inderdaad het is heel erg persoonlijk. maar 2 dagen uitlaatservice en 1 dag dagopvang lijkt me prima te doen ... misschien zou je zelfs 2 dagen opvang 1 dag uitlaatservice doen? Dan heb je zelfs nog maar 1 dag waarop de hond 8 uur alleen is, Eens in de week lijkt me zeker geen probleem mits smorgens een flinke wandeling, smiddags de uitlaatservice en bij thuiskomst weer een flinke wandeling. ook ik zou eerder kiezen voor een herplaatser die gewend is om alleen thuis te zijn dan een pupje, die alles nog moet leren daar gaat meer tijd dan 2 maanden in zitten om hem te leren 8 hele uren alleen te zijn. ook kan je pupje nog niet mee met de uitlaatservice als ze zo jong zijn.
ik heb een poosje fulltime gewerkt en toen zat dusty alleen... nu kwam een lieve vriendin van me om hem een poos mee te nemen voor wandelen. en had hij er totaal geen problemen mee... de gene met de problemen was ik ... elke dag haasten naar huis, en me toch schuldig voelen. Met de komst van Gaya het roer om gegooit en ben ik halve dagen gaan werken max 5 uur per dag soms 6 met een pauze van een uur tussendoor.
hierdoor kan ik de honden meer aandacht en zorg geven, ben ik zelf rustiger en voel me niet meer zo schuldig.
fulltime werken en een hond is het probleem ook niet, het gaat om de vrije tijd die je hebt en hoe je die besteed. Er zijn te veel mensen en gezinnen waarbij de hond 40 uur per week alleen is, en savonds is er nog geen tijd want dan is er de clubs van de kinderen, sportschool, o ja het sociale leven en dan zit de hond weer alleen. Dit is iets waarop ik zeg Nee begin niet aan een hond.
Maar als je fulltime werkt en je bent bereid om naast je werk in je vrijetijd een hoop energie in de hond te steken, Daar dingen voor op te offeren dan zijn die 8 uur per dag niet zo'n ramp mits de hond voldoende uitdagingen krijgt om die 8 uur ook door te komen.