Eten van de grond

10 reacties

Mike

10 juli 2013, 15:24

Hey goedemiddag allen,


Mijn pup (rottweiler pup 14weken) vreet andere honden hun poep als we buiten zijn, wanneer hy los in het bos is. Hij dit dit niet bij alle poep, maar bij een selectief aantal drollen. Hij eet zijn eigen poep trouwens niet, hy ruikt eraan en trekt dan een vies gezicht :-).

Mijn vraag is; is dit normaal gedrag? Het is namelijk supersmerig om je pup poep zien te eten.
Aan de lijn kan ik wel voorkomen dat hy poep eet maar als hij los is heb ik hier weinig controle over. Heeft iemand tips om hem dit af te leren?

Alvast bedankt !

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Eten van de grond" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Silvia, Blackie & Saffira

10 juli 2013, 15:42 3 doggies

Goh, ik zou wel weten hoe je het kan afleren bij zijn eigen poep of die van een huisgenootje, maar als je in het bos wandelt en het is poep van een andere hond.. dan is het een stukje moeilijker. Ik lees graag even mee wat anderen er van denken. :-D

Dobrygoedgekeurde fokker

10 juli 2013, 15:43 3 doggies

Ahh wat een leuk hondje

misschien is dit iets voor jullie?

http://www.paw-rescue.org/PAW/PETTIPS/DogTip_Attention.php

Ik zou hem voorlopig even aan de (lange) lijn houden zodat het gedrag doorbroken wordt en je kan gaan werken aan de aandacht voor jou, door leuke kleine aandachtspelletjes of zoekspelletjes zodat hij gaat leren dat wandelen betekend: iets leuks doen met baasje

Turid Rugaas heeft in haar boekje Help mijn hond trekt ook een mooie stap voor stap methode beschreven hoe je de aandacht van je hond vraagt.

Op YouTube staan ook leuke aandachtspelletjes

http://www.youtube.com/watch?v=aTSuPk2Ccjo

en onderweg is van alles te verzinnen om met je hond bezig te zijn, over een takje springen, lekkertjes verstoppen die hij moet zoeken,  etc

rebecca

10 juli 2013, 15:49 3 doggies

Wanneer je uitwandelen gaat, hou je je hond aan de lijn. Zo kan jij zelf beslissen waar hij ruikt en kan je inspelen op het probleem. Wanneer je hond toch losloopt en poep eet, kan je 2 dingen doen: negeren, negeren! Op die manier legt je hond de link dat er niet veel lolligs aan is. Of zorg ervoor dat je de aandacht kan verleggen; roep enthousiast zijn naam en gooi een balletje weg. Je hond zal snel volgen! Als hij het balletje neemt en de poep laat voor wat het is, beloon hem dan uitvoerig!
Wanneer je ervoor kiest om je hond een periode aangelijnd te houden, moet je dit minstens 6à7weken volhouden, op die manier geraakt hij geconditioneerd. Wanneer hij dan toch poep zou willen opeten, gaat u ONMIDDELLIJK een andere richting uit, trek hem er van weg. Blijft hij er van af; beloon hem!

Nog een laatste tip; voeder je hond verschillende malen per dag (4keer bijvoorbeeld). Op die manier heeft hij een vol buikje en zoekt hij geen andere dingen om op te eten. 

Veel succes!

Mike schreef het onderwerp

10 juli 2013, 16:07

Dankjewel voor de tips, ik dacht er zelf al aan om te gaan conditioneren maar ik hoopte erop dat het vanzelf weg zou gaan naar mate hij ouder word, dus niet. Heb mijn vorige hond ( duitse herder ) ook nooit volledig kunnen afleren om van de grond te eten. Bami, nasi, burgers en dat soort troep at hij altyd op, als het er zo nu en dan in het park was weggegooid.

Koen Verwimp

gewijzigd 10 juli 2013, 16:12 3 doggies

Dit noemt men coprofagie en hier zijn redenen voor. En ook oplossingen. Als je wat rondsurft zal je wel wat tips vinden.;-)

De rode Husky

10 juli 2013, 16:52 3 doggies

euhm negeren is niet de meest slimme zet. gezien het poep vreten opzich al zelfbelonend gedrag is . meestal als honden strond vreten dan komen ze een aantal mineralen of andere stoffen te kort. je kan andere voeding proberen .

Dobrygoedgekeurde fokker

10 juli 2013, 17:59 3 doggies

wat krijgt je hond zoal te eten?

Mike schreef het onderwerp

10 juli 2013, 19:16

Hij krijgt 4 dagen Dog lovers gold brokken en 3 dagen kkv (verschillend smuldier compleet, lotgering, rody) en soms mix ik beide.
Ik heb eerder andere merken voedsel ( Royal canin en farmfood) geprobeerd, maar dat at hy niet met plezier. Dog lovers gold eet hij wel gelukkig!

Mike schreef het onderwerp

10 juli 2013, 19:17

oja hy krijgt tussen de dag door 1 a 2 snacks, dat is wel verschillend! kaas, stukje vers vlees, wat pasta etc.

Mellow

10 juli 2013, 19:36 3 doggies

Ja, het is vies en ja, het is ook vrij normaal ;-) 
Althans, onze eerste hond vroeger deed het als pup zijnde, de tweede ook en Mellow ook. 
Zij kreeg in het begin 4 keer per dag eten, al snel 3 keer, maar ze bleef het doen. Want ja, het is zelfbelonend. Heeft ook wel een behoorlijke tijd geduurd voor ze het niet meer deed.

Ik merkte hier dat mijn eigen houding ook meespeelde. Elke wandeling dacht ik 'als ze maar niet wéér poep gaat eten' en jawel, dan deed ze het juist. Soms wel 3, 4 per wandeling. 
Ook selectief, want de grote, soppige dingen waren het lekkerst (volgens haar dan...).

Ineens werd het minder en besloot ik het ook wat los te laten. Ze mocht best wel snuffelen, dat mocht ze eerst niet (en als dát al niet mag, dan moet het wel iets héél lekkers zijn!)
Toen ik het wat relaxter benaderde en haar liet snuffelen nam ze af en toe nog wel eens een hapje, maar vaak liet ze die na een ferm "LOS!" ook wel los. En de hap die dan nog wel eens naar binnen ging, nou ja, dat zag ik dan maar door de vingers (het zat er toch al in).

Nu snuffelt ze en doet er een plas overheen ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Eten van de grond" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^