
Hallo
Wij wilden onze teefjes laten sterliseren...
We hebben gehoord dat dit nadellig de karakter kan beinvloeden van de teefjes!
Dat ze pittiger domianter kunnen worden en dus een stel niet zo vrolijke honden.
We hebben dus ook maar besloten ze niet te laten helpen...we hebben nu 2 geweldige super leuke vrolijke honden en perfect persoonlijkheid voor ons en we willen dit niet gaan verpesten!
Hoe zien jullie dit eigelijk?
wat is jullie ervaring met wel of juist niet laten steriliseren?
bij reutjes is het net andersom...die worden juist rustiger!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Karakter na steriliseren?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

boebie is ook gesterilliseerd.. en merk zeker wel dat ze dominanter is geworden.. met reutjes gaat het altijd helemaal goed, maar zeker de laatste tijd merk ik dat ze naar teefjes toe soms wel TE dominant kan reageren.. ik heb haar laten sterilliseren omdat ik gewoon echt niet het risico wil lopen dat ze dadelijk zwanger raakt.. Heb haar 1x loops mee gemaakt en heb haar 4 weken aan de lijn gehad.. en dat wil ik haar niet meer aan doen.. ze houdt er gewoon van om ook lekker los rond te rennen..
dus vandaar mijn keuze..

Hey lisa,
dat is ook de voornaamste reden waarom ik indy ga laten stereliseren. Zij vind de bossen/curus/zwemmen enzv en gewoon alles zo leuk en ik vind het echt zielig dat ze dan 4 weken niks mag. Indy gaat 15 dec onder het mes en ik vind het dood eng.

Hai Femke!
Ik vond het ook spannend hoor, zeker als je ze dan daar achter laat.. maar wij brachten haar om 8 uur en om 12 uur mocht ik haar weer ophalen.. zal het nooit vergeten dat snoetje haha helemaal moe nog.. ze kon niet staan ze lag op de grond en der staartje begon wel te kwispelen joh echt prachtig.. kon wel janken haha
.. ze kon uiteraard de trap niet op en me vriend heeft haar gedragen (tot iets van 5 dagen er na nog ) heeft maar een uurtje stil gelegen en begon daarna al te lopen.. helemaal wankelen van de narcose nasleep natuurlijk.. en piepen!! kwam toen ook door het warme weer.. maar savonds deed ze al haar eerste grote plas buiten en ik was trots joh haha..
Volgende dag ging het al stukke beter maar heb haar toch nog 10 dagen niet los gelaten vanwege het risico met die wond.. 
Het komt allemaal wel goed met indy, misschien is ze een paar dagen zielig maar daarna merk je er niks meer van! Bij boebie zie je een klein litteken en dat is het..
Succes en sterkte!

ik bedoel niet de operatie,hoe ze daar op reageren...maar hun karakter/persoonlijkheid naderhand!
Is er echt verschil van voor en na qua persoonlijkheid en of karakter?
Onze luna en Jill vinden niet erg om aan de riem te wandelen! scheelt hoop...en hebben geen last van als paar weken niet kan!
Zolang ze hun beweging krijgen die ze nodig hebben! ze missen niets wat dat betreft!
ze zijn gewoon lekker makelijk....haha

Kiara is gesteriliseerd toen ze 6 maanden was, dmv laprascopie.
Ze is nu inmiddels 16 maanden, maar ik merk geen enkele verandering.

Of het karakter veranderd weet ik niet.
Maar laatst was ik bij de trimster, en daar kwam net een hond binnen die ook geholpen was.
De eigenaar van die hond vertelde dat de vacht zo was veranderd na de ingreep.
De vacht was helemaal vervild.
Nou weet ik niet of dat bij elke hond zo is.

Hoi!
We hebben onze beide honden laten steriliseren/castreren.
Onze teef, Leah, is gesteriliseerd. We willen niet met haar fokken, en die loopsheid vinden wij erg vervelend. Niet alleen voor onszelf maar ook voor haar. Ook wonen er een hoop reuen bij ons in het buurtje.
Ik zag enorm op tegen de ingreep, maar ze heeft het met glans doorstaan. Ze heeft er eignelijk weinig last van gehad. Twee dagen na de operatie moesten we haar alweer afremmen. Als het aan haar lag ging ze gelijk weer de sloot in. Maar daar moest ze toch even 10 dagen mee wachten.
Ik heb geen gedragsverandering bij haar gemerkt.
Onze reu, Rex, is gecastreerd. Hij is een hele rustige goedzak. Ik weet natuurlijk niet of dit zo is omdat hij geholen is, of omdat hij gewoon zo is.
Ik zou het zo weer doen.
Bij ons alleen maar positieve verhalen.

De Leonberger die hier komt is hetzelfde qua karakter...
alleen merk je dat ze vaker plassen.. voorheen was het 1x goed.. en nu is het bijv. 3 kleine beetjes..
En dit is ook zo bij een herder die ik ken.. Voorheen ook 1x goed plassen en nu vaker..
maar karakter is bij beide honden hetzelfde gebleven!

louise, als eerst de vraag wil ik antwoorden op het karakter van de hond.
heb zelf twee newfoundlanders gehad die beiden met vier jaar zijn gesteriliseerd, geen van beiden hadden karakter verandering, misschien komt dat omdat de leeftijd wat ouder was, dan zijn ze optimaal gesetteld, een jonge hond zit nog in de puberleeftijd als tie op jonge leeftijd gesteriliseerd wordt.
en ja als er geen reden voor je is, waarom zou je dan de hond steriliseren ? medisch vind ik het wat anders, je kan niet anders. de honden die niet geholpen zijn, maken een grote kans op baarmoeder ontsteking ? goed alert zijn, schijnzwanger in een ernstige mate ? homeopatische middelen gebruiken, niet zielig doen met de hond piep beesten en kleedjes weghalen en niet tuttelen met de hond, en als het moet door medische oorzaak, is steriliseren een must.

voor delen van castreatie bij teven, geen loopsheid meer en geen hormonale veranderingen, ze worden wat rustiger, kans op een baarmoeder ontsteking is weg. en ook geen baarmoeder kanker.
nadelen , te jong steriliseren zeker voor de eerste loopsheid is geen goeie uitgroei van de botten, wat later problemen kan veroorzaken.
de vacht wisseling gebeurt traag of helemaal niet meer.
incontinentie treed op bij beiden reuen en teven, bij de ene wat eerder dan bij de andere.
door dat er geen hormonen meer afscheiden, is de kringspier van de blaas verzwakt, tuurlijk zijn daar pillen voor, maar de dosering moet steeds worden bijgesteld, en de bijwerkingen zijn ook niet leuk.
bij beiden , reuen en teven , worden naar gelang ouder dikke,dus alert op de voedsel hoeveel heid zijn.
ook worden de meeste wat rustiger, nou is dat ook met de leeftijd natuurlijk, maar ook honden gaan een overgang in, jong in de overgang, niet zo goed natuurlijk.
en ouder ? gesteriliseerd ? dan is de kans op mama tumoren toch aanwezig. of ze moeten het hele tepelbed verwijderen maar meestal blijft dat toch zitten.
de voor en nadelen kan je op internet opzoeken.

Twee van de vier teefjes die ik heb gehad, heb ik laten steriliseren/castreren.
Ik heb ze wél eerst een paar loopsheden laten "doormaken". Geen karakerverandering bemerkt bij mijn laatste hond, mijn bouvier werd er iets dominanter door.
Héél weinig maar hoor, het heeft geen problemen opgeleverd.

Ik heb Chica bewust voor haar eerste loopsheid laten steriliseren. Ze was net 6 maanden. Ik merk absoluut geen gedragsverandering.
Ze is nog steeds dezelfde vrolijke meid als daarvoor

Mijn hond is 6 jaar en die ga ik laten steriliseren en ik maak me ook zorgen om gedragsverandering, zij mag echt niet dominanter worden wat ze is al zo dominant. Maar dit verschilt heel erg per hond.
Nog even over de schijnzwangerschap, het is heel zielig om alle speeltjes en knuffels weg te halen, want je hond voelt toch al die emoties en dan kan ze ze niet uitten. Bij mijn hond ging het altijd gewoon goed met knuffels en zonder werd ze gefrustreerd. Het duurt zolang het duurt en niet langer of korter door speeltjes of zonder. Ik zeg lekker laten troetelen met speeltjes, gewoon vaker uitlaten om haar af te leiden.
Kijk mijn hond ging ook alles slopen en dat kan je niet zomaar tegen houden.
In een gezonde hond moet je niet snijden, maar nu mijn hond 6 jaar is en met mijn oppasservice vind ik het wel tijd worden. Ze heeft nu grote kans op baarmoederhals kanker en melkklierkanker. En zo kan ik altijd honden aan nemen voor de oppasservice.

Met zes jaar valt de gedragsverandering wel mee , ze zijn zeker op die leeftijd gesetteld, vaak zijn het de jonge honden die een gedragsverandering ondergaan, ze zijn nog niet geheel uitgegroeid en vaak nog in de puberteit, het gedrag staat nog niet helemaal vast, wordt dan vaak gezien als gedragsverandering.
en wat je zegt, in een gezonde hond moet je niet snijden, maar een keuze maak je zeg je zelf, een uitlaat en oppas sirvice, ja dan moet je een keuze maken.

Ja en het is niet alsof ik er nog mee ga fokken. Vind het ook zielig dat ze dan 3 weken aan de riem moet, en hier in barendrecht kan ze dan nergens los omdat er overal honden lopen.
En voor mijn oppas service is het natuurlijk ook beter, al is dat het laatste waar ik aan denk al gaat het over het opereren van mijn hond.
Denk toch dat het de beste beslissing is.

Hoi Louise, ik heb onze Boemer laten steriliseren toen ze 6 maanden was.
Ze is er nu bijna 10.
Maar ze is nog steeds de vrolijke hond als voor de opertie.
Volgens onze dierenarts stijgt een teef in rang terwijl een reu in rangorde zakt.
Ik heb er heel erg tegenop gezien, maar in de avond rende ze al weer door het huis.
En echt, ze is zo'n schat!
Bernadette.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Karakter na steriliseren?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?