Steeds feller op de kat

3 reacties

Kaatje

27 oktober 2009, 15:42

Olly is intussen alweer (net) een jaar! Je zou zeggen de ergste pubertijd voorbij maar dat merk ik nog niet erg hoor ;-)

Nou hebben we dus ook een kat van 15 en eigenlijk ging dat best aardig met dat wilde witte springende ding en haar. Ze staat zelfs toe af en toe een lik over haa rbol te krijgen van hem, maarja dan wil hij meer en zij niet en krijgt hij wel eens een haal. Allemaal geen probleem. regelt zichzelf redelijk. Alleen merk ik wel dat hij tegenwoordig steeds sneller achter haar aan gaat jagen en zelfs wel eens 'hapt'. Niet vals maar arme Gina moet soms rennen voor haar leven en is duidelijk niet geamuseerd.

De afgelopen maanden hebben we verschillend etaktieken uitgeprobeerd:
- Het zijn gang laten gaan...helpt niet, geen verbetering
- Corrigeren met stem...trekt ie weinig van aan
- Ingrijpen door bv weg te versperren..werkt nog het beste maar geeft eigenlijk alleen haar de kans weg te komen

Iemand nog ideetjes??
Overigens hebben we geen bench. Wel stuur ik hem af en toe naar zijn plaats.
Ook zal het vast wel gebeuren als we er niet bij zijn (buren horen hem wel eens balffen..dan staat hij haar waarschijnlijk uit te dagen)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Steeds feller op de kat" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Murfy

27 oktober 2009, 15:52

Erg laten schrikken door bijvoorbeeld hard in je handen te klappen of een glas water over hem heen te gooien. Over het algemeen stoppen honden met iets als ze een (paar) keer goed geschrokken zijn tijdens die daad.

Succes!

Linda

27 oktober 2009, 16:22

Het achternajagen zelf is zo spannend en geeft zo'n lekker gevoel dat het zelfbelonend is. Alle straf die je geeft komt dan te laat.

Ik heb er ook geen passende oplossing voor, maar ik zou zelf de hond aan de lijn houden zodat het achternajagen onderbroken wordt - als je maar vier stappen hebt gezet en vrouwtje trekt de lijn al strak, dan is het al niet leuk meer.

Een alternatief kan zijn om met de bal in huis te gaan spelen. Ziet hij de kat, en krijgt hij de neiging, dan leid je hem af, laat hem even zijn aandacht gericht houden op jou, en dan laat je hem een paar keer achter de bal aan sjezen.

Een combinatie van beide zou wel kunnen werken denk ik.

Rexxie en Leah

27 oktober 2009, 16:29

Ja, herkenbaar!
Onze Rex vond enkele van onze 5 dames ineens heeeeel erg interessant.
Ook achteraan lopen, happen wanneer ze langs hem liepen, en geobsedeerd naar ze kijken.
Het rare is wel dat hij dit niet bij alle dames deed, maar bij 2 van de 5.
Ik heb een leeg plastic waterflesje tot de helft gevuld met knikkers. Wanneer ik deze schudt, weet hij al genoeg.. kappen ermee.
En, als hij dit blijft doen dan stuur ik hem naar zijn plaats om even af te koelen.
Dit helpt prima...

Succes ermee!

Groet Marjan

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Steeds feller op de kat" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^