Chica is zelf op haar dood van harde knallen, vuurwerk , applaus en onweer. Etc etc.
Nu heb ik dit gedrag vorig jaar in eerste instantie genegeerd anders zou ik haar alleen maar aanleiding geven om bang te zijn en het aan te dikken.
Op den duur werd ze ZO bang dat ik het niet meer kon aanzien en haar bij me heb genomen en na bijna een uur werd ze eindelijk rustig.
Wist je zelfs dat als ze bang is dat ze gaat trillen en dat ze dan reageerd op geluid. Dan iedere keer als ik praat of er is een ander geluid maar vooral wanneer ik praat dat ze begint te trillen ( dus als ze daarvoor, onweer, of vuurwerk e.d. ) heeft gehoord. Ik schenk hier gaan aandacht aan maar ik vraag me af waarom ze doet. Je kent toch weleens van die speeltjes die reageren op geluid, nou zij doet dan precies het zelfde alleen dan in de vorm van trillen.
Nu vroeg ik me af, we blijven met oud en nieuw gewoon thuis. Chica is een hondje wat gesteld is op haar veiligheid en rust. Dus we blijven hier bij haar in haar eigen vertrouwde omgeving. Maar zijn er ook homeopatische tabletjes of iets dergelijks die ik haar zo kunnen geven zodat ze wat kalmer word. Echt puur voor haar zelf. Ik zit niet op kritiek te wachten maar gewoon een fijn antwoord. En nee ik ga haar geen paracetamols e.d. geven, ik weet wel beter maar ik vroeg het me gewoon af. Misschien hebben jullie tips voor me? 
Groetjes Denise en Chica


Beste Denise,

) maar denk dat er zeker wel iets te koop is voor deze angsten.



