervoor dat je hond bij het horen van zijn naam de link legt met die heerlijke smaak sensatie en komt snel(en als je nog pubert,kom hij vrij snel ;-) )

(Ik denk dat ik het zo wel goed heb omschreven,anders wil Ilja het vast wel aanvullen :-D )

Groetjes Soraya&Mila.

soraya

12 november 2009, 19:52

Oh sorry dat laatste antwoord hoort bij je andere topic! O-) (die van niet luisteren als hij een andere hond ziet ;-) )

Groetjes

mischa, esha & fitzie

12 november 2009, 19:59

@ Marjan:

Wat vaker een sterker effect heeft is niet alleen negeren (sommige honden zijn zo hoog gemotiveerd dat je 10 minuten om je eigen as kunt gaan draaien en nog gaan ze door O-) ;-) ) is zogenaamd onverenigbaar gedrag aanleren. Met andere woorden: de hond kan niet springen en zitten tegelijkertijd. Als je hem leert dat hij pas aandacht (en iets lekkers) krijgt bij jouw binnenkomst wanneer hij netjes gaat zitten geef je de hond een alternatief voor zijn gespring.

Je traint dit natuurlijk door bij binnenkomst het commando "zit" te geven. Gaat hij springen, negeer je hem, (wegdraaien) of loop je desnoods direct de kamer weer uit (het laatste heeft waarschijnlijker een wat sterker effect. je neemt namelijk helemaal de leuke prikkel (=jij) weg). Gaat hij zitten? Goed zo, enorm belonen, eventueel ook met voertje. Begint hij gelijk weer te springen? Weer direct rug toe draaien of kamer uit lopen. Wedden dat hij/zij het binnen no time doorheeft...

Groetjes, Mischa


Rexxie en Leah

12 november 2009, 20:04

Hoi Mischa,

Bedankt voor je reactie, ik ga dit maandag gelijk proberen wanneer ik uit het werk kom.
Klinkt weer heel logisch!

Wordt vervolgd....

Groetjes Marjan

Kenya

12 november 2009, 20:20

hier springen ze ook horr gaat er moeilijk uit bij staffie sdenk ik

Rhianne + Falkor & Joy

12 november 2009, 20:26

een keer je knie uitsteken als je hond opspringt kan ook geen kwaad ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "opspringen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^