Geen discussiepunt meer nodig...

22 reacties



Lijkt me duidelijk toch? De br**dfok overheerst, de buitenlanders staan onderaan.
Hiermee is het discussiepunt over ''asiels zitten al vol'' toch klaar?

Nu ben ik wel benieuwd naar de cijfers van 2013.

Erika & Jetta

4 november 2013, 18:43 3 doggies

;-)

heel goed om te weten, ik was trouwens altijd al benieuwd; van alle honden (pups) hoeveel er uit de broodfok kwamen, dat het er zoveel waren had ik wel niet verwacht... :'(

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

4 november 2013, 18:44

" ;-)

heel goed om te weten, ik was trouwens altijd al benieuwd; van alle honden (pups) hoeveel er uit de broodfok kwamen, dat het er zoveel waren had ik wel niet verwacht...  :'( "


Ja het zijn schokkende cijfers! Het valt me trouwens ook reuze mee hoeveel buitenlanders er zijn.
Misschien omdat iedereen zo overdreef met aantallen ;-)

TZN

4 november 2013, 18:45 3 doggies

Ik geloof er niks van eerlijk gezegd....
132000 honden per jaar die geen stamboom hebben en niet via organisaties/stichtingen uit het buitenland komen. Prima, zou best kunnen kloppen. Maar om vervolgens te zeggen dat 95% uit het oostblok komt, dat gaat mij veel te ver! En zijn veel meer honden dan 5% van 132000 die gewoon uit 'plezier/huis/tuin en keukennestjes' komen en vervolgens op marktplaats staan. Ook van mensen die wel verantwoord bezig zijn. Nou ja, de vraag is in hoeverre het verantwoord is om geen gezondheidstesten te doen, maar daar gaat het nu niet om. Echt niet 95% van de honden komt uit het oostblok.

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

4 november 2013, 18:48

" Ik geloof er niks van eerlijk gezegd....
132000 honden per jaar die geen stamboom hebben en niet via organisaties/stichtingen uit het buitenland komen. Prima, zou best kunnen kloppen. Maar om vervolgens te zeggen dat 95% uit het oostblok komt, dat gaat mij veel te ver! En zijn veel meer honden dan 5% van 132000 die gewoon uit 'plezier/huis/tuin en keukennestjes' komen en vervolgens op marktplaats staan. Ook van mensen die wel verantwoord bezig zijn. Nou ja, de vraag is in hoeverre het verantwoord is om geen gezondheidstesten te doen, maar daar gaat het nu niet om. Echt niet 95% van de honden komt uit het oostblok. "


Nou ja, van hoeveel dieren weet jij of ze uit het Oostblok of uit Nederland komen...?
Zoals met heel veel br**dfok honden weet je niet eens wie de ouders zijn... Laat staan in welk land ze zijn geboren.
Ik zou het me dus prima kunnen indenken.
Daarbij denk ik dat de ''pleziernestjes'' niet eens allemaal meegerekend zijn, aangezien dat enorm grote (haast onmeetbare) aantallen zijn.

Wilma en Dobby (RIP)

4 november 2013, 18:48 3 doggies

Ik zou graag de bronnen zien van deze getallen. Ik heb namelijk wel eens andere "stamboomfok" getallen gezien ten opzichte van de totale verkoop in een jaar (20%). Ook lijkt het me niet helemaal 100% te traceren hoeveel asielhonden exact uit het buitenland komen.

Ik kan ook wel van alles gaan roepen en er een leuk plaatje van maken.

TZN

4 november 2013, 18:52 3 doggies

"

Nou ja, van hoeveel dieren weet jij of ze uit het Oostblok of uit Nederland komen...?
Zoals met heel veel br**dfok honden weet je niet eens wie de ouders zijn... Laat staan in welk land ze zijn geboren.
Ik zou het me dus prima kunnen indenken.
Daarbij denk ik dat de ''pleziernestjes'' niet eens allemaal meegerekend zijn, aangezien dat enorm grote (haast onmeetbare) aantallen zijn. "

Niet, maar dat weet jij ook niet, ik heb ook sterke twijfels aan de bronnen van deze getallen. als ik de organisatie zie die het heeft bedacht/uitgerekend, dan weet je al wat de conclusie zou moeten zijn... 

Als ik in mijn omgeving kijk, komt echt niet 95% van de niet-stamboomhonden van een broodfokker. Eigenlijk bijna allemaal uit gelegenheidsnestjes bij een boer, familie etc. (vaak ook nog een gezin uit de buurt).
.

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

4 november 2013, 18:52

Ik denk dat je de bronnen gewoon kunt vragen aan de organisatoren van het zwerfdierensymposium.

40.000 (22,2%) rashonden met stamboom via de RvB
132.000 (73,3%) commercieel gefokte honden
8.000 (4,5 %) buitenlandse honden


Dit is wat ik nog heb kunnen vinden. De stamboomfok is dus ook maar 22% van het totaal. Bijna hetzelfde als jij hebt gevonden.

Randje

4 november 2013, 18:55 3 doggies

Ben benieuwd, de cijfers lijken mij ook wat gekleurd ':-)

judith

4 november 2013, 18:57 3 doggies

Ik ben ook wel benieuwd naar wat de bron is van deze cijfers, maar ik vind de conclusie op zich wel heel erg logisch. Stamboomhonden gaan meestal terug naar de fokker als het niet gaat. Wij hebben daar tenminste een contract voor moeten tekenen. Verder heeft een hond uit broodfok natuurlijk veel meer kans op problemen dan een hond waarvan de ouders zijn gekozen op karakter, gezondheid enz..

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

gewijzigd 4 november 2013, 18:59

Heb inmiddels contact met degene die deze cijfers onderzocht heeft.

" Ik heb een hele berg bronnen, ik heb vele vele dingen doorgespit. heb je een specifiek cijfer op het oog waar je meer van wil weten?
er is dus niet één bron, er zit maanden van werk in. "

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

4 november 2013, 19:00

" ik heb uit 4 bronnen geput, die van het IFAW, die van Vier Voeters, die van de Hondebescherming, en mijn eigen cijfers, want als een een aantal getallen hebt, hou je het 'blinde' getal van de commerciele fok over, en dat kwam vrij goed overeen met de andere cijfers. Maar er staat natuurlijk niemand aan de grens elk hondje stuk voor stuk te tellen. Zal ik de links naar de rapporten even naar je toesturen via een berichtje? "



Zodra ik de links heb, zet ik ze hier neer.

Noëlla en ~Ioki~

4 november 2013, 19:37 3 doggies

Ach ze zouden doodgewoon niet mogen bestaan deze br**dfokkers en grote boetes krijgen maar dat is niet zo he.

Neem nou mijn Ioki, gevonden langs de baan en in het asiel geplaatst, hij kan ook eventueel van zo'n br**dfokker komen !!!
Gelukkig is hij niet ziek en heeft geen stress en hopelijk ook geen afwijkingen !

Ik zal het nooit weten en dan is dit een hondje die met zijn kont in de boter is gevallen maar doorgaans zijn deze dieren ziek of hebben oneindig veel afwijkingen en stress!

Alles draait terug weer om centen...zoals altijd en zolang dit zo is zal er misbruik zijn!
Dat is dan het het mensDOM he pffffffff !!

Wilma en Dobby (RIP)

4 november 2013, 20:03 3 doggies

De eerste link werkt met een schatting van 50.000 tot 120.000 honden uit broodfok/hondenhandel.
De tweede link werkt ook met schattingen.
De derde link heeft het niet eens over getallen.

Nog steeds niets gezien qua aantallen van import van buitenlandse asielhonden.

Er is niet eens bekend hoeveel honden er exact in Nederland zijn.

Als men met getallen gaat strooien, moet je het wel goed doen en moet het niet aan elkaar hangen van schattingen. Zo ben je ook oneerlijk bezig en is het eigenlijk niet meer of minder dan pure propaganda.

Jammer, want met correcte cijfers zou je kunnen zien hoe groot het broodfokprobleem is en eigenlijk ook dat dat een probleem is tussen vraag en aanbod, die niet zomaar te verhelpen is.

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

4 november 2013, 20:05

" De eerste link werkt met een schatting van 50.000 tot 120.000 honden uit broodfok/hondenhandel.
De tweede link werkt ook met schattingen.
De derde link heeft het niet eens over getallen.

Nog steeds niets gezien qua aantallen van import van buitenlandse asielhonden.

Er is niet eens bekend hoeveel honden er exact in Nederland zijn.

Als men met getallen gaat strooien, moet je het wel goed doen en moet het niet aan elkaar hangen van schattingen. Zo ben je ook oneerlijk bezig en is het eigenlijk niet meer of minder dan pure propaganda.

Jammer, want met correcte cijfers zou je kunnen zien hoe groot het broodfokprobleem is en eigenlijk ook dat dat een probleem is tussen vraag en aanbod, die niet zomaar te verhelpen is. "


Misschien leuk om met exacte cijfers te gaan onderzoeken dan? Ga je gang haha, dan ben je over 10 jaar nog niet klaar.

Ik vind het betrouwbare bronnen om een onderzoek mee te starten. Met levende wezens zijn exacte cijfers sowieso moeilijk om te geven.

Witte Draak

6 november 2013, 20:59 3 doggies

Voor mensen die zich al langer met het onderwerp bezighouden was het natuurlijk allang duidelijk dat asiels hier helemaal niet overvol zijn. ;-) Leuk om het eens zo kort en bondig te zien staan, heb hem gelijk gedeeld op facebook. 

Dat 95% van alle stamboomloze honden exclusief buitenlandertjes uit oostbloklanden zou komen, weet ik zo net nog niet en had wat mij betreft ook wel weggelaten kunnen worden--

Maar dat is het punt niet van dit plaatje! Het gaat erom dat het aantal honden dat wordt geïmporteerd te verwaarlozen is als je het hebt over het totaal aantal honden dat jaarlijks wordt aangeschaft.

Anny en Lance

6 november 2013, 21:16 3 doggies

Ik geloof deze cijfers wél. Als je ziet hoeveel reklame er gemaakt wordt op internet door die broodfokkers, welke mooie websides ze hebben. Zovele mensen lopen er in. Niet iedereen is zo op de hoogte als wij. 
:'(

Tineke *Luna * Rambo (Brutus R.I.P)

7 november 2013, 11:06 3 doggies

Oke laten we aan nemen dat de cijfers kloppen en ik geloof er ook geen bal van hoeveel hondjes uit het buitenland komen dan van Br**dfok en dat houden we wel in leven;-)Daarbij is ongeveer 8000 ook nog 22 honden per dag nou dat is behoorlijk wat terwijl ik zeker weet dat het er nog veel meer zijn. Zeker de zomermaanden als er veel vluchten zijn komen er even zoveel honden mee. Heb alleen op Rotterdam al gezien in een tijdsbestek van 60 minuten 9 honden aan kwamen

Doberkiki

9 november 2013, 01:51 3 doggies

die getallen wil ik ook volgen.

C.

9 november 2013, 21:49 3 doggies

Ach, een hondje uit het buitenland of uit Nederland, mijn liefde voor dieren kent geen grenzen. Mijn boefjes komen alle 3 uit Nederland, maar mocht ik verliefd worden op een Spaanse schone of een uit roemenie laat ik hem/haar echt niet daar zitten omdat het geen Nederlandse is.

^