Flexadin

14 reacties
Duitse Herder Alles over de Duitse HerderKarakter, verzorging en wat baasjes van het ras vinden

Annet Mors (gast)

4 maart 2014, 09:32
Wij hebben een Duitse herder van bijna 7 jaar. Ze houdt er van om te rennen en te spelen. Ze heeft veel last van stijve gewrichten en ook haar heupen zijn niet optimaal. Nu heeft de dierensrts ons Flexadin geaviseeerd. Onze vraag: is er iemand die ervaring heeft met dit middel ? Ik hoor het graag ! 

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Flexadin" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

4 maart 2014, 10:22

@ Roos, jJeff & Waldo: Glucosamine heeft geen pijnstillend effect (wel een licht ontstekingsremmend effect, maar het is geen pijnstiller).

 

Ik zie dat er glucosamine, chondroïtine en duivelsklauw in Flexadin zit, en dat is een prima combinatie. De duivelsklauw werkt pijnverlichtend bij artrose, de glucosamine heeft invloed op het kraakbeen/kraakbeenstofwisseling en chondroïtine versterkt de werking van glucosamine op zijn beurt.

 

Hier een hond met HD waar we hele goede resultaten zien bij het gebruik van glucosamine en chondroïtine. Flexadin zelf gebruiken we niet, maar het klinkt goed. Niet alle honden hebben trouwens baat bij glucosamine etc., maar hier werkt het dus erg goed, misschien helpt het jouw hond ook :-)

 

Ik kon de preciese hoeveelheden werkzame stoffen niet vinden trouwens, maar het ziet er 'puur' genoeg uit; ik zou het uit gaan proberen :-) (Vaak zie je na een aantal (2-3)weken al verschil).

Roos,Jeff † en Waldo † en Mootje †

gewijzigd 4 maart 2014, 10:26
" @ Roos, jJeff & Waldo: Glucosamine heeft geen pijnstillend effect (wel een licht ontstekingsremmend effect, maar het is geen pijnstiller).
 
Ik zie dat er glucosamine, chondroïtine en duivelsklauw in Flexadin zit, en dat is een prima combinatie. De duivelsklauw werkt pijnverlichtend bij artrose, de glucosamine heeft invloed op het kraakbeen/kraakbeenstofwisseling en chondroïtine versterkt de werking van glucosamine op zijn beurt.
 
Hier een hond met HD waar we hele goede resultaten zien bij het gebruik van glucosamine en chondroïtine. Flexadin zelf gebruiken we niet, maar het klinkt goed. Niet alle honden hebben trouwens baat bij glucosamine etc., maar hier werkt het dus erg goed, misschien helpt het jouw hond ook :-)
 
Ik kon de preciese hoeveelheden werkzame stoffen niet vinden trouwens, maar het ziet er 'puur' genoeg uit; ik zou het uit gaan proberen :-) (Vaak zie je na een aantal (2-3)weken al verschil). "

 Het heeft wel een pijnstillend effect ...echt waar vraag maar aan mijn collega met 2 versleten knieen

Jeff was ook binnen een maand na gebruik pijn vrij.

 

Het is geen pijnstiller maar is dus effect van de hulpstof

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

gewijzigd 4 maart 2014, 11:32

'Vraag maar aan mijn collega' zijn voor mij niet echt overtuigende argumenten Maar, ik heb inmiddels wat wetenschappelijke onderzoeken bekeken, en glucosamine is inderdaad ook pijnstillend, dus je hebt gelijk (Wist ik niet, maar dat is wel interessant! Een extra plus voor het gebruik ervan. Maar werkt pas pijnstillend na langer gebruik, tenminste 8 weken. Is trouwens ook alleen onderzocht bij mensen, dus of het ook echt zo werkt bij honden blijft dan altijd de vraag).

De voornaamste werking is wel dat het de aanmaak van kraakbeen stimuleert, waardoor de pijn voor het grootste deel verdwijnt: het 'smeert' de gewrichten, dus beweging doet niet zo'n pijn als wanneer het 'tussenlaagje' er niet of in mindere mate is.

Lotje krijgt sinds een paar maanden Flexadin.

Ik ben er heel erg tevreden over.

Ze is bijna 11 maar rent, loopt en springt als een jonge hond.

En dat was een poosje geleden wel anders.

Dus zeker aan te raden.

" 'Vraag maar aan mijn collega' zijn voor mij niet echt overtuigende argumenten Maar, ik heb inmiddels wat wetenschappelijke onderzoeken bekeken, en glucosamine is inderdaad ook pijnstillend, dus je hebt gelijk (Wist ik niet, maar dat is wel interessant! Een extra plus voor het gebruik ervan. Maar werkt pas pijnstillend na langer gebruik, tenminste 8 weken. Is trouwens ook alleen onderzocht bij mensen, dus of het ook echt zo werkt bij honden blijft dan altijd de vraag).
De voornaamste werking is wel dat het de aanmaak van kraakbeen stimuleert, waardoor de pijn voor het grootste deel verdwijnt: het 'smeert' de gewrichten, dus beweging doet niet zo'n pijn als wanneer het 'tussenlaagje' er niet of in mindere mate is. "

 Uit wetenschappelijk onderzoek dat de laatste jaren is gedaan naar de werking van glucosamine, komt naar voren dat glucosamine werkt als een milde pijnstiller bij artrose. Het is echter niet bewezen dat glucosamine de voortgang van artrose afremt.

 

dit is wat ik lees ;-)

Anoniem (gast)

1 mei 2014, 17:03
Even goed opletten! Flexadin Plus bevat inderdaad glucosamine, chondroitine, omega 3-vetzuren (visolie) en vitamine E Er is echter ook Flexadin Advanced,  een geheel nieuwe aanpak van osteoartrose. Dit bevat UCII (ongedenatureerd collageen type II), omega 3-vetzuren en vitamine E.UCII zorgt ervoor dat de ongewenste reactie op lichaamseigen collageen dat vrijkomt bij kraakbeenschade geremd wordt. Zo wordt de vicieuze cirkel doorbroken en neemt de beweeglijkheid toe.

jose (gast)

8 juni 2015, 20:51

Ben erg tevreden over Flexadin. Mijn fox van 15 jaar heeft veel last van stijve gewrichten achter en is aanzienlijk beweeglijker geworden sinds hij 2 brokjes Flexadin per dag gebruikt.

pauly teckel (gast)

26 november 2015, 14:14

ja  hoor   onze  teckels   gebruiken dit  en  zelfs  die  van  16  loopt weer  als  een kieviet !  ook   de  reu  van 13   krijgt  dit  en de  stijfheid  is  weg !!  Top   spul !!!

Tibo neemt het nu sinds een drietal weken, de Flexadin Advanced, ook aangeraden door mijn DA. En ik merk toch wel een verschil, hij is vrolijker en loopt vlotter.

Dus kocht ik het ook voor een Duitse Herder in het asiel, die neemt het nog maar kort, benieuwd hoe hij het gaat doen.

 

Voor mij is het toch een aanrader.

Ellen Vroon (gast)

4 april 2016, 08:40

hallo ik heb (ook) een herder van 7 jaar,en 1 van 3 die van 7 gebruikt nu ongeveer 4 weken flexadin,helpt erg goed ze heeft artrose en had erge pijn aan haar achterpoten,ze schreeuwde t uit als ze omhoog klom vanuit t water dat doet ze nu niet meer ze springt zo weer de auto in zonder te gillen!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Flexadin" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^