pup van 6 a 7 maanden, jonge hond, een belhamel.
je hond gaat liggen als je zit zegt..... je houdt het brokje voor zijn neus en dat haal je omhoog het brokje tot tie uit de lighouding komt en gaat zitten, je gaat dan wel vlakbij je hond staan zodat tie omhoog in de zithouding zit, dan geef je wat. eerder niet. en bij het omhoog komen gebruik je het commando ..zit.
de hond weet het misschien best wel, maar wil je een plezier doen, en is dat heel enthousiast naar jou toe, van baas kijk eens...... rustig aan, niet te snel willen, heus het komt.
hier ging er een tot wel een jaar lang als ik af zei, nam ze een snoekduik en ging dan af. heeft heel lang geduurd voor ze rustig af ging. oefenen en heel geduldig blijven, de oefening niet contstant herhalen, rustig aan, al is het maar een paar x per dag. heus hij leert het wel.
wat betreft zinderlijkheid, alles buiten ? goed zo. steeds wat langer uitstellen als je naar buiten gaat. hier wordt de hond ongeveer zes x per dag uitgelaten, waarbij twee grote wandelingen en de andere keren even een ronde , meer niet, op alle rondes en wandelingen wordt geplast, of gepoept.
zes x per dag, als je dat te veel vind, maakt de tussen liggende tijd wat langer, tien minuten en dan eruit.... op een gegeven moment kan je het terug dringen de zes keer, maar vijf keer is toch niet veel dat een hond plast of poept op een dag.
smorgens smiddags savonds, dat is 3 x, maar tussen tijds moet er toch ook even gelopen worden, en voor het naar bed gaan een x toch nog even plassen, ook hier geld, geduld.